30 nových vylepšení výroby v IFS Aplikacích

ifs_logo_50Nový service pack pro IFS Aplikace 8 přináší výrobním společnostem více než 30 inovací v oblasti vylepšeného „user experience“ a plánování. Zároveň přináší praktickou novinku v podobě vizualizéru, jenž se stane nepostradatelným pomocníkem pro všechny pracovníky úseku plánování.

Podnikový informační systém IFS Aplikace využívají výrobní společnosti napříč celou Evropou. I v České republice profituje z jeho výhod několik desítek zákazníků. Ti nyní díky funkčním novinkám, které přináší balíček Manufacturing Enhancement Package (MEP), budou moci zjednodušit proces plánování a nákupu. Hlavní inovace, které do značné míry vycházejí z požadavků samotných uživatelů, se soustředily na oblast MRP (Material Requirements Planning, plánování materiálových požadavků) a procesy úzce související s předpisy a průmyslovými standardy, jako např. kontrola odborné způsobilosti zaměstnanců pro výrobní úkony.

Některá vylepšení obsažená v MEP jsou v průmyslu nezbytná. Jde o evidenci nákupních objednávek včetně jejich přesného namapování na probíhající výrobní zakázky, a to i v případě, že ještě není zcela jasné, jak bude finální produkt vypadat. To je nutné například v odvětví obrany, kde je potřeba zahájit nákupní objednávky, přestože ještě nejsou finalizována veškerá základní data.

Manufacturing Visualizer – pravá ruka plánovačů

Součástí nově uvedeného balíčku inovací je i nové řešení pro vizualizaci projektů, které poskytuje podporu plánovačům a manažerům v jejich každodenní provozní práci. Manufacturing Visualizer přináší aktuální informace o současném stavu výroby z pohledu zdrojů a materiálů. Informace jsou zobrazeny ve formě různých grafů s možností variabilního uživatelského nastavení. Jde o více než jen grafický nástroj pro vizualizaci; Manufacturing Visualizer funguje jako podklad pro zahájení nezbytných akcí pro podporu výrobních procesů. Manufacturing Visualizer byl instalován, testován a hodnocen dvěma zákazníky, kteří hodnotili vysokou kvalitu produktu a především skutečnost, že plně naplňuje funkční požadavky a očekávání.

“Očekávám, že o balíček inovací projeví zájem i čeští zákazníci. Jedním z důvodů je fakt, že technologická platforma IFS Foundation1 CPS2 je zpětně kompatibilní i s aplikační logikou CPS1. To umožní využít funkcionality vylepšené na základě uživatelských zkušeností bez nutnosti upgradu zákaznických úprav,“ uvádí k tomu Pavel Bláhovec, obchodní ředitel IFS Czech.

Více o uvedeném rozšíření řešení pro výrobu IFS Aplikací najdete na: www.ifsworld.com.

 

O společnosti IFS

IFS™ je celosvětově uznávaným lídrem ve vývoji a realizaci podnikového software, který pomáhá společnostem zvýšit agilnost ve třech hlavních oblastech: plánování podnikových zdrojů (ERP), řízení aktiv podniku (EAM) a řízení podnikových služeb (ESM). Díky vysoce odborným znalostem jednotlivých průmyslových odvětví, umožňuje IFS svým zákazníkům v cílových trzích rychle a pružně reagovat na změny podmínek. IFS je veřejně obchodovaná společnost (XSTO: IFS) založená v roce 1983 a v současné době má více než 2 600 zaměstnanců. IFS prostřednictvím svých poboček a partnerů ve více než 60 zemích podporuje přes 2 200 zákazníků z celého světa. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s.r.o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku IFS Slovakia, spol. s r.o. se sídlem v Žilině. Od r. 2001 v ČR rovněž jako distributor a implementační partner IFS působí významný český systémový integrátor, společnost ALTEC a.s. V současné době mají všechny tyto společnosti k dispozici více než 80 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu.

 

Sledujte nás na Twitter: @ifsworld

Navštivte IFS Blogs, naše stránky zaměřené na technologie, rozvoj a inovace: http://blogs.ifsworld.com/