Jediná autonomní databáze na světě dále rozšiřuje své funkce

Společnost Oracle na konferenci Oracle OpenWorld 2018 představuje rozšiřující funkce a nové možnosti nasazení databáze Oracle Autonomous Database. Technologický ředitel (CTO) a předseda představenstva společnosti Oracle Larry Ellison se databázi na konferenci věnoval ve svém úvodním vystoupení (keynote). Společnost Oracle oznámenými novinkami potvrzuje svůj závazek vůči zákazníkům po celém světě, kteří své kritické úlohy provozují na nejoblíbenější a technologicky nejpokročilejší databázi, poskytované formou cloudové služby.

Databáze Oracle Autonomous Database využívá průlomovým způsobem technologie strojového učení, díky čemuž nabízí bezkonkurenční dostupnost, vysoký výkon a zabezpečení za nižší cenu. Oracle Autonomous Database je provozována na cloudové infrastruktuře Oracle. Dokáže sama řídit svůj provoz, zajišťovat zabezpečení i řešit případné problémy, automatizuje klíčové procesy správy včetně nasazování oprav, ladění a upgradu. Provoz kritické infrastruktury je díky tomu automatizován v kvalitě, kterou nabízejí moderní cloudové služby určené podnikům. Databáze je navržena tak, aby neustále vyhledávala bezpečnostní hrozby a za provozu nasazovala aktualizace, čímž se předchází kybernetickým útokům i krádežím dat. Součástí portfolia cloudových databázových služeb Oracle jsou Oracle Autonomous Transaction Processing a Oracle Autonomous Data Warehouse, speciálně vyladěné pro konkrétní typy úloh.

Na právě probíhající konferenci Oracle OpenWorld 2018 využití databáze Oracle pro řízení inovací podrobně popisují představitelé řady společností, renomovaných značek, respektovaných institucí i rychle se rozvíjejících firem. Patří k nim mj. CERN, KPMG, AkerBP, Data Intensity, Drop Tank, KGHM International Ltd., Nova Southeastern University a Ocean X.

„Oracle Autonomous Database znamená úplně novou éru správy dat,“ uvádí Andrew Mendelsohn, výkonný viceprezident společnosti Oracle pro databáze. „Naši zákazníci vidí, že cloudová databázová služba při provozu kritických podnikových úloh výrazně snižuje složitost celého prostředí a současně poskytuje bezkonkurenční zabezpečení, dostupnost i snížení nákladů.“

Nedávné studie nezávislých výzkumných firem potvrzují, že databázi Oracle Autonomous Database lze snadno používat a služba přitom nabízí vysoký výkon a pružnost. Podle srovnání společnosti Pique Solutions překonává Oracle Autonomous Data Warehouse konkurenční službu Amazon Redshift, protože zákazníkům všech velikostí nabízí nižší cenu, vyšší výkon a snížení nákladů na správu a provoz. Studie společnosti WinterCorp podobně doporučuje službu Oracle Autonomous Data Warehouse pro její jednoduchost a úsporu nákladů při úlohách řízení dat.

Společnost Oracle organizacím přechod na databázi Oracle Autonomous Database dále usnadňuje, protože jim přitom umožňuje využít a ještě zvýšit hodnotu stávajících investic. V rámci programu Oracle BYOL (bring your own license) mohou zákazníci přenést své stávající licence na databáze Oracle na vlastní infrastruktuře (on-premise) a využít je pro provoz databázových úloh v cloudu Oracle.