Google Workspace pod ochranou Sophos MDR a Sophos XDR

Organizace s distribuovanými pracovními silami se stále více spoléhají na cloudové platformy pro spolupráci, emailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, jako jsou Microsoft 365 a Google Workspace. Chránit se proti pokročilým útokům na tyto kriticky důležité nástroje nyní pomáhá nová integrace Google Workspace s bezpečnostními službami společnosti Sophos, celosvětového lídra a inovátora v oblasti poskytování kybernetické bezpečnosti formou služby.

Detekce a reakce na hrozby zaměřené na prostředí Google Workspace

Prostředí Google Workspace (dříve známé jako G Suite) sice obsahuje některé integrované bezpečnostní kontrolní prvky, ale samotné vyšetřování bezpečnostních incidentů, jejich potvrzení a reakce na identifikované hrozby mohou být pro bezpečnostní týmy s nedostatečnými zdroji náročné. Aby se týmy zodpovědné za bezpečný provoz podnikového IT mohly bránit proti aktivním útočníkům, potřebují detailní přehled o celém prostředí IT.

Řešení Sophos Extended Detection and Response (XDR) a služba Sophos Managed Detection and Response (MDR) využívají princip vzájemně propojených technologií, které korelují data z širokého ekosystému bezpečnostních produktů a technologií a mohou tak poskytnout bezpečnostním týmům úplný přehled o aplikacích, nástrojích a bezpečnostních komponentách. Sophos nyní uvedl na trh novou integraci, která tento ekosystém dále rozšiřuje o sběr bezpečnostních dat a telemetrie ze sady produktů Google Workspace, což uživatelům řešení Sophos XDR a analytikům služby Sophos MDR poskytuje ještě lepší přehled a bezpečnostní zpravodajství při odhalování a zastavování kybernetických hrozeb.

Služba Sophos MDR nyní poskytuje nepřetržitý bezpečnostní monitoring, filtruje nadbytečná upozornění a vyšetřuje hrozby v prostředí Google Workspace, jako je neoprávněný přístup k účtu Google nebo závadná aktivita na Gmailu. Organizace, které využívají řešení Sophos XDR pro vyšetřování hrozeb a reakci na ně vlastními silami, mohou nyní integrovat telemetrii Google Workspace pro identifikaci potenciálně škodlivých aktivit, včetně podezřelých přihlášení, aktivit spojených s pozastavenými uživatelskými účty a neobvyklých změn v nastaveních správce – v kombinaci s detekcemi hrozeb z jiných zdrojů v jednom sjednoceném zobrazení.

Nová integrace je pro zákazníky Sophos MDR a Sophos XDR je zdarma

Společnost Sophos zařazuje do předplatného Sophos MDR a Sophos XDR řadu ihned spustitelných integrací s technologiemi Sophos i třetích stran. Integrace s nástroji pro spolupráci a zvyšování produktivity, včetně Microsoft 365 a nyní i Google Workspace, jsou k dispozici všem novým i stávajícím zákazníkům Sophos MDR a Sophos XDR bez dalších poplatků.

„Organizace, které se chtějí dozvědět více o tom, jak jim mohou řešení Sophos MDR a Sophos XDR pomoci lépe se bránit proti aktivním útočníkům, včetně útoků zaměřených na jejich nástroje pro spolupráci, emailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, se mohou obrátit na bezpečnostní poradce společnosti Sophos nebo jejího na lokálního partnera. Stávající zákazníci s řešením Sophos MDR nebo Sophos XDR si mohou aktivovat integraci Google Workspace ve své konzoli Sophos Central,“ doporučuje Paul Murray, ředitel produktového marketingu se zaměřením na zabezpečení koncových bodů a bezpečnostní operace ve společnosti Sophos.