ARBES Smartphone Banking přináší nový rozměr internetového bankovnictví

ArbesSpolečnost ARBES Technologies, přední český dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, uvádí na trh specializované řešení Smartphone Banking. Na platformách iPhone/iPad, Android a Blackberry přináší výjimečnou aplikaci, která umožní bankám nabídnout nejmodernější kanál přímého bankovnictví.

Chytré telefony a tablety (především iPhone/iPad a zařízení s OS Android) každým rokem zvyšují svou penetraci mezi mobilními zařízeními. Více než 25 % penetrace telefonů Android a stabilně rostoucí podíl iPhone (nyní 15 %) v Evropě staví tato zařízení na první místo, především mezi aktivními uživateli. V oblasti tabletů je pak iPad a potažmo nové tablety s OS Android na nejlepší cestě zaujmout první místo mezi „mobilními počítači“.

Aplikace ARBES Smartphone Banking je plnohodnotným kanálem, který využívá veškerých výhod těchto moderních zařízení (geografické funkce, widgety, moderní multi-level marketing, funkce v telefonu atd.). Kromě běžné správy financí podporuje například práci s více účty včetně hotovosti nebo kreditních karet, umožňuje sledování struktury a vývoje nákladů a příjmů ve formě grafů, zobrazuje pobočky a bankomaty na mapě, nabízí budgetování a sledování cash-flow parametrů a mnoho dalšího. Obrovskou výhodou nového řešení je i off-line nadstavba aplikace, která umožňuje klientům banky dále spravovat svoje finance a provádět kategorizace plateb a domácí rozpočty v režimu off-line.

„Bankám nová aplikace umožňuje prostřednictvím bezpečného rozhraní poskytovat informace o produktech a transakcích nebo přijímat instrukce k provedení plateb,“ uvedl Dalibor Lošťák, ředitel divize bankovních systémů, ARBES Technologies. „Dalším plusem je možnost pracovat s geografickými informacemi s mapovým podkladem ve smartphonech a tabletech nebo využívat aplikaci jako centrální marketingový kanál banky. Řešení lze navíc dále rozšiřovat dle individuálních potřeb každé banky, například doplněním specifických produktů či formulářů,“ dodal.

ARBES Smartphone Banking je plnohodnotný framework, který bance dovolí postavit aplikaci zcela nezávisle na jiných implementacích, a svým klientům tak přinést originální a inovativní funkčnosti bez obavy z toho, že by je používala konkurenční banka. Může také obsahovat vlastní serverovou část implementace a nebýt tak závislý na interface dodavatelů jiných front-endových řešení.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.