Dell Technologies a Meta podporují inovace v oblasti generativní umělé inteligence možností lokálního nasazení modelů Llama 2

Společnost Dell Technologies navázala spolupráci se společností Meta, aby svým zákazníkům usnadnila nasazení modelů Meta Llama 2 v lokálním prostředí s pomocí portfolia řešení pro generativní umělou inteligenci (GenAI) zahrnujících IT infrastrukturu, klientská zařízení a profesionální služby.

„Stojíme na začátku nové éry, kdy generativní umělá inteligence mění způsob, jakým průmyslová odvětví fungují, inovují a soutěží,“ říká Jeff Boudreau, ředitel pro umělou inteligenci společnosti Dell Technologies. „Díky technické spolupráci společností Dell a Meta zpřístupňujeme open-source GenAI všem zákazníkům, a to prostřednictvím podrobného průvodce implementací v kombinaci s optimální softwarovou a hardwarovou infrastrukturou pro aplikace všech velikostí. Nyní mohou zákazníci snadněji nasadit bezpečné modely GenAI přímo na místě a získat zcela nové možnosti a poznatky.“

Open-source GenAI podporuje inovace přímo ve firmě

Spolupráce společností Dell a Meta zjednodušuje lokální prostředí AI tím, že spojuje nejprodávanější portfolio infrastruktury Dell a rodinu modelů AI Llama 2. Zákazníci mohou urychlit realizaci svých projektů v oblasti GenAI v tradičních datových centrech nebo v edge prostředí. Společnost Dell začlenila modely Llama 2 společnosti Meta do svých nástrojů pro určování velikosti systémů, aby pomohla zákazníkům vybrat správné řešení podle potřeb jejich projektů v oblasti umělé inteligence založené na Llama 2.

Na stránkách Dell Technologies poskytuje předem otestovanou a ověřenou infrastrukturu, software a služby, které zjednodušují nasazení a správu lokálních projektů. Díky plně zdokumentovaným pokynům pro nasazení a konfiguraci mohou zákazníci rychleji zprovoznit svou infrastrukturu GenAI a provozovat systém Llama 2 s větší mírou předvídatelnosti.

Díky modelům Meta Llama 2 a šíři portfolia technologií a služeb Dell pro generativní umělou inteligenci mají podniky a organizace všech velikostí přístup ke spolehlivějším nástrojům pro poskytování řešení GenAI od stolních počítačů po hlavní datová centra, periferní lokality a veřejné cloudy.

Další zdroje (v angličtině)