Mobile Industrial Robots (MiR) získává mezinárodní certifikaci TüV na své bezpečnostní funkce

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila, že společnost TüV Rheinland certifikovala 13 bezpečnostních funkcí v autonomních mobilních robotech MiR600 a MiR1350, a to v souladu s průmyslovým standardem ISO 13849-1. S oficiálním schválením od uznávané, nezávislé testovací a certifikační organizace mají nyní zákazníci, kteří chtějí používat AMR roboty od MiR, důvěryhodné ujištění, že bezpečnostní funkce jsou správně implementovány a splňují mezinárodní standardy.

Podle prezidenta MiR Jeana-Pierra Hathouta jsou certifikace zásadním krokem ve snaze MiR ještě zvýšit důvěru v segment AMR, značku MiR a její produktové řady. „Tyto certifikace jsou přirozenou součástí našeho neustálého úsilí o bezpečnost a kvalitu,“ řekl J-P. Hathout. „Normy a certifikace vnímáme jako důležité nástroje k zajištění spolehlivých produktů a s ověřením od TüV Rheinland jsme prokázali, že naše roboty splňují nejvyšší mezinárodní standardy bezpečnosti a kvality.“

Dokumentované bezpečnostní prvky

Již 150 let funguje systém TÜV jako nezávisle provozovaný kontrolní a zkušební orgán pro technickou bezpečnost a kvalitu. Jako technický partner podniků, státních úřadů a organizací poskytuje TÜV Rheinland v současnosti kontrolu kvality a bezpečnosti téměř ve všech oblastech ekonomické a individuální činnosti. Certifikace TüV dokládá, že při sériové výrobě MiR600 a MiR1350, MiR dokáže spolehlivě zajistit kvalitu zkoumaných bezpečnostních prvků, v souladu s průmyslovým standardem ISO 13849-1.

„Bezpečné pracovní prostředí je pro většinu organizací nejvyšší prioritou a naše AMR jsou navrženy tak, aby fungovaly v bezprostřední spolupráci se zaměstnanci v továrně,“ řekl J-P. Hathout. „V důsledku toho byly bezpečnostní prvky klíčovým bodem našeho certifikačního procesu“.

Zvýšená poptávka zákazníků po certifikacích

Vysoké nároky na bezpečnost a dokumentaci jsou standardem zejména mezi velkými globálními podniky, které představují významnou část zákazníků MiR. Jak se trh s AMR vyvíjí, J-P. Hathout předpovídá, že tato poptávka poroste.

„Za poslední 2 – 3 roky jsme zaznamenali nárůst počtu zákazníků, kteří očekávají, že budou vyžadovány nezávislé certifikace,“ dodal J-P. Hathout. „V MiR jsme odhodláni jít nad rámec základních požadavků a pomoci posouvat robotický průmysl na vyšší standard rozšířeným využitím těchto typů certifikací.“

Seznam zkoumaných bezpečnostní prvků

Certifikace TüV se vztahuje na následující bezpečnostní prvky pro platformy MiR600 a MiR1350:

01. Nouzové zastavení

02. Překročení rychlosti

03. Přepínání lokalit

04. Detekce personálu

05. Sledování rychlosti

06. Bezpečnostní zastavení

07. Pohyb

08. Manuální spuštění

09. Volba režimu

10. Sledování polohy při zdvihu palet

11. E-stop systém

12. Sledování polohy při zdvihu police

13. Detekce přítomnosti police