Logica zajistí zabezpečení satelitního navigačního systému Galileo

logica_logo_new_web_finSpolečnost Logica, přední dodavatel konzultačních a IT služeb, oznamuje podepsání dvou nových smluv vztahujících se k evropskému navigačnímu systému Galileo. Nové smlouvy se konkrétně týkají fáze Full Operational Capability (FOC, konečná fáze budování systému) a společnost Logica je uzavřela s Evropskou kosmickou agenturou (ESA, European Space Agency). Náklady ve výši 55,5 milionu euro bude hradit Evropská unie.

V rámci první smlouvy v hodnotě 42 milionů euro bude mít Logica ve spolupráci s firmou Thales Alenia Space France na starosti zabezpečení pozemního systému pro řízení navigace a přenos dat k satelitům (Ground Mission Segment, GMS), zřízení řídicího centra Galileo Security Facility a implementaci systému šifrovacích klíčů. Centrum Galileo Security Facility bude řídit zabezpečení celého systému, přičemž jeho systémy budou nainstalovány ve dvou monitorovacích centrech, které vzniknou ve Francii a Velké Británii. Logica GMS představuje jádro veřejné regulované služby (Public Regulated Service, PRS) systému Galileo.

Druhý kontrakt v hodnotě 13,5 milionu euro se týká prvků pro pozemní řídicí systém (Ground Control Segment, GCS). Logica bude ve spolupráci s britskou pobočkou společnosti Astrium zajišťovat řízení souboru družic (Satellite Constellation Control Facility), které zajistí, aby všech 30 satelitů systému Galileo bylo plně funkčních. O zabezpečení systému GSC se bude starat systém šifrovacích klíčů (Satellite Key Management Facility).

Evropská kosmická agentura se k roli společnosti Logica vyjádřila následujícím způsobem: „Společnost Logica je v projektu Galileo důležitým hráčem a byli jsme velmi potěšeni, že byla vybrána k významné úloze i v programu FOC. Její schopnost kombinovat špičkové bezpečnostní technologie a implementace komplexních technických systémů bude pro úspěch projektu Galileo klíčová.“

Steve Smart, ředitel divize Space and Defence v britské pobočce společnosti Logica, uvádí: „Galileo bude mít zásadní význam pro posílení a vylepšení globálních satelitních navigačních systémů. Logica ve spolupráci s organizacemi ESA, Thales Alenia Space France a Astrium zajistí bezpečnost a spolehlivost celého projektu. Naše osvědčené a špičkové know-how a zkušenosti se zaváděním vysoce zabezpečených systémů pro veřejný sektor po celé Evropě se nyní uplatní i v projektu Galileo.“

Tento dokument byl vytvořen za finanční podpory Evropské unie. Názory obsažené v tomto dokumentu ale v žádném případě nemohou být pokládány za oficiální stanovisko EU a/nebo ESA.

O společnosti Logica
Logica poskytuje konzultace a služby v oblasti informačních technologií. Zaměstnává 41 000 lidí a k jejím zákazníkům patří největší evropské společnosti. Klientům z celého světa nabízí poradenství, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu. Díky hlubokým oborovým znalostem, úspěšnému propojení lidí, byznysu a technologií a budování dlouhodobých partnerství dokáže inovativně řešit všechny obchodní potřeby svých zákazníků.
Více informací najdete na www.logica.cz.