Kyocera potvrzuje svoje kvality

JanusNěkolik prestižních ocenění od renomovaných nezávislých společností, které se zabývají testováním produktů z oblasti tisku dokumentů, získala pro své nedávno uvedené tiskárny a multifunkční zařízení společnost Kyocera. Dva stroje z produktové řady TASKalfa byly navíc ohodnoceny jako “nejspolehlivější“ v obsáhlém průzkumu, který mezi distributory uskutečnila společnost Industry Analysts Inc.

BLI
Od společnosti Buyers Laboratory Inc. (BLI), významné světové autority zabývající se nezávislým testováním produktů v oblasti tisku dokumentů, obdržela Kyocera ocenění Line of the Year 2011 za produktovou řadu monochromatických tiskových zařízení. Z toho dvě tiskárny (FS-1320D, FS-1370DN) a jedna multifunkce (FS-3140MFP) získaly od BLI ještě samostatná výběrová ocenění Winter 2011 Pick.

Ocenění Line of the Year od BLI je jednou ročně udělováno nejlepší produktové řadě ve své kategorii. Výběr probíhá na základě podrobných a normalizovaných laboratorních měřítek a mezi hlavní posuzované faktory patří zejména spolehlivost, výkonnost, kvalita tisku, intuitivnost ovládání, celková hospodárnost, kompatibilita s IT nebo bezpečnost. Oceněním Pick of the Year vyznamenává BLI dvakrát ročně výrobky, které v souboru přísných laboratorních testů prokázaly nejvyšší celkovou výkonnost. BLI testuje každý výrobek v pásmu kritického zatížení z hlediska spolehlivosti, četnosti chyb podávání, kvality zobrazení při kopírování a tisku, produktivity a efektivity kopírování a tisku, snadnosti ovládání a hospodárnosti.

Tiskárny FS-1320D a FS-1370DN od Kyocery prokázaly svou spolehlivost při dvouměsíčním laboratorním testování, během něhož vytiskly 25 000 stran. Společnost BLI dále ocenila například nízké náklady na spotřební materiál a nadprůměrnou rychlost tisku první stránky. Multifunkce FS-3140MFP oslovila odborníky z BLI především bezchybným výkonem při tisku 100 000 stran v zátěžovém testu, vysoce intuitivním ovládáním a nízkými náklady na jednu vytištěnou stránku. Všechna tři zařízení si proto od BLI vysloužila navíc ještě hodnocení Highly Recommended, které označuje nejlepší modely ve své třídě v celém odvětví.

BERTL
Produkty Kyocera ocenila také společnost BERTL Inc. (Business Equipment Research & Test Laboratories), která se věnuje nezávislému hodnocení a srovnávacím analýzám digitálních tiskových systémů a řešení pro správu tisku. Cenu BERTL’s Best v kategorii zařízení pro pracovní skupiny obdržely hned dvě novinky, barevná multifunkce FS-C2126MFP a monochromatická FS-3140MFP.

Ve svém hodnocení označili odborníci společnosti BERTL zařízení FS-C2126MFP za Vynikající a vyzdvihli zejména skvělý výkon při tisku a kopírování a mimořádně snadné ovládání. Na hodnotitele zapůsobil také výjimečný výkon, co se rychlosti týče. Označení Vynikající udělily laboratoře BERTL i černobílé multifunkci FS-3140MFP, u které ocenily především výkon v rychlostních testech a označili ji jako velice rentabilní a spolehlivé řešení pro menší a středně velké pracovní skupiny.

Industry Analysts
Společnost Industry Analysts Inc., zabývající se průzkumem trhu v oblasti automatizace kanceláří, ocenila Kyoceru jako výrobce nejspolehlivějších kopírek a multifunkčních tiskáren. V rychlostním segmentu od 20 do 29 stránek jednoznačně zvítězily dvě barevné multifunkce Kyocera, TASKalfa 250ci a TASKalfa 300ci. V průměru tyto stroje dokázaly mezi servisními zásahy vytisknout až o 2 000 stran více než konkurenční zařízení, a pracovat více než dvakrát tak déle než je průměrný počet dní mezi servisními zásahy v tomto segmentu.

