Huawei představuje přístupový bod AP7030DE

Výkonný dvoupásmový Wi-Fi přístupový bod s podporou standardu 802.11ac uvádí na trh společnost Huawei. Zařízení s maximální propustností až 1,9 Gb/s je vybaveno řadou pokročilých technologií a je svými parametry určené především do větších a náročnějších instalací, jako jsou například univerzitní sítě.

Huawei AP7030DE je kompatibilní se standardy IEEE 802.11a/b/g/n/ac. Technologie Smart Antenna Array umožňuje přesné směrové pokrytí se sníženou interferencí a zlepšeným dosahem signálu, toto inteligentní pole je složeno z 12 menších antén. Díky podpoře 3×3 MIMO je možné dosáhnout rychlosti až 1,9 Gbps při využití 5Ghz a 2,4Ghz pásma zároveň, při použití pouze pásma 2,4 Ghz je možné dosáhnout rychlosti až 600Mbit. Pro připojení do datové sítě slouží dva Gigabitové porty s podporou PoE.

AP je postaveno na nejnovějších 802.11c čipech podporujících technologie Maximum ratio combining (MRC), Maximum-likelihood detection (MLD), Data unit aggregation, včetně A-MPDU (Tx/Rx) a A-MSDU (pouze Rx), beamforming a další. Samozřejmostí je podpora technologie MESH a WDS pro distribuci signálu k dalším AP bez nutnosti jejich připojení mocí datových kabelů a funkcí WIPS (Wireless Intriusion Prevention System). AP je vybaveno funkcí spektrální analýzy, díky které je schopno detekovat veškerá rušivá zařízení v pásmu 2,4 Ghz a 5 Ghz a to například včetně bezdrátových telefonů, bluetooth zařízení, Zigbee přístrojů a dalších. Navíc ve spolupráci s dohledovým systémem eSight je možné velmi jednoduše lokalizovat jejich polohu.

Mezi další podporované technologie patří identifikace koncových zařízení (koncept BYOD) na základě MAC adresy nebo UA informace a aplikace správných bezpečnostních politik ve spolupráci s NMS systémem nebo RADIUS serverem. Zajímavostí je kooperace se systémem AeroScout a Ekahou pro lokalizaci RFID tagů.