Alienware na veletrhu CES 2024: Vylepšené herní notebooky a režim Steath

Společnost Alienware představila na veletrhu CES 2024 řadu novinek inspirovaných požadavky hráčské komunity. Vedle nových monitorů nebo bezdrátových periferií jde především o inovace v řadě herních notebooků. Modely x16 a m18 získaly v generaci R2 například více výkonu, delší výdrž nebo lepší obraz. Notebook m16 se vedle kompaktnější stavby může pochlubit režimem Stealth. Ten jedním tlačítkem místo ikonického „alienovské“ RGB osvětlení počítače zapne pouze diskrétní bílé podsvícení klávesnice.

„Od počátku nabízíme vysoce kvalitní, výkonný hardware a software pro nejnáročnější hráče. A naše zaměření na nadšené hráče se nezměnilo. Nyní představujeme produkty, které byly inspirovány naší herní komunitou,“ říká Matt McGowan, generální ředitel společnosti Alienware. „Přestože oslovují nové a širší publikum, jejich DNA zůstává výrazně ‚alienovské’. To znamená, že přinášejí nejnovější inovace v oblasti technologií, výkonu a designu.“

Na veletrhu CES 2024 se veřejnost seznámila s trojicí nových herních notebooků. Univerzální m16 R2, prémiový x16 R2 a nekompromisní m18 R2. Společnost Alienware také prezentovala, na jaké vylepšení se mohou těšit zákazníci v ostatních noteboocích značky nebo v ovládacím centru Alienware Command Center (AWCC).

Alienware m16 R2: Výkon pro každou příležitost

Tento notebook je výsledkem zpětné vazby ze strany hráčské komunity vyslyšené vývojáři Alienware. Po loňském uvedení na trh se řada m16 R1 setkala s velkým ohlasem. Hráči v ní viděli potenciál na vytvoření stroje s výkonem pro nejnáročnější hry, který přitom bude přenosný a diskrétní.

Nejviditelnější změnou nové generace modelu m16 je absence „Thermal Shelf“, tedy chladícího modulu v zadní části počítače. Kvůli tomu byl kompletně přepracován a optimalizován termomanagement. Nové tepelné řešení využívá chlazení Cryo-tech, které je sice menší, ale efektivnější. V porovnání s předchozí generací má novinka o 43 % účinnější proudění vzduchu. Bez speciálního termálního modulu se podařilo zmenšit rozměry. R2 má o 15 % menší půdorys, takže i v 16“ velikosti se vejde do batohu nebo na psací stůl. Nová konstrukce 180° kloubu displeje dovolila posunout klávesnici směrem vzad. Na těle notebooku je tedy více místa nejen pro odložení dlaní, ale také pro větší touchpad.

Výkon nové m16 R2 zajišťují procesory Intel Core řady Ultra H a mobilní grafika NVIDIA GeForce RTX řady 40 (až do RTX 4070). Nároční hráči ocení dvě technologie společnosti NVIDIA. DLSS 3.5 AI upscaling a redukce latence NVIDIA Reflex se postarají o rychlejší snímkovou frekvenci, lepší kvalitu obrazu a nejnižší latenci, aniž by vyžadovaly vyšší výkon. QHD+ displej s poměrem stran 16:10 a 240 Hz zaujme nádherným obrazem, ostrými detaily, sytými, přesnými barvami a samozřejmě plynulým hraním bez trhání. Třešničkou na dortu jsou vylepšené dvoupásmové reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Velká, 90Wh baterie má technologii NVIDIA Advanced Optimus pro inteligentní přepínání výkonu. Ta optimalizuje rovnováhu energie mezi CPU a GPU. Díky Express Charge 2.0 se m16 R2 dokáže nabít na 80 % za pouhých 35 minut.

Model m16 R2 je vybaven režimem Stealth. Krátkým stiskem klávesy F2 se z herního stroje stane nenápadný pracant, který nebude rušit okolí v kanceláři, studovně nebo vlaku. Ikonické RGB osvětlení AlienFX se vypne a místo něj zůstane pouze bílé podsvětlení klávesnice. K tomu se výkonnostní režim nastaví do módu „tichý“, což mj. sníží hluk ventilátoru.

