Nové verze bezpečnostní aplikace Symantec ochrání i vestavěné systémy

logo_symantec_small_okSpolečnost Symantec (Nasdaq: SYMC) uvádí řešení Symantec Endpoint Protection 12.1.6. Nová verze nabízí mj. funkce dostupné v současné verzi produktu Symantec Endpoint Protection for Windows XP Embedded 5.1. Aktualizace dále zvýrazňuje hlavní přednosti řešení Symantec Endpoint Protection 12.1: bezkonkurenční úroveň zabezpečení koncových bodů, vysoký výkon a možnosti efektivní správy.

 

Nejnovější verze řešení Symantec Endpoint Protection 12.1.6 přináší funkce potřebné pro vestavěné (embedded) platformy, což odstraňuje potřebu používat odděleně aplikaci Symantec Endpoint Protection for Windows XP Embedded 5.1. Společnost Symantec proto k 1. červenci 2015 ukončila prodej tohoto řešení, služby technické podpory pro již starší verzi Symantec Endpoint Protection for Windows XP Embedded 5.1 skončí 15. srpna 2016. Symantec doporučuje zákazníkům, kteří používají ve svém prostředí vestavěné systémy, aby upgradovali na nejnovější verzi řešení Symantec Endpoint Protection 12.1.6.

 

Řešení Symantec Endpoint Protection 12.1.6: hlavní vlastnosti

 

·        Integrované funkce z řešení Symantec Endpoint Protection for Windows XP Embedded

·        Omezená velikost klienta; oproti standardnímu klientovi se snížila o 80–90 %,    významně byla omezena sada definic malwaru, a tím i vylepšen výkon vestavěných systémů.

·        Podporovanými operačními systémy jsou Windows pro vestavěná zařízení, Windows 10 a Red Hat 7.0.

·        Podpora filtrů zápisu – ve všech podporovaných verzích Windows pro vestavěné systémy jsou plně podporovány technologie Microsoftu pro filtry zápisu a registru.

·        Vylepšená funkcionalita

·        Omezení zranitelných míst pomocí komponenty System Lockdown; integrované workflow usnadňuje vytváření seznamu otisků souborů.

·        Nižší zátěž sítě; pokud klienti řešení Symantec Endpoint Protection požadují náročné síťové operace, administrátorovi se zobrazí upozornění umožňující vyřešit eventuální problémy s přetížením sítě.

·        Řešení nyní lépe funguje spolu se systémy pro ochranu před pokročilými hrozbami (Advanced Threat Protection, ATP); podezřelý soubor lze pro další analýzu nahrát z klienta na APT server.

 

Podrobnější informace (v angličtině)

Symantec Endpoint Protection 12.1.6: Přehled novinek

Symantec Endpoint Protection for Windows XP Embedded: Často pokládané otázky (FAQ)

Upgrade nebo migrace na Symantec Endpoint Protection 12.1.6

Symantec Endpoint Protection: stažení produktu

Průvodce produktem pro všechny verze řešení Symantec Endpoint Protection a Symantec Endpoint Protection Small Business Edition

 

 

 

Dostupnost

Řešení Symantec Endpoint Protection 12.1.6.  je aktuálně celosvětově dostupné.

 

 

 

Poznámka pro editory:  V případě potřeby dalších informací o Symantec Corporation a produktech Symantec navštivte Symantec News Room zde: www.symantec.com/news.

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají jednotlivým zákazníkům i organizacím zabezpečit a spravovat informace. Náš software a naše služby chrání komplexněji a efektivněji, před více riziky a ve více místech a poskytují jistotu při užívání a ukládání informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k