Colliers ukončuje činnost v Rusku a Bělorusku

Colliers stojí na straně obyvatel Ukrajiny, nezávislé země, a důrazně odsuzuje invazi ruské armády. Tyto akce jsou neospravedlnitelné a jsou v naprostém rozporu se zásadami demokracie a svobody. Plně podporujeme všechny příslušné sankce přijaté mezinárodním společenstvím a v reakci na závažnost ruské agrese společnost Colliers s okamžitou platností po více než 28 letech činnosti ukončila své podnikání v Rusku a Bělorusku. Děkujeme našim bývalým kolegům a partnerům za jejich dlouholetou práci a přejeme jim, aby se jim v budoucnu dařilo.

Jsem zděšen a zarmoucen zbytečnými ztrátami na životech a vyhnáním milionů Ukrajinců z jejich domovů. Nemůžeme a nebudeme nečinně přihlížet. Naše rozhodnutí odejít z Ruska a Běloruska jsme učinili s pevným přesvědčením,“ řekl Jay Hennick, globální předseda představenstva a generální ředitel společnosti Colliers.

Colliers i nadále upřednostňuje bezpečnost a blaho našich lidí a klientů na Ukrajině i v širším regionu střední a východní Evropy. V důsledku této krize je naše pobočka v Kyjevě uzavřena a veškeré obchodní operace zde byly pozastaveny. Soustředíme se na podporu našich ukrajinských kolegů, kteří zůstávají v zemi, těch, kteří hledají útočiště, a rodin našich lidí, kteří byli postiženi. Naše pobočky v sousedních zemích aktivně poskytují dočasné ubytování, peněžní podporu a další nezbytné věci. Jsme dojati přílivem podpory od lidí z Colliers po celém světě, kteří nám všemožně pomáhají.

Společnost a členové vyššího vedení přispěli významnou částkou na výzvu k řešení krize na Ukrajině prostřednictvím Mezinárodního výboru Červeného kříže a dalších humanitárních charitativních organizací. Společnost Colliers také dorovnává dary svých zaměstnanců prostřednictvím krizového fondu Colliers, aby maximalizovala podporu na humanitární pomoc.