Alienware x16 R2: Nejprémiovější herní notebook od Alienware je ještě lepší

Status nejpokročilejšího a nejprémiovějšího notebooku v nabídce Alienware má model x16 R2. Jedná se o evoluci loňského zařízení, které přineslo tenké, celokovové šasi, sestavu šesti reproduktorů, zadní osvětlením ze 100 micro-LED a touchpad s RGB osvětlením. Vylepšený Alienware x16 R2 poskytuje vyšší výkon, lepší chlazení a větší připravenost na budoucnost.

Srdcem x16 R2 jsou procesory Intel Core Ultra. S nimi může věnovat až 175 W vyhrazeného grafického výkonu s 12stupňovou regulací napětí. V kombinaci s grafickými procesory, jejichž nabídka zahrnuje až NVIDIA GeForce RTX 4090, je k dispozici celkový výkon 220 W. To umožňuje hrát nejnáročnější hry. Zároveň dává uživatelům jistotu, že mají k dispozici nejnovější a nejlepší technologie. Mezi ně patří například nejpokročilejší řešení chlazení Alienware Cryo-tech doplněné technologií Vapor Chamber a tepelným rozhraním Element 31.

Standardem je 240Hz displej s odezvou 3 ms. Disponuje navíc také filtrováním modrého světla ComfortView Plus a mimořádně živým obrazem s Dolby Vision. Špičkových hodnot mezi notebooky Alienware dosahují také paměti LP-DDR5X s rychlostí až 7467 MT/s. Pro ukládání dat jsou připraveny disky s kapacitou až 8 TB.

Alienware m18 R2: Ještě více síly

Nekompromisní techniku a výkon zastupuje mezi novinkami model Alienware m18 R2. Je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core i9-14900HX 14th Gen spolu s grafikou NVIDIA GeForce RTX 4090. Slibuje vynikající výkon, možnosti přetaktování a výrazné zlepšení účinnosti tepelné kapacity. To je možné díky chlazení Alienware Cryo-tech s technologií Element 31 aplikovanou na CPU i GPU a vylepšené odpařovací komoře. Pro data jsou nachystány disky s kapacitou až 10 TB.

Notebooky Alienware: Vylepšení napříč celým portfoliem

Vedle tří uvedených novinek se kompletní paleta notebooků Alienware dočká zásadních vylepšení:

  • Technologie NVIDIA DLSS 3.5 AI upscaling zajistí vyšší snímkovou frekvenci a lepší kvalitu obrazu, aniž by vyžadovala vyšší výkon.
  • AWCC 6.1 je nová verze programu Alienware Command Center, která přidává řadu funkcí inspirovaných zpětnou vazbou od zákazníků.
  • Vylepšená webová kamera s rozlišením FHD dostane podporu HDR, která zlepší dynamický rozsah a zachová detaily. Poradí si se silně osvětleným pozadím a zajistí správnou expozici objektů.
  • Mikrofony s umělou inteligencí vylepší hovor tím, že odstraní okolní zvuky.
  • Připojení nové generace s nižší latencí a vyšší stabilitou prostřednictvím Wi-Fi 7 nebo 5GHz ethernetovým připojením.
  • Displeje s funkcí ComfortView Plus, která snižuje emise modrého světla bez dopadu na výkon nebo kvalitu obrazu.
  • Operační systém Windows 11 Home a přístup ke stovkám vysoce kvalitních her s měsíční službou Xbox Game Pass Ultimate.

AWCC 6.1: Jedno rozhraní, které vládne všem

V loňském roce byla na trh uvedena nová verze Alienware Command Center (AWCC 6.0). Jde o centralizované softwarové centrum umožňující ovládat osvětlení notebooku, makra, akustické profily a mnoho dalšího. Na základě zpětné vazby uživatelů došlo k řadě vylepšení, která jsou nyní představena jako verze 6.1. Vedle přístupu k režimu Stealth poskytuje AWCC 6.1 uživatelům možnost zapnout/vypnout automatické funkce, přidává integrovaný přepínač grafického MUX a integruje EA Play a Xbox Game Pass.

Ceny a dostupnost

Ceny konkrétních konfigurací budou upřesněné při postupném uvedení na trh. To startuje v USA od 11. ledna 2024.

  • Alienware m16 R2 bude startovat od 1 499 USD
  • Alienware x16 R2 začne na 2 099,99 USD
  • Alienware m18 R2 bude od 1 899,99 USD

Další informace

Chcete-li se dozvědět více o novinkách mezi notebooky Alienware, prohlédněte si oficiální tiskové materiály k veletrhu CES 2024 nebo se podívejte na ocenění za inovace na CES 2024.