Dell uvádí na trh nový herní počítač Alienware Aurora R16

Společnost Dell Technologies uvádí na trh novou modernizovanou verzi stolního počítače Alienware Aurora. Aurora R16 je vylepšenou verzí předchozího modelu R15 včetně zdokonalení akustických a tepelných charakteristik a nového prostorově úsporného designu, to vše při dosažení špičkového herního výkonu, jaký hráči od počítačů Alienware očekávají.

Stejně jako její populární předchůdce je i Aurora R16 určena pro zákazníky, kteří hledají špičkový herní zážitek a chtějí stroj, který funguje ihned po vybalení bez složitého nastavování a nabízí plnou záruku a podporu. Hlavními vylepšeními, kterých se počítač Aurora dočkal, jsou:

 • Optimalizované proudění vzduchu: v průměru o 20 % tišší systém, až o 10 % nižší teplota procesoru a o 6 % nižší teplota grafické jednotky.
 • Menší nároky na prostor: Přibližně o 40 % menší celkový objem než u R15, zatímco vnitřní objem zůstává beze změny na hodnotě 25,2 l.
 • Všestranná estetika: univerzální design, který se hodí do širšího spektra prostředí.

Díky zlepšení proudění vzduchu se Aurora R16 výkonem vyrovná svému předchůdci nebo jej i předčí při srovnatelné konfiguraci, a zároveň se může pochlubit výrazně menšími rozměry. Široké možnosti konfigurací mají za cíl oslovit širší okruh hráčů, kdy R16 může být nejen lákavým upgradem výbavy, ale pro mnohé také vstupní branou k herním zážitkům s počítači Aurora.

Aurora R16 je také první stolní počítač značky Alienware vybavený novým nástrojem Alienware Command Center – centralizovaným ovládacím panelem, který umožňuje hráčům rychlý přístup k nastavením, jako jsou profily a témata specifická pro konkrétní hry, osvětlení, makra, zvuk a další – tedy všemu důležitému, co přispívá k hernímu zážitku. Hráči si mohou vybrat z 16,7 milionu barev ve třech světelných zónách, které lze uložit a aplikovat na celý ekosystém Alienware. Tím je možné vytvořit konzistentní personalizované prostředí přizpůsobené preferencím každého uživatele.

Alienware Aurora, vlajková loď mezi stolními počítači a průkopník v oblasti kapalinového chlazení, byla při svém uvedení na trh v roce 2004 symbolem inovací a od té doby se stala preferovaným stolním počítačem nejlepších hráčů esportů na světě.

Specifikace:

 • Grafické karty řady NVIDIA® GeForce RTX™ 40
 • 12. a 13. generace procesorů Intel® Core pro stolní počítače
 • Wi-Fi 6 (nebo 6E) a 2,5Gb/s Ethernet pro kabelové i bezdrátové připojení
 • Až 64 GB paměti DDR5 5200 MT/s nebo 32 GB paměti DDR5 5600 MT/s
 • Až 8 TB (2 x 4 TB) úložiště SSD
 • Napájecí zdroje 80 Plus Platinum (500 W nebo 1000 W)
 • Volitelný dodatečný 1TB pevný disk pro rozšíření úložiště
 • Windows 11 Home a přístup ke stovkám kvalitních her s předplatným Xbox Game Pass Ultimate na jeden měsíc

Ceny a dostupnost: Aurora R16 je v prodeji od 3. srpna 2023 za cenu od 1749,99 USD na stránkách Dell.com v konfiguraci s procesorem Intel® Core™ i7 13700F a grafickou jednotkou NVIDIA® GeForce RTX™ 4070.