Dell Technologies představil PowerScale F210 a F710, nové uzly v řadě plně flashových úložišť

Společnost Dell Technologies představila dva nové uzly v řadě plně flashových úložišť – Dell PowerScale F210 a F710. Jde o nejnovější generaci vysoce výkonných souborových úložných systémů postavených na špičkových serverech PowerEdge pro provoz nejnáročnějších výpočetních úloh. Systém PowerScale vybavený nejnovějším softwarem OneFS představuje kompletní datovou platformu připravenu pro umělou inteligenci.

„Vzhledem k obrovským objemům zpracovávaných dat požadují zákazníci řešení, která jsou rychlejší a zároveň šetří náklady. Systémy PowerScale staví na osvědčených schopnostech, díky nimž se již osm let umisťují v kategorii lídrů v reportu Magic Quadrant společnosti Gartner, přičemž nové modely F210 a F710 přináší ještě vyšší výkon a efektivitu,“ uvádí Chris Mount, produktový ředitel ze společností Dell Technologies. PowerScale F210 je optimální platforma pro případy, kdy je kladen důraz na výkon s nízkými požadavky na kapacitu, zatímco F710 nabízí rovnováhu vysokého výkonu a velké kapacity v provedení 1RU.

Nová generace nabízí vyšší výkon

Vylepšení oproti předchozí generaci spolu s optimalizací softwaru z loňského roku nabízí uživatelům až dvojnásobné zvýšení výkonu nepřetržitého čtení, což výrazně urychluje předávání dat do GPU pro trénink a jemné ladění modelů. Podobně se mohou uživatelé těšit na optimalizaci fáze kontroly modelu při přípravě AI s až dvojnásobným výkonem nepřetržitého zápisu. Systémy PowerScale navíc díky upgradům softwaru a hardwaru, které byly provedeny v uplynulém roce, urychlují zpracování a snižují riziko zpoždění při přenosu signálu.

Energetická úspora

Dell učinil pokrok také v optimalizaci nákladů. Nejnovější platforma využívá šasi Smart Flow s efektivnějším prouděním vzduchu, které směruje správné množství vzduchu tam, kde je ho zapotřebí ke zvýšení energetické účinnosti. Právě takovéto průběžné inovace umožnily dosáhnout až o 90 % vyššího výkonu na 1 watt.

F710 vychází z kapacity a hustoty uzlů předchozí generace. Pojme až deset disků v konfiguraci 1U, což představuje 25% zvýšení hustoty ve srovnání s modelem F600. Podobně u modelu F210 Dell zlepšuje využití prostoru zavedením 15TB jednotky QLC, která zdvojnásobuje kapacitu oproti modelu F200.

PowerScale: Datová platforma Dell připravená pro AI

Modely F210 a F710 rozšiřují řadu plně flashových NVMe úložišť PowerScale s přímou komunikací s GPU a dalšími funkcemi, jako je škálování bez narušení provozu, multitenantnost, univerzální přístup k datům s podporou různých protokolů, zabezpečení na úrovni požadované ve státní správě a bezproblémová interoperabilita s flexibilními veřejnými cloudy. Představují proto významný pokrok v oblasti vysokorychlostních úložišť a umožňují provozovat nejnáročnější souborové úlohy, včetně AI a generativní AI (GenAI).

Nejnovější plně flashové uzly PowerScale pomohou zákazníkům naplno využít data a usnadní cestu k inovacím v oblasti umělé inteligence.

Kompletní portfolio řešení s ověřeným designem pro umělou inteligenci od společnosti Dell

Společnost Dell Technologies nabízí nejširší portfolio infrastruktury pro GenAI na světě, od cloudu po klientská zařízení, takže dokáže zpřístupnit umělou inteligenci firemním datům naprosto kdekoli.