Dell Technologies zvyšuje výkon, odolnost a efektivitu úložiště PowerStore

Společnost Dell Technologies představuje vylepšená úložiště Dell PowerStore s vyšším výkonem, efektivitou, odolností a lepší mobilitou dat v multicloudových prostředích. Oznámila také rozšíření portfolia cloudových platforem Dell APEX o novinky v oblasti AIOps a vylepšenou správu úložišť pro multicloud a Kubernetes.

„Nejnovější vylepšení úložišť PowerStore a nová nabídka finančních a provozních výhod pro zákazníky a partnery představují výrazný krok kupředu a zvyšují laťku v oblasti plně flashových úložišť,“ říká Arthur Lewis, prezident divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „Tím to ale pro nás nekončí. Naše inovace se týkají také platformy Dell APEX, kde zlepšujeme spolehlivost infrastruktury a aplikací díky umělé inteligenci a automatizaci, což ještě více usnadňuje správu multicloudových úložišť a úložišť Kubernetes.“

Zvyšování výkonu, efektivity, odolnosti a podpory multicloudu u úložišť

Dell PowerStore pomáhá zvládat rostoucí nároky pracovních zátěží. Představuje nejflexibilnějšímu úložiště se čtyřúrovňovými buňkami (QLC) a přináší výrazný nárůst výkonu.

 • Úložiště na bázi QLC: Poskytuje výkon podnikové třídy při nižších nákladech na terabajt ve srovnání s modely s trojúrovňovými buňkami (TLC). Zákazníci mohou začít s pouhými 11 disky QLC a škálovat až na 5,9 petabajtů efektivní kapacity na jedno zařízení. Inteligentní funkce vyrovnávání zátěže úložišť PowerStore pomáhají šetřit náklady a zlepšují umísťování pracovních zátěží ve smíšených clusterech s disky TLC a QLC.
 • Zvýšený výkon: Upgrade na vyšší model zařízení při zachování dat a nastavení (DIP) zvyšuje výkon hardwaru až o 66 %.

Vylepšení softwaru Dell PowerStore zvyšují efektivitu, bezpečnost a mobilitu v cloudu:

 • Softwarové zvýšení výkonu: Nerušivé aktualizace softwaru, které jsou stávajícím zákazníkům k dispozici bez dodatečných nákladů, přinášejí až o 30 % vyšší výkon smíšené pracovní zátěže a až o 20 % nižší latenci.
 • Zlepšená ochrana dat: Zákazníci mají více možností, jak chránit kritické pracovní zátěže díky nativní synchronní replikaci pro blokové a souborové pracovní zátěže a nativní metro replikaci pro prostředí Windows, Linux a VMware.
 • Zvýšení efektivity: Softwarová vylepšení zajišťují až o 20 % lepší redukci dat a až o 28 % vyšší efektivitu terabajtů na watt.
 • Lepší mobilita dat v multicloudových prostředích: Zákazníci mohou rozvíjet multicloudové strategie a zjednodušit mobilitu pracovních zátěží připojením PowerStore k blokovému úložišti Dell APEX pro veřejný cloud, nejlépe škálovatelnému cloudovému blokovému úložišti na světě.

„Dell PowerStore pomáhá společnosti Fulgent Genetics transformovat péči o pacienty v oblasti patologie, onkologie, reprodukčního zdraví, ale i infekčních a vzácných onemocnění tím, že výrazně zrychluje zpracování dat. Naši lékaři díky tomu mohou pacientům poskytovat genetické poznatky a výsledky testů rychleji,“ říká Mike Lacenere, viceprezident pro aplikace společnosti Fulgent Genetics. „PowerStore nám pomáhá naplňovat cíle udržitelnosti tím, že minimalizuje spotřebu energie a zmenšuje velikost našich datových center a zároveň nám poskytuje značné úspory nákladů. Díky novým vylepšením u zařízení PowerStore očekáváme, že tato trojice – výkon, efektivita a úspory nákladů – bude nadále sílit, což nám pomůže zlepšit péči o pacienty.“

Tato vylepšení jsou součástí nové integrované nabídky PowerStore Prime, která spojuje aktualizované systémy PowerStore s programy navrženými tak, aby zákazníkům poskytovaly lepší ochranu investic do úložišť a zvyšovaly ziskovost partnerů společnosti Dell.

Lepší ochrana investic do úložišť

PowerStore Prime nabízí zákazníkům vyšší flexibilitu, aby mohli maximálně využít své investice do IT:

 • Garantovaná redukce dat 5:1: Zákazníci mohou pořizovat techniku s důvěrou, ušetřit náklady a snížit spotřebu energie díky nejlepší garanci redukce dat na trhu.
 • Průběžná modernizace: Rozšíření životního cyklu podporou Dell ProSupport nebo ProSupport Plus nabízí zákazníkům nepřetržitý přístup k živé podpoře, flexibilním technologickým upgradům, výměně kapacity a poradenským službám v oblasti úložišť.
 • Flexibilní spotřeba: Zákazníci mohou využívat zařízení PowerStore prostřednictvím předplatného Dell APEX a měsíčně platit pouze za to, co potřebují.

