ARBES podpoří obchodování společnosti Equilor na pražské a varšavské burze

ArbesMaďarský obchodník s cennými papíry Equilor Investment Zrt. se rozhodl rozšířit své služby a umožnit svým klientům obchodovat i na pražské a varšavské burze. Jako dodavatele softwarového řešení, které má podpořit podnikatelské aktivity firmy na obou nových trzích, si vybral společnost ARBES Technologies a její ověřený informační systém ARBES TOPAS, jehož ostrý provoz je plánován na srpen 2011.

Společnost ARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro banky a finanční instituce, podpoří expanzi maďarské společnosti Equilor Investment Zrt., která se v červenci tohoto roku stala novým členem Burzy cenných papírů Praha. Jedná se o prvního ryze zahraničního účastníka, který své aktivity spojené s českým i polským trhem plánuje řídit přímo ze svého sídla v Budapešti. Společnost má 20-ti letou historii a je jedním ze zakládajících členů budapešťské burzy, kde se zároveň řadí mezi nejaktivnější obchodníky.

Informační systém ARBES TOPAS patří k vyspělým softwarovým řešením pro oblast správy investic a obchodování na kapitálových trzích a využívá jej již více než 25 společností s působností napříč celou Evropou.

„Softwarové řešení ARBES TOPAS představuje systém, který dokáže pokrýt kompletní agendu obchodování s cennými papíry včetně všech Back Office a Front Office operací. Díky architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka. Systém bude možné průběžně rozšiřovat, a to s ohledem na plánovaný rozvoj aktivit společnosti EQUILOR,“ uvedl k tomu Tomáš Denemark, ředitel divize finančních a podnikových systémů, ARBES Technologies.

ARBES TOPAS poskytuje svým uživatelům kromě funkcí pro správu investic, účetnictví a obchodování také řadu metod pro oceňování portfolií veřejně obchodovatelných cenných papírů a běžných typů OTC derivátů. Systém archivuje všechny načítané kurzy z renomovaných agenturních zdrojů Reuters nebo Bloomberg. Na základě automatizovaného ocenění je stanovována hodnota majetku (NAV), která následně slouží jako východisko pro řadu navazujících výpočtů (kontrolu limitů v reálném čase, porovnávání výkonnosti portfolií apod.). Řešení je také vybaveno sadou rozhraní pro export a import obchodů, komunikaci s vybranými trhy a bankami, a to buď přímo, nebo pomocí protokolu SWIFT.

O společnosti Equilor Investment Zrt.
Equilor Investment Zrt., založena před více než 20 lety, začala působit současně se znovuobnovením maďarského kapitálového trhu a budapešťské burzy (BSE). Společnost poskytuje služby v oblasti tuzemských a mezinárodních cenných papírů, přes deset let se zabývá správou investic a majetku, a více než 15 let poskytuje konzultantské služby v oblasti firemních financí. Equilor je členem burzy v Budapešti, Varšavě a Praze. V roce 2010 získala společnost od budapešťské burzy ocenění „Team of the Year“. Pro bližší informace navštivte http://www.equilor.hu/en/about_us.php.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.