FortiGate Rugged 70G poskytuje špičkové zabezpečené síťové funkce v robustním, kompaktním provedení, které je ideální pro průmyslová prostředí i vzdálené bankomaty

Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti a průkopník konvergence sítí a zabezpečení, představila nové kompaktní odolné zařízení koncipované speciálně tak, aby poskytovalo zdokonalené zabezpečené sítě a konektivitu 5G v prostředí provozních technologií (OT). Zařízení FortiGate Rugged 70G s duálním 5G modemem využívá bezpečnostní procesor nejnovější, páté generace. Poskytuje bezkonkurenční síťový výkon, špičkové bezpečnostní služby FortiGuard založené na umělé inteligenci a vysokou dostupnost prostřednictvím duálních mobilních 5G modemů. Vyhoví nárokům na použití v náročných odlehlých prostředích, včetně vzdálených bankomatů s kompletními službami.

„Podniky a organizace v různých odvětvích stále častěji vyžadují rychlou, spolehlivou a bezpečnou síťovou architekturu ve vzdálených lokalitách a v náročných prostředích. Uvedení takových sítí do provozu může být komplikované a nákladné,“ říká John Maddison, marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro produktovou strategii společnosti Fortinet. „Náš nejnovější model FortiGate se svým duálním 5G modemem, zabezpečením využívajícím umělou inteligenci a přístupem založeným na zero trust principu poskytuje nejmodernější bezpečnou síť v jediném vysoce výkonném zařízení postaveném tak, aby obstálo v nejnáročnějších prostředích. Zákazníci mohou využít FortiGate Rugged 70G s duálním 5G modemem k realizaci bezpečné a zjednodušené infrastruktury, zvýšit efektivitu a ušetřit náklady a dosáhnout vynikajícího uživatelského zážitku i v těch nejvzdálenějších a těžko dostupných lokalitách.“

Připojení a ochrana vzdálených lokalit
Sítě se rozšiřují do nových vzdálených míst, kde je nutné podporovat a chránit značné objemy citlivého datového provozu a zároveň zachovávat vysokou dostupnost. V dřívějších dobách podniky v takových lokalitách nasazovaly řadu jednoúčelových produktů, které řešily jednotlivé potřeby v oblasti sítí, zabezpečení a konektivity. Tím vznikala komplikovaná infrastruktura s nízkým výkonem, jejíž správa je nákladná a zabezpečení náročné. Řešením je jediné zařízení, které naplňuje všechny potřeby síťového provozu, zabezpečení a konektivity ve vzdálených OT prostředích.

Špičkové síťové schopnosti, zabezpečení a konektivita 5G pro OT
FortiGate Rugged 70G s duálním 5G modemem poprvé přináší 5G konektivitu do portfolia odolných firewallů NGFW společnosti Fortinet. Z tohoto důvodu nové zařízení nejen spojuje prvotřídní ochranu před hrozbami s vysoce výkonnými síťovými funkcemi, jako je SD-WAN a řízení přístupu k síti na principu nulové důvěry, ale také poskytuje špičkové funkce bezdrátové sítě WAN pro zajištění vysoké dostupnosti.

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Špičkový duální 5G modem umožňuje bezproblémovou, spolehlivou vysokorychlostní komunikaci a zajišťuje vysokou dostupnost a lepší konektivitu pro kritické aplikace.
  • Bezkonkurenční výkon bezpečné sítě díky nejnovějšímu bezpečnostnímu procesoru Fortinet páté generace (SP5), s propustností firewallu 8 Gb/s a propustností IPSec VPN 7 Gb/s.
  • Kompaktní provedení s odolnou konstrukcí bez ventilátoru, které vydrží náročné podmínky, jako je extrémní teplota, vlhkost, nárazy a vibrace.
  • Špičkové zabezpečení s AI prostřednictvím bezpečnostních služeb FortiGuard s umělou inteligencí k ochraně důležitých dat před nejdůmyslnějšími hrozbami.

