Letní nejen technologická škola Summer School pro dívky proběhne letos ve Varšavě

Již páté pokračování vzdělávací iniciativy Summer School for Female Leadership in the Digital Age se bude konat od 21. do 26. července 2024 v polské Varšavě. Týdenní kurz pořádá European Leadership Academy společnosti Huawei každým rokem v jedné z evropských metropolí. Před dvěma lety jej hostila také Praha. Účastnice programu projdou intenzivním školením od špičkových expertů, mentorů a lídrů v oboru, srovnatelným s výběrovými MBA programy předních univerzit.

Letní škola je součástí dlouhodobého programu „Seeds for the Future“ společnosti Huawei, která usiluje o inkluzivní prostředí v sektoru ICT a vytváření budoucnosti, ve které všichni bez ohledu na pohlaví budou moci stát v čele digitálních inovací. Zájemkyně o účast v programu se mohou hlásit do 30. dubna 2024 prostřednictvím webových stránek European Leadership Academy. Nezávislá porota následně vybere 29 uchazeček, kterým bude uděleno plně hrazené stipendium ke studiu tohoto programu. Účastnice budou vybrány po jedné z každého z 27 členských států EU, další místa jsou vyhrazena pro studentky z Ukrajiny a západního Balkánu.

„Jsem ohromně pyšná na to, že naše letní školy poskytují plná stipendia uchazečkám z velmi různorodých prostředí a zeměpisných oblastí, čímž účinně převádějí vizi rovných příležitostí do hmatatelné reality,“ prohlásila Berta Herrero, ředitelka diverzity, rovnosti a inkluze ve společnosti Huawei Europe, která stojí v čele celého programu. „Generativní umělá inteligence vnese revoluci do různých aspektů našeho života, a proto je nezbytné, aby se v této nové technologické vlně upřednostňovala inkluzivita. Ženy hrají klíčovou roli v utváření světa zítřka a právě jejich jedinečné schopnosti a nadání mohou zaručit, že budoucí nástroje a struktury budou přínosem pro všechny.“

Vzdělávací programy vedené institucí European Leadership Academy se těší velké popularitě a od svého představení veřejnosti v roce 2021 se o účast ucházelo již přes 9000 zájemkyň. Intenzivním kurzem Summer School for Female Leadership doposud prošla více než stovka absolventek, přičemž řada z nich nyní zastává významné pozice v oblasti technologií, podnikání, globální politiky a akademické sféry. Některé také přispívají k činnosti prestižních institucí a mezinárodních organizací, jako je MIT, OSN nebo Evropská komise, jedna z absolventek dokonce působí jako nejmladší poslankyně estonského parlamentu. Další se pustily na dráhu podnikání a stojí v čele inovativních technologických řešení prostřednictvím svých vlastních startupů.

„ProgramSummer School for Female Leadership velmi atraktivním způsobem kombinuje témata leadershipu, technologických inovací, udržitelnosti a podnikání. Doporučila bych jej každé ženě, která má touhu rozšířit si své znalosti a zároveň získat mezinárodní kontakty a know-how, které se budou hodit pro její pracovní kariéru.“ dodavá Gabriela Löbel, manažerka pro CSR projekty ve společnosti Huawei Česko.

„Udržitelná, spravedlivá, konkurenceschopná a rovná ekonomika a společnost skutečně vyžaduje aktivní zapojení žen,“ uvedl místopředseda Evropského parlamentu a člen nezávislé výběrové poroty Marc Angel.

Více informací naleznete na stránkách European Leadership Academy:

https://www.europeanleadershipacademy.eu/.

Oznámení páté edice Summer School for Female Leadership v roce 2024 v Polsku:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=LAVIPAxUmZ4