Adastra věnovala 600 tisíc znevýhodněným dětem i dospělým

Adastra předala na tradiční zahradní party konané 18. června na Občanské plovárně šek na půl milionu korun nadačnímu fondu Srdce na dlani, jehož posláním je pomáhat dětem v dětských domovech s přechodem do samostatného života. Společnost také podpořila částkou 100 000 korun centrum Paprsek pro dospělé občany s nízkofunkčním autismem.

V únoru letošního roku přidala Adastra k pěti pilířům firemní zodpovědnosti další oblast, kterou se rozhodla dlouhodobě podporovat a stala se generálním partnerem Nadačního fondu Srdce na dlani. Ten si klade za cíl pomáhat dětem v dětských domovech překlenout jednu z nejobtížnějších částí jejich životů, a to přechod z dětského domova do normálního života. Společnost oslovilo zejména to, že se fond zabývá řešením konkrétních situací a problémů zcela konkrétních dětí.

 

„Již v listopadu loňského roku se společnost stala generálním partnerem vánočního benefičního večera pořádaného Nadačním fondem. Tam se také začala rodit i myšlenka intenzivnější a dlouhodobé spolupráce. Partnerství fondu pro nás neznamená jen finanční pomoc, ale také úzkou spolupráci s dětským domovem ve Zruči nad Sázavou a řešení individuálních potřeb jednotlivých dětí.“ prohlásil během předávání šeku Pavel Kysela, generální ředitel Adastra Česká republika. Adastra pevně věří, že i díky jejímu přispění se podaří zvýšit počet těch, kteří se po dětství stráveném v dětském domově úspěšně začlení do společnosti a podaří se jim žít život, který my ostatní považujeme za normální a samozřejmý. Fond přímo na letní párty Adastry mohli podpořit také účastníci party.

 

Srdce na dlani nezůstalo jediným obdarovaným, již během loňských povodní přispěla společnost vytopenému centru Paprsek v Lahovicích částkou 100 000 Kč na jeho obnovu. „Protože peníze jsou potřeba nejen na obnovu chodu, ale i na rutinní provoz centra, rozhodli jsme se zopakovat stejný krok také letos,“ uvedl Jan Červinka, ředitel Adastra Group.

 

Centrum Paprsek funguje jako domov pro dospělé občany s nízkofunkčním autismem a vznikl z iniciativy rodičů, kteří cítili akutní potřebu vytvořit pro své dospělé děti domov, který by se blížil běžnému způsobu života s přihlédnutím k individuálním potřebám, schopnostem, možnostem a prioritám uživatelů. Projekt vypracovala dvě občanská sdružení – Blahoslavení a Autistik, která jej uskutečnila s pomocí magistrátu Hlavního města Prahy. Cílem projektu je rozvíjení soběstačnosti, sebevědomí a sociálních návyků tak, aby se naši uživatelé co nejvíce začlenili do společnosti a neustále se zvyšovala kvalita jejich života.