EDR od Acronis zvyšuje ve společnosti UNIKOM úroveň bezpečnosti a připravenosti na NIS-2

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, oznámil, že česká společnost UNIKOM nasadila cloudové řešení Advanced Security + Endpoint Detection & Response (EDR) v rámci MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud ke zvýšení úrovně své kybernetické bezpečnosti. Kompletní zprovoznění bezpečnostního balíčku Acronis nahradí původní on-premise řešení postavené na antivirové ochraně. Řešení nasadila a spravuje společnost Digitální strážce, zlatý partner Acronis.

Cloudová Služba Acronis Advanced Security + EDR zahrnuje URL filtr, antivirus, anti-malware anti-spyware, patch management a hodnocení zranitelností. Řešení poskytne nejen vyšší úroveň zabezpečení firemní infrastruktury, ale také reporty jako např. výstupy antivirových kontrol a další podklady vyžadované směrnicí NIS-2.

Jako jedna z větších firem spadá UNIKOM mezi společnosti, které budou muset splňovat nároky směrnice NIS-2, a to jak díky obratu, tak z pozice velkoobchodního dodavatele. Dodržení směrnice bude vyžadovat silnější technické prostředky k zajištění kybernetické bezpečnosti, než společnost ve své době měla.

Platformu Acronis Cyber Protect Cloud využívá UNIKOM již několik let, když s pomocí jejíhož balíčku Advanced Backup zálohuje veškerá data firmy na serverových zařízení do zabezpečeného cloudu. Zálohování s řešením Acronis se ukázalo jako velmi prozíravé, protože již několik měsíců po nasazení došlo v jedné pobočce k ransomwarovému útoku a zašifrování dat, jež byla velmi snadno obnovena z Acronis cloudu.

„Před několika lety jsme potřebovali vyřešit ochranu dat v naší společnosti pro případ lokální havárie, v kterémžto případě by hrozila jejich nevratná ztráta,“ řekl Otto Moravec, IT technik ve společnosti UNIKOM. „Navázali jsme proto spolupráci se společností Digitální strážce, která nám nabídla a úspěšně zprovoznila platformu Acronis Cyber Protect Cloud. Skvělé je, že tato platforma nyní integruje i užitečné bezpečností funkce včetně ochrany koncových bodů (EDR), které jsou důležité jak pro zvýšení naší bezpečnosti, tak pro splnění normy NIS-2.“

Vedle bezpečnostních balíčků firma využívá i službu Advanced Management k dohledu hardwarového vybavení a vzdálené správě. Do budoucna lze uvažovat o nasazení Advanced Disaster Recovery, které umožňuje v případě havárie fyzického serveru okamžitě spustit potřebné aplikace z cloudu.