Nový instantní fotoaparát instax WIDE 400 je určen pro focení skupinových snímků

Společnost FUJIFILM uvede na český trh instantní fotoaparát instax WIDE 400 v barevném provedení Sage Green. Model instax WIDE 400 je nástupcem fotoaparátu instax WIDE 300, který byl uveden na trh před 10 lety.

Jedná se o analogový instantní fotoaparát ve stále oblíbenějším formátu WIDE, který má ve srovnání s instax filmy klasické velikosti mini dvojnásobnou šířku. Je proto ideální pro skupinové snímky a záběry krajiny.

Inovovaný fotoaparát je vybaven samospouští, která usnadňuje skupinové snímky a zajišťuje, že nikdo z vašich přátel nebude stát mimo záběr. Nabízí také praktické příslušenství pro nastavení úhlu záběru, což umožňuje pořizovat snímky v dokonalém úhlu i bez použití stativu. Po nasazení přídavného objektivu, který je součástí balení, navíc můžete vedle originálních snímků instax WIDE pořizovat i makro snímky z blízkosti až 40 cm.

Instantní fotoaparát instax WIDE 400 se začne v Česku prodávat 12. července 2024 za 3699 Kč včetně DPH. Další informace najdete na https://instax.cz/instax-fotacky/wide-400/.

Současně bude uvedeno na trh pouzdro pro fotoaparát instax WIDE 400, které barevně dokonale ladí s novým fotoaparátem.

Hlavní vlastnosti fotoaparátu instax WIDE 400:

(1) Analogový instantní fotoaparát, který využívá širokoformátový film instax WIDE.

Tento analogový instantní fotoaparát je kompatibilní s filmy instax WIDE. Díky automatické expozici a ovládání blesku stačí otočit objektivem a zapnout jej, podržet fotoaparát a stisknout tlačítko spouště. Když budete objektivem otáčet dál stejným směrem, přepnete do režimu Krajina, který vám umožní zachytit scény na vzdálenost delší než 3 metry. Po nasazení objektivu pro detailní záběry, který je součástí balení, můžete navíc pořizovat makro snímky až do vzdálenosti 40 cm.

(2) Je vybaven samospouští, která má páčku, aby byl zážitek z analogového focení dokonalý.

Páčka samospouště je umístěna na přední straně fotoaparátu. Po natažení páčky se postupně rozsvítí LED diody a samospoušť nastavíte až na 10 sekund. Stisknutím tlačítka spouště začíná odpočítávání a LED diody postupně každé dvě sekundy zhasnou. Snadno tak lze pořizovat skupinové snímky a zároveň si vychutnat zvuk časovače i ovládání páčkou.

(3) Obsahuje užitečné příslušenství pro focení se samospouští.

Díky příslušenství pro nastavení úhlu kamery máte na výběr ze dvou variant nastavení výšky pro optimální úhel snímání. Nepotřebujete tedy vůbec stativ.

Hybridní fooaparát instax mini LiPlay v novém kabátku

FUJIFILM představil také modernizovaný hybridní instantní fotoaparát instax mini LiPlay 2v1, který se dočkal tří nových barevných provedení odpovídajících nejnovějším trendům – zelené Matcha Green, bílé Misty White a bronzové Deep Bronze, přičemž každá barva má odlišnou texturu.

Fotoaparát si přitom původní funkce, ovladatelnost a kompaktnost. Najdete tu proto třeba funkci pro záznam hlasových zpráv či funkci tiskárny pro tisk fotek uložených ve vašem telefonu. Nově zde najdete moderní rozhraní USB Type-C pro snadnější nabíjení. Proces aktualizace firmwaru, který dříve vyžadoval jeho stažení z webových stránek a uložení na Micro SD kartu, se nyní provádí propojením se speciální mobilní aplikací a zařízením instax mini LiPlay, což zpříjemňuje používání.

Stejně jako u stávajícího fotoaparátu instax mini LiPlay můžete fotky ozdobit 13 designovými fotorámečky a 6 filtry. Speciální mobilní aplikace navíc přináší více než 60 různých fotorámečků. Rámečky a filtry lze využívat k přidávání efektů do snímků.

Instantní fotoaparát instax mini LiPlay se začne prodávat od 19. července 2024 za 4199 Kč včetně DPH. Další informace najdete na https://instax.cz/instax-fotacky/mini-liplay-refresh/.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.