PivniWeb pro ty co mají rádi pivo

Na přelomu září a října byl spuštěn nový portál pro milovníky piva, zejména craftového piva a minipivovarů, Pivniweb.cz.

Kromě obsáhlé sekce článků a reportáží přináší web také videoreportáže z výroby převážně craftových piv a do varen minipivovarů jakými jsou např. řemeslný pivovar Albrecht ve Frýdlantě, rodinný pivovar Rampušák v Dobrušce, pivovar Sibeeria Brewery z pražských Vysočan, karlínský pivovar s výčepem pod jednou střechou Dva kohouti spojující dvě řemesla: pivovarnické a výčepní, pivovar Glokner a destilérie Svach ze Svachovy Lhotky u Českého Krumlova, který využívá spojení českého piva a české whisky, nebo bláznivý létající pivovar Crazy Clown, David Lynch mezi pivovary.

Vedle zpravodajského obsahu v rubrice Novinky najde návštěvník portálu Pivniweb.cz pod záložkou Piva detailní katalog piv, které je možné filtrovat a řadit dle pivních stylů, pivovarů, destinací, způsobu kvašení, barvy, stupňovitosti (EPM) a obsahu alkoholu (ABV). Po přihlášení a registraci (která je zdarma) do pivního klubu mohou uživatelé portálu jednotlivá piva a pivovary také hodnotit přidáváním ikonek půllitrů (na škále 1-5). V záložce Pivovary najdou uživatelé přehledný seznam českých pivovarů včetně názvu, loga, adresy, mapy a odkazu na web či sociální sítě daného pivovaru. Záložka Styly obsahuje popis 21 základních pivních stylů jako jsou Ale, Stout, Ležák, Nealko atd. V záložce Destinace najdou uživatelé přehlednou interaktivní mapu pivovarů členěnou dle jednotlivých krajů. Pod záložkou Události jsou pak zveřejňovány různé pivní akce, festivaly, ochutnávky, slavnosti, degustace, uvádění pivních novinek atd., které je možné filtrovat dle destinací a termínu jejich konání. Akce si mohou do kalendáře událostí vyplněním formuláře vkládat i sami pivovary a organizátoři pivních akcí. Vyplněním formuláře na webu je možné přidat do katalogu také pivovar či nový druh piva.