Pomoc partnerům při naplňování požadavků zákazníků

Program PowerStore Prime také usnadňuje a zvyšuje výnosnost prodeje zařízení PowerStore. Program staví na strategii Partner First v oblasti úložišť. Partneři nyní mohou zvýšit prodej zařízení PowerStore díky cenově konkurenceschopným produktovým balíčkům a nabízet společným zákazníkům nové možnosti využití. Partneři mohou také zefektivnit prodejní aktivity při společném prodeji nabídek PowerStore a PowerProtect.

„Nová garance redukce dat PowerStore v poměru 5:1 a nové diskové pole s technologií QLC jsou důkazem snahy společnosti Dell vycházet vstříc potřebám zákazníků v oblasti efektivity a zároveň snižovat náklady na pokročilá úložiště,“ říká John Lochausen, architekt technických řešení, World Wide Technology. „Nové partnerské pobídky a záruky společnosti Dell to vše spojují a dávají nám i našim zákazníkům možnost uspět díky nejnovějším pokrokům v oblasti plně flashových úložišť.“

Využití možností umělé inteligence ke zjednodušení a automatizaci správy IT

Společnost Dell Technologies pokračuje v rozvoji svého portfolia Dell APEX, aby dokázala uspokojovat potřeby zákazníků v klíčových oblastech, jako je umělá inteligence a multicloud. Inovace platformy Dell APEX přinášejí špičkové možnosti AIOps a zlepšují správu úložišť a Kubernetes.

Dell APEX AIOps ve formě služby (SaaS) optimalizuje stav infrastruktury Dell a dostupnost služeb pomocí detailního přehledu o celém prostředí a řízení incidentů založeného na umělé inteligenci. Jedná se o významné rozšíření nástrojů AIOps společnosti Dell, které zjednodušuje provoz, zvyšuje agilitu IT a poskytuje lepší kontrolu nad aplikacemi a infrastrukturou prostřednictvím tří integrovaných funkcí:

 • Sledování infrastruktury: Řeší problémy s infrastrukturou až 10x rychleji než tradiční přístupy díky poznatkům a doporučením v oblasti kondice, kybernetické bezpečnosti a udržitelnosti na bázi umělé inteligence. Asistent Dell APEX AIOps založený na generativní umělé inteligenci poskytuje okamžité odpovědi na dotazy týkající se infrastruktury a poskytuje podrobná doporučení pro řešení problémů.
 • Sledování aplikací: Díky kompletnímu mapování a analýze softwaru až o 70 % zkracuje střední dobu řešení problémů s aplikacemi a pomáhá tak zajišťovat jejich dostupnost a výkon.
 • Řízení incidentů: Optimalizuje dostupnost digitální infrastruktury prostřednictvím detekce a řešení incidentů řízeného umělou inteligencí a snižuje počet zákazníky hlášených problémů s multicloudovou infrastrukturou a infrastrukturou od vícera dodavatelů o 93 %

Dell APEX Navigator SaaS se rozšiřuje o správu úložiště Kubernetes a další podporu nabídek Dell APEX Storage pro veřejný cloud

 • Dell APEX Navigator pro Kubernetes je již všeobecně k dispozici. Přináší pokročilé datové služby, jako je replikace dat, mobilita aplikací nebo pozorovatelnost kontejnerů. Tím zjednodušuje správu úložišť Kubernetes na platformě Dell PowerFlex a brzy bude podporovat i Dell PowerScale a Dell APEX Cloud Platform pro Red Hat OpenShift.
 • Dell APEX Navigator pro multicloudová úložiště přidává podporu souborového úložiště Dell APEX pro AWS a později v tomto roce je plánována i podpora souborového úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure. Tato nabídka zjednodušuje konfiguraci, nasazení a monitorování úložiště na univerzální vrstvě úložiště vytvořené lokálním a veřejným cloudovým úložištěm Dell.

Zákazníci mohou začít využívat Dell APEX Navigator pro multicloudové úložiště a nyní i Dell APEX Navigator pro Kubernetes bez rizika v rámci 90denní zkušební verze.

Dostupnost

 • Softwarová vylepšení Dell PowerStore budou celosvětově k dispozici koncem května.
 • Upgrade na model Dell PowerStore QLC a přechod na vyšší model se zachováním dat pro zákazníky zařízení 2. generace bude celosvětově k dispozici v červenci.
 • Multicloudová mobilita dat pro Dell PowerStore bude celosvětově k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024.
 • Služby Dell APEX AIOps Infrastructure Observability a Incident Management jsou již k dispozici. Dostupnost nástrojů pro sledování aplikací je plánována na říjen 2024.
 • Podpora souborového úložiště Dell APEX pro AWS v rámci Dell APEX Navigator pro multicloudová úložiště je nyní k dispozici ve Spojených státech.
 • Podpora souborového úložiště Dell APEX pro Microsoft Azure v rámci Dell APEX Navigator pro multicloudová úložiště bude k dispozici ve Spojených státech v druhé polovině roku 2024.
 • Dell APEX Navigator pro Kubernetes je nyní k dispozici pro PowerFlex ve Spojených státech, přičemž podpora cloudové platformy Dell APEX pro Red Hat OpenShift, Dell PowerScale a jiné geografické oblasti je plánována na druhou polovinu roku 2024.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.