Podpora další vývojové fáze bankovnictví
Zařízení FortiGate Rugged 70G s duálním 5G modemem je určené především pro účely instalace a správy vzdálených bankomatů, které bývají mnohdy umístěny v náročných prostředích, jako jsou stadiony, nákupní centra nebo venkovní prostory. Zařízení poskytuje síťové funkce (SD-WAN pro dynamickou konektivitu, řízení přístupu k síti a aplikační bránu ZTNA), špičkové zabezpečení (šifrování v celé trase mezi koncovými body a integrované zpravodajství o hrozbách) a vysokou dostupnost (duální modem 5G) potřebné k nasazení, zabezpečení a správě vzdálených bankomatů. A jeho robustní provedení splňuje požadavky na odolnost bankomatů v extrémním horku nebo chladu.

S pomocí tohoto jediného výkonného zařízení může bankovní sektor rozvíjet své vzdálené sítě bankomatů, jednoduše je rozšiřovat na tisíce míst a snadno zavádět nové služby s minimálními investicemi do infrastruktury.

Přehled cílových výkonnostních parametrů zařízení FortiGate Rugged 70G s duálním 5G modemem

Security Compute Rating je srovnávací metodika, která pomáhá zákazníkům pochopit cílový výkon zařízení FortiGate v porovnání s dalšími podobnými zařízeními na trhu:

Specifikace FortiGate Rugged 70G-5G-Dual Výpočetní výkon u bezpečnostních funkcí Průměr na trhu Allied Telesis AR4050 S-5G Check Point Quantum 1570R Check Point Quantum 1595R Palo Alto Networks PA-450R
Propustnost firewallu 8,0 Gb/s 3,6x 2,2 Gb/s 1,9 Gb/s 1,9 Gb/s 1,9 Gb/s 3,2 Gb/s
IPSec VPN 7,0 Gb/s 6,3x 1,1 Gb/s 1,1 Gb/s 1,1 Gb/s
Ochrana před hrozbami 1,1 Gb/s 1,5x 0,7 Gb/s 0,4 Gb/s 0,4 Gb/s 1,4 Gb/s
Počet souběžných seancí 1,4 mil. 3,7x 0,4 mil. 0,3 mil. 0,5 mil. 0,5 mil. 0,2 mil.
Počet připojení za sekundu 85 tis. 6,9x 12 tis. 12 tis. 14 tis. 14 tis. 10 tis.
Mobilní bezdrátový modem 2x 5G 1x 5G 1x 3G/4 LTE 1x 5G 1x 5G
Počet signatur pro protokoly OT 3060 2,5x 1210 6 1838 1838 1156
Spotřeba FortiGate Rugged 70G-5G-Dual Energetická účinnost Průměr na trhu Allied Telesis AR4050 S-5G Check Point Quantum 1570R Check Point Quantum 1595R Palo Alto Networks PA-450R
Propustnost brány firewall [Watt/Gb/s] 3,6 W 4,2x 15,4 W 14,7 W 16,2 W 15,5 W 15,1 W
Propustnost IPsec VPN [Watt/Gb/s] 4,1 W 6,6x 27,4 W 27,9 W 26,8 W
Propustnosti firewallu [BTU/h / Gb/s] 12,4 BTU 4,2x 52,4 BTU 50,3 BTU 55,2 BTU 52,9 BTU 51,2 BTU
  • Výkon ochrany před hrozbami se měří s aktivovaným firewallem, IPS, kontrolou aplikací, ochranou před malwarem a protokolováním.
  • Veškeré údaje o výkonu jsou převzata z veřejně dostupných produktových listů. Vezměte prosím na vědomí, že jiní výrobci mohou užívat odlišné metodiky testování.
  • Veškeré údaje o spotřebě energie jsou převzaty z externích produktových listů a příruček hardwarových systémů, přičemž je uvedena maximální spotřeba energie.

Další zdroje (v angličtině)