KYOCERA posiluje svou rozvojovou strategii českou akvizicí

Společnost KYOCERA Document Solutions Europe, přední světový dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, pokročil ve své expanzi na trhu střední a východní Evropy akvizicí svého mezinárodního partnera, společnosti JANUS z České republiky.

Společnost JANUS bude nově přejmenována na KYOCERA Document Solutions Czech a po několika dekádách úspěšného partnerství se stane 18. prodejní jednotkou společnosti KYOCERA Document Solutions Europe.

Cílem akvizice je další posílení expanze společnosti KYOCERA Document Solutions Europe v regionu Evropy, Středního východu a Afriky, v tomto případě konkrétněji ve střední a východní Evropě.

“S radostí oznamujeme, že KYOCERA Document Solutions Czech se stala dceřinou společností naší skupiny. Díky novému týmu kvalifikovaných expertů, který se připojí k naší základně, budou mít zákazníci možnost ještě intenzivněji profitovat z inovativního portfolia řešení a služeb společnosti KYOCERA, které jsou přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly rychle se měnícím potřebám trhu,” uvedl Takuya Marubayashi, prezident společnosti KYOCERA Document Solutions Europe.

“Zákazníci jsou základem naší strategie. Věříme, že naše zkušenosti a znalosti jim pomohou podnikat chytřeji a efektivněji. Díky naší nejnovější dceřiné společnosti získají zákazníci ze střední a východní Evropy užší vztah s KYOCEROU, která patří k hlavním globálním hráčům.”

Společnost KYOCERA Document Solutions Czech dosáhla během více než 26 let v podnikání v oboru kancelářských řešení významného úspěchu v rámci strategických projektů ve veřejném i soukromém sektoru. Jiří Hubený, generální ředitel organizace, bude i nadále vést své týmy sídlící v Praze a v Bratislavě.

“Pod vedením Jiřího Hubeného bude společnost KYOCERA pokračovat v šíření svých špičkových řešení na těchto důležitých trzích,” dodává Marubayashi.

“Díky tomu, že jsme se stali součástí této úspěšné globální společnosti, můžeme poskytovat rychleji a v té nejvyšší kvalitě jak nové produkty, tak i služby a péči o zákazníky,” uvedl Jiří Hubený, generální ředitel společnosti KYOCERA Document Solutions Czech. “Je nám ctí, že můžeme posílit naše vztahy s KYOCERA Document Solutions Europe, stát se součástí jednoho z lídrů trhu a spolupracovat na budoucích inovacích.”

Cílem Hubeného je další rozšíření oceňovaného portfolia produktů KYOCERA, a to zejména v oblasti ICT. “Na trhu je obrovská příležitost k růstu. Náš pre-sales tým má hluboké znalosti o softwarovém portfoliu i poradenských službách společnosti KYOCERA, je velmi dobře obeznámen s lokálním trhem a je připraven představit mu přidanou hodnotu Enterprise Content Management a Business Process Management řešení,“ vysvětluje Hubený.

Jakožto lídr v oblasti digitální transformace může společnost KYOCERA nyní i na českém a slovenském trhu ještě zesílit svou podporu podniků při optimalizaci jejich pracovních postupů. Tato akvizice představuje pro společnost KYOCERA Document Solutions Europe další krok na cestě k inovacím v oblasti EMEA a další způsob, jak dodávat zákazníkům stále lepší a efektivnější služby.