V rámci realizovaného průzkumu společnost Industry Analysts požádala na 177 nezávislých manažerů a servisních techniků z řad dealerů, aby ohodnotili primární značky, tedy značky, s jejímž užíváním jsou v různých oblastech nejvíce obeznámeni. Hodnocení proběhlo v několika různých kategoriích, které zahrnovaly rentabilitu výrobku, spolehlivost jeho součástek, spolehlivost nově zavedeného výrobku, následnou spolehlivost výrobku a spolehlivost modernizovaných součástí. Celková spolehlivost zařízení pak vzešla ze zprůměrovaných výsledků každé z uvedených kategorií.

Oliver Kreth, marketingový ředitel společnosti Kyocera Mita Europe B.V. k získaným oceněním uvedl: „Společnost Kyocera si klade za cíl budovat svou pověst jako dodavatel vysoce spolehlivých, vysoce výkonných a rentabilních zařízení, a proto jsme rádi, že jsme obdrželi tato nezávislá ocenění jako uznání kvality našich výrobků. Jsou důležitým důkazem úspěšnosti našich konstrukčních a výrobních postupů, a jsou také cennými nástroji, které mohou pomoci našim zákazníkům vybrat si pro své potřeby to správné zařízení KYOCERA.“

Fotografie oceněných produktů v tiskové kvalitě ke stažení:
Kyocera awarded products

FS-1320D
Rychlost tisku až 35 stran A4/min
První výtisk méně než 7 sekund
Rozlišení 1 200 x 1 200 dpi
Vstupní kapacita papíru max. 800 listů
Duplexní jednotka standard
Spotřeba energie úsporný režim (ECOpower): 4,3 W, pohotovostní režim: 7,2 W, tisk: 544 W
Provozní cyklus max. 50 000 stran / měsíc
Provozní náklady 0,41 Kč / čb A4*
FS-1370DN
Rychlost tisku až 35 stran A4/min
První výtisk méně než 7 sekund
Rozlišení 1 200 x 1 200 dpi
Vstupní kapacita papíru max. 800 listů
V základní konfiguraci duplexní jednotka, síťové rozhraní
Spotřeba energie úsporný režim (ECOpower): 5,5 W, pohotovostní režim: 11 W, tisk: 554 W
Provozní cyklus max. 50 000 stran / měsíc
Provozní náklady 0,41 Kč / čb A4*
FS-3140MFP
Rychlost tisku až 40 stran A4/min
První výtisk méně než 9,5 sekund
Rozlišení 1 200 x 1 200 dpi (tisk), 600 x 600 dpi, 256 odstínů šedi (sken/kopírování)
Vstupní kapacita papíru max. 2 100 listů
Standardní vybavení duplexní jednotka, oboustranný automatický podavač originálů, faxový modul
Spotřeba energie úsporný režim: 10,6 W, pohotovostní režim: 97,9 W, tisk/kopírování: 677,4 W
Provozní cyklus max. 200 000 stran / měsíc
Provozní náklady 0,19 Kč / čb A4*
FS-2126MFP
Rychlost tisku až 26 stran A4/min v černobílém i barevném provedení
První výtisk 9 sekund nebo méně monochromaticky / 10,5 sekundy nebo méně při barevném tisku
Rozlišení 600 x 600 dpi, s multibitovou technologií až 9 600 x 600 dpi (tisk), 256 odstínů šedi (skenování/kopírování)
Vstupní kapacita papíru max. 1 300 listů
V základní konfiguraci duplexní jednotka, síťové rozhraní, automatický oboustranný podavač originálů, faxový modul
Spotřeba energie úsporný režim: 17 W, pohotovostní režim: 79 W, tisk: 477 W, kopírování: 479 W
Provozní cyklus max. 65 000 stran / měsíc, průměrně 10 000 stran/měsíc
Provozní náklady 0,42 Kč / čb A4*, 2,52 Kč / barevná A4**
TASKalfa 250ci
Rychlost tisku až 25/13 stran A4/A3 za minutu v černobílém i barevném provedení
První výtisk 6,2 sekund nebo méně monochromaticky / 8,1 sekund nebo méně při barevném tisku
Rozlišení 600 x 600 dpi, s multibitovou technologií až 9 600 x 600 dpi
Vstupní kapacita papíru max. 4 100 listů
V základní konfiguraci duplexní jednotka, síťové rozhraní
Spotřeba energie úsporný režim (ECOpower): 19 W, pohotovostní režim: 160 W, tisk: 860 W
Provozní cyklus max. 100 000 stran / měsíc, průměrně 5 000 stran/měsíc
Provozní náklady 0,15 Kč / čb A4*, 1,08 Kč / barevná A4**
TASKalfa 300 ci
Rychlost tisku až 30/15 stran A4/A3 za minutu v černobílém i barevném provedení
První výtisk 6,2 sekund nebo méně monochromaticky / 8,1 sekund nebo méně při barevném tisku
Rozlišení 600 x 600 dpi, s multibitovou technologií až 9 600 x 600 dpi
Vstupní kapacita papíru max. 4 100 listů
V základní konfiguraci duplexní jednotka, síťové rozhraní
Spotřeba energie úsporný režim (ECOpower): 19 W, pohotovostní režim: 160 W, tisk: 860 W
Provozní cyklus max. 100 000 stran / měsíc, průměrně 7 000 stran/měsíc
Provozní náklady 0,15 Kč / čb A4*, 1,08 Kč / barevná A4**

