Oracle Database Appliance: kombinace hardwaru a softwaru

oracleSpolečnost Oracle uvedla na trh zařízení Oracle Database Appliance. Toto kompletní databázové řešení se skládá z kombinace následujících produktů: databázového serveru Oracle Database 11g Release 2, technologie Oracle Real Application Clusters na serveru Sun Fire server cluster se dvěma nody a operačním systémem Oracle Linux.

Řešení Oracle Database Appliance je navrženo jako kombinace softwaru, serverů, úložných systémů a síťových technologií, které zajišťují vysokou dostupnost pro široké spektrum vlastních i předpřipravených databázových aplikací z oblasti OLTP (on-line transakční zpracování) a datových skladů.

Systém Oracle Database Appliance je postavený na v současnosti nejlepší databázi a pomocí aplikací Oracle Real Application Clusters a Automatic Storage Management chrání databáze před selháním serverů a úložných zařízení. Řešení nabízí zákazníkům model platby za softwarové licence přizpůsobený růstu firmy. Cena databáze Oracle a dalšího softwaru závisí na počtu procesorových jader (od 2 do 24), což v případě potřeby výrazně zjednodušuje upgrade systému.

Náklady a zdroje, které jsou běžně potřebné pro vytvoření a provoz vysoce dostupných databázových systémů, v tomto případě snižuje několik funkcí. Zařízení Oracle Database Appliance nabízí proaktivní monitoring, umožňuje administrátorům poskytování softwaru pomocí jediného kliknutí myši, plně integrované nasazování oprav a automatické telefonáty administrátorovi v případě selhání hardwaru. Rozsáhlý ekosystém partnerů společnosti Oracle nabízí zákazníkům řadu horizontálních i oborově specifických aplikací, které využijí výhody vyšší dostupnosti zařízení Oracle Database Appliance.

„Firmy dnes utrácejí desítky tisíc dolarů a nespočet hodin při nákupech, zprovozňování a přizpůsobování databázových řešení,“ uvádí Andrew Mendelsohn, senior viceprezident společnosti Oracle. „Zařízení Oracle Database Appliance nabízí špičkovou databázi a systém s vysokou dostupností od jediného dodavatele. Vzali jsme na sebe riziko, jak ideálně navrhnout a nasadit databázovou infrastrukturu. Výsledné řešení je ideální pro malé a střední firmy nebo pro pobočky velkých podniků, které bez nutnosti dalších investic získají předpřipravený hardware i software umožňující vysokou dostupnost databázových aplikací.“

„Prodejní partneři společnosti Oracle potřebují diferencované portfolio různých řešení, které je však možná prodávat ve velkých objemech. Naše kombinované řešení zjednodušuje nasazení i provoz a umožňuje zákazníkům průběžné investice sledující růst firmy. Zařízení Oracle Database Appliance může být proto pro naše prodejce ideálním řešením, které optimálně kombinuje cenu, snadnost použití a funkčnost,” řekl Judson Althoff, senior viceprezident divize Worldwide Alliances & Channels and Embedded Sales společnosti Oracle.

Oracle Database Appliance

Další informace (v angličtině)
Zařízení Oracle Database Appliance
Databázový server Oracle Database 11g
Jak hodnotí řešení Oracle Database Appliance partneři a zákazníci
Oracle Database Appliance: Přínos pro partnery a Knowledge Zone
Databázové technologie společnosti Oracle: Blog, Facebook a Twitter
Blog Judsona Althoffa, senior viceprezidenta společnosti Oracle

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.