Dell Technologies představuje ochranu dat v multicloudu a pokroky s GenAI v boji s rostoucími kybernetickými útoky

Společnost Dell Technologies rozšiřuje své portfolio zařízení, softwaru a služeb na ochranu dat. Svým zákazníkům tak nabízí novou úroveň ochrany dat v lokálním prostředí, veřejných cloudech i edge prostředí. Tyto inovace pomáhají řešit obavy podniků, které odhalil průzkum Dell Global Data Protection Index (GDPI) 2024. Podle něj se 75 % respondentů se domnívá, že jejich stávající opatření na ochranu dat nedokáží odolávat hrozbám ransomwaru. A téměř 70 % nemělo jistotu, že se budou schopni spolehlivě zotavit z kybernetického útoku.

„Při exponenciálním růstu objemů dat poskytuje generativní umělá inteligence (GenAI) podnikům příležitosti k zefektivnění procesů, zlepšení rozhodování a podpoře inovací, ale také rozšiřuje prostor pro kybernetické útoky – namířené zejména na trénované modely, které se rychle stávají jedním z nejcennějších podnikových aktiv,“ říká Arthur Lewis, prezident divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „Toto rozšiřování digitálního prostředí přináší nové zranitelnosti. Podniky proto stále více spoléhají na to, že jim společnost Dell pomůže zabezpečit data bez ohledu na to, kde se nacházejí, a to pomocí důvěryhodných řešení na ochranu dat a umělé inteligence.“

Nová zařízení Dell PowerProtect posilují zabezpečení, výkon a efektivitu

Nové systémy Dell PowerProtect Data Domain DD9410 a DD9910 určené pro velké podniky nabízejí významné benefity v klíčových oblastech.

 • Vyšší výkon pro tradiční i moderní pracovní zátěže se zálohováním rychlejším až o 38 %1 a obnovení rychlejší až o 44 %.
 • Posílení bezpečnosti a kybernetické odolnosti pro zákaznická data.
 • Větší efektivita – až o 11 % nižší spotřeba energie a 65násobná deduplikace, která představuje špičku na trhu.
 • Nadstandardní rozšiřitelnost s využitelnou kapacitou až 1,5 PB v jednom zařízení.

Systémy Dell PowerProtect Data Domain jsou také základem širokého partnerského ekosystému. Svůj business na něm staví řada renomovaných dodavatelů softwaru na ochranu dat. Jedním z nich je například Commvault. Díky hluboké integraci API rozhraní mezi platformou Commvault Cloud a nejnovějšími zařízeními PowerProtect Data Domain mohou zákazníci obou společností využívat špičkové nástroje pro kybernetickou odolnost, zabezpečení dat a jejich rychlou obnovu. Podniky tak dokáží efektivně zmírňovat rizika a mohou spoléhat na chod svých provozů bez přerušení i v případě kyberbezpečnostního incidentu.

Zvýšení produktivity a efektivity pomocí integrovaného asistenta GenAI

Integrovaný asistent pro zálohování a obnovu s generativní umělou inteligencí Dell APEX Backup Services AI umožňuje zákazníkům zefektivnit procesy ochrany. Zálohovací služby s umělou inteligencí Dell APEX pomáhají řešit rostoucí poptávku po ochraně dat pomocí GenAI. Podle průzkumu GDPI 2024 věří 52 % respondentů, že GenAI poskytne jejich podniku výhodu v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Zálohovací služby Dell APEX Backup Services AI pomáhají uživatelům:

 • získávat vlastní sestavy v reálném čase, klást doplňující otázky k upřesnění proměnných v sestavách a reagovat na návrhy, které nabízí umělá inteligence k nápravě selhání zálohování;
 • pochopit a vylepšit stav zálohování a zabezpečení pomocí asistovaného řešení potíží s jednoduchými písemnými pokyny, analyzovat protokoly a odstraňovat chyby;
 • využívat inteligentní odpovědi s doporučeními nebo osvědčenými postupy přizpůsobenými specifikům jejich prostředí;
 • zjednodušit správu, od vytváření nových zásad pro zálohování po aktivaci nových záloh konkrétních úloh.

Výkonné zálohování a obnova s inovovanou ochranou Storage Direct

Funkce ochrany Storage Direct v nástroji Dell PowerProtect Data Manager nabízí nativní integraci s podnikovým úložištěm Dell PowerMax pro rychlé, efektivní a bezpečnější zálohování a obnovu v rámci Dell PowerProtect Data Domain.

Funkce Storage Direct Protection v nástroji PowerProtect Data Manager pro PowerMax nabízí:

 • rychlé zálohování a obnovu multidiskových polí rychlostí až 46 TB/h pro jednu zálohu a až 21 TB/h pro jedno obnovení,
 • účinnou ochranu dat zařízení Dell PowerMax s úplným obnovením původního nebo alternativního systému PowerMax,
 • zajištění integrity dat a volitelnou integraci kybernetického trezoru,
 • jednoduchý provoz s centralizovanou správou a orchestrací,
 • podporu multicloudu pro replikaci a rozlišení vrstev cloudu u PowerProtect Data Domain.

Dostupnost

 • Systémy Dell PowerProtect Data Domain DD9410 a DD9910 jsou celosvětově již k dispozici.
 • Zálohovací služby Dell APEX Backup Services AI jsou celosvětově již k dispozici.
 • Řešení Storage Direct Protection for Dell PowerMax bude celosvětově k dispozici ve třetím čtvrtletí roku 2024.

Další zdroje (v angličtině)

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.