Madeta ušetřila nasazením české kancelářské platformy IceWarp statisíce eur a sjednotila komunikaci s více než 800 zaměstnanci

Jedna z největších potravinářských společností v České republice, která denně zpracuje přes milion litrů mléka, využívá IceWarp už dvanáctým rokem

Okamžitou úsporu 60 tisíc euro a především mnoho pracovních hodin, které dříve zaměstnanci museli strávit přepínáním mezi různými komunikačními nástroji, zaznamenala společnosti Madeta po nasazení české kancelářské platformy IceWarp. Ta nabízí v cloudové nebo desktopové verzi veškeré kancelářské funkce a aplikace v jednom okně internetového prohlížeče, bez nutnosti cokoli instalovat. V Madetě používá IceWarp více než 800 zaměstnanců, a to na všech pracovních zařízeních včetně chytrých telefonů.

 „Všichni denně používají e-mail, TeamChat a kalendář. To jsou hlavní funkce, které spojují celou společnost. Většina zaměstnanců si proto pochvaluje fakt, že mají nyní všechny funkce a nástroje dostupné přímo v prohlížeči a nemusí nic instalovat.“ říká Jan Čerkl, IT manažer společnosti Madeta, která je největším zpracovatelem mléka v České republice.

Stop zbytečným prodlevám v práci

Svoje produkty společnost Madeta dodává do 15 zemí světa včetně USA a států Afriky. Vzhledem k velké poptávce po vysoce kvalitních výrobcích proto potřebovala společnost moderní technologie a rozsáhlou IT infrastrukturu, která by podpořila výrobu a zajistila každodenní provoz a distribuci produktů po celém světě. Před nasazením kancelářské platformy IceWarp se spoléhala společnost na různá globální řešení, přičemž komunikace uvnitř Madety nebyla nikdy tak sjednocena, což vedlo k různým komplikacím a neúměrnému zdržování práce.

„V uplynulém desetiletí jsme si uvědomili výhody sjednocení komunikace v naší společnosti pomocí jediného desktopového klienta, snadno použitelného webového prostředí a výměny informací díky mobilní platformě. Také nástroje pro správu systému nám v průběhu let potvrdily, že jsme zvolili stabilní a spolehlivé řešení za rozumnou cenu,“ popisuje Jan Čerkl. Kromě základních funkcí IceWarp, jako je e-mail a kalendář, zaměstnanci Madety postupně objevují i další výhody této kompletní kancelářské platformy. „Výhledově plánujeme začít využívat také videokonference, TeamChat a smart přílohy e-mailů,“ dodává Jan Čerkl.

Chytré přílohy a bezpečné sdílení dokumentů

Chytré přílohy e-mailů umožňují zasílat místo samotných dokumentů odkazy na soubory v cloudu a odesílatel zároveň může nastavit, po jakou dobu bude odkaz funkční, případně dokument opatřit heslem, a dokonce zkontrolovat, zda si danou přílohu otevřel adresát ze země, do které ji posílal, nebo někde jinde. V případě, že tak zjistí podezřelé nakládání s dokumentem, může okamžitě přílohu znepřístupnit.

Více informací o kancelářské platformě IceWarp naleznete na webu www.icewarp.cz.