*) Orientační údaj bez DPH zahrnující všechny náklady na černobílý tisk při 5% krytí.

**) Orientační údaj bez DPH zahrnující všechny náklady na barevný tisk při 20% krytí (5% každou barvou).

O společnosti Buyers Laboratory Inc.
Společnost Buyers Laboratory (BLI) je už 50 let přední nezávislou testovací laboratoří kancelářského vybavení a právním ochráncem spotřebitelů. Ve své internetové databázi a na bulletinech zveřejňuje srozumitelné a přesné informace o parametrech a cenových relacích kancelářských zařízení (kopírky, tiskárny, faxy a multifunkční zařízení). Díky svým zprávám o terénním a laboratorním testování je považována za předního recenzenta výrobků. Ve zprávách z terénu jsou zákazníkům výrobky poprvé představeny spolu s předběžnou analýzou jejich výkonu. V následné zprávě o laboratorním testu, jenž probíhá po dobu několika měsíců ručním testováním v laboratoři, jsou pak klientům poskytnuty nejdetailnější a nejpřesnější hodnotící informace těchto zařízení. Pro více informací navštivte www.buyerslab.com nebo www.buyerslabadvisor.com.

O společnosti BERTL
Společnost BERTL (Business Equipment Research & Test Laboratories) se již patnáct let věnuje nezávislému hodnocení a srovnávacím analýzám digitálních tiskových systémů a řešení pro správu tisku. Zprávy, výzkumy spokojenosti zákazníků, ocenění a hodnocení produktů provádí výhradně na vlastní náklady. Nepřipouští žádný vliv výrobců na testování jejich produktů a své názory staví na kombinaci podrobné analýzy a hodnocení spokojenosti zákazníků. Více informací naleznete na www.bertl.com.

O společnosti Industry Analysts
Společnost Industry Analysts byla založena v roce 1974, zabývá se marketinkovým poradenstvím a poradenstvím pro oblast řízení, sídlí v Rochesteru ve státě New York a Fairfieldu ve státě New Jersey. Specializuje se na vývoj výzkumných a tréninkových programů pro automatizační průmysl v kancelářích. Společnost Industry Analysts je zasloužilým členem Obchodní technologické asociace (Business Technology Association, BTA). Pro další informace navštivte www.industryanalysts.com.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů. Více na global.kyocera.com.

O technologii ECOSYS
ECOSYS je unikátní inovativní technologie tisku nabízející extrémně dlouhou životnost, vysokou kvalitu tisku společně s nízkými celkovými náklady na vlastnictví a minimální dopady na životní prostředí. Tato technologie je založena na tiskových válcích z amorfního křemíku s velmi dlouhou životností. Od roku 2002, kdy došlo k fúzi společností Kyocera a Mita, je technologie ECOSYS součástí nejen laserových tiskáren, ale i multifunkčních zařízení Kyocera.

O společnosti JANUS

Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. V roce 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešení a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.