Cisco představilo nová cloudová řešení pro bezpečnost a monitoring průmyslových zařízení

Informační (IT) a provozní technologie (OT) nemohou v moderních firmách pracovat odděleně. Společnost Cisco představila další rozšíření své platformy IoT Operations Dashboard pro vzdálenou správu průmyslových zařízení, o cloudové nástroje pro bezpečnost a monitoring. Inovace směřují k podpoře konvergence IT a OT operací, a dovolují nasadit flexibilní síť s viditelností a ochranou všech zapojených průmyslových zařízení.

Podniky rozšiřují své datové sítě na nová místa. Potřebují propojit hlavní podnikové procesy s průmyslovými prostředími, včetně inženýrských sítí, výrobních zařízení a dopravy. Vzhledem k distribuované povaze těchto procesů je správa příslušných sítí komplikovaná. Navíc se postupující digitalizací rozšiřuje i prostor pro kybernetické útoky. „Zásadní je úzké partnerství všech technologických týmů – bezpečnostních, síťových a provozních. Díky inovacím můžeme nabídnout nástroj potřebný pro jednotnou správu sítí a edge zařízení v průmyslovém prostředí, který je založen na cloudu a umožňuje nejen jejich škálování, ale zabezpečení,“ uvedl Vikas Butaney, viceprezident a generální ředitel společnosti Cisco pro SD-WAN, cloudovou konektivitu a sítě IoT.

Vyšší bezpečnost a lepší přístup ke vzdáleným zařízením

Pro podporu konvergence IT a operačního prostředí Cisco vyvinulo IoT Operations Dashboard. Cloudovou platformu pro správu, která je navržena pro snadné připojení, správu a údržbu zařízení v průmyslových sítích. Součástí IoT Operations Dashboard jsou nové cloudové služby, které jsou zaměřeny na zlepšení přehledu o nasazených průmyslových zařízeních a umožňují jejich bezpečnou vzdálenou správu.

  • Do IoT Operations Dashboard je nově integrována bezpečnostní aplikace Cisco Cyber Vision, která je speciálně designována pro společnosti z oblasti distribuce elektřiny a vody, ropy a plynu, výroby a veřejné dopravy. Cico Cyber Vision poskytuje úplný přehled o IT i OT zařízeních a dovoluje řešit bezpečnost a odolnost operační části firmy v kontextu celé firemní sítě.
  • Služba Secure Equipment Access Plus usnadňuje týmům IT a OT vzdálené nasazení, správu a řešení problémů s připojenými zařízeními. Služba poskytuje přístup k jakémukoli připojenému zařízení s IP konektivitou, takže provozní týmy mohou na přímo na svých noteboocích nebo počítačích používat nativní aplikace pro přístup ke vzdáleným průmyslovým zařízením.

ThousandEyes a standard OpenTelemetry zjednodušují shromažďování dat z IT prostředí

K podpoře viditelnosti všech průmyslových zařízení nasazených ve firmě slouží další inovace Cisco. Monitorovací platforma ThousandEyes nově podporuje open-source rámec a průmyslový standard OpenTelemetry, který využívají partneři, zákazníci a poskytovatelé služeb ke generování, sběru, zpracování a exportu telemetrických dat z cloudových a distribuovaných prostředí. ThousandEyes pro OpenTelemetry umožňuje získat skutečně komplexní korelované informace a slouží ke sjednocení sběru dat mezi různými nástroji pro monitorování výkonu a zabezpečení.

Další informace: