Oracle OpenWorld 2018 odstartoval

Začala konference Oracle OpenWorld 2018. V San Franciscu se jí přímo na místě účastní více než 60 000 zákazníků a partnerů společnosti Oracle ze 75 zemí a 19 milionů zájemců sleduje tuto akci on-line.

Hlavním tématem letošní konference je cloud a inovace, které přináší podnikům. Úvodní projev (keynote) pronesl předseda představenstva a technologický ředitel společnosti Oracle Larry Ellison. Konference se účastní také výkonný ředitel (CEO) Oracle Mark Hurd a Edward Screven, který zastává funkci Chief Corporate Architect. O otázkách bezpečnosti a soukromí mohou účastníci konference diskutovat např. s Michalem Haydenem (bývalý ředitel CIA a NSA) a Johnem Scarletem (bývalý ředitel britské zpravodajské služby). Mezi přednášejícími je i řada vědců, futuristů a vizionářů, např. Brian Greene, fyzik a autor populárně-vědeckých knih, z nich řada vyšla i v češtině.

Na konferenci Oracle Open World 2018 se vedle cloudu bude diskutovat i o dalších průlomových technologiích, jako je umělá inteligence, strojové učení, blockchain, Internet věcí a nová rozhraní mezi člověkem a počítači. Současně v San Franciscu probíhá rovněž konference Oracle Code One zaměřená na vývojovou platformu Java.

Konference Oracle Open World si za více než 20 let konání získala prestiž jedné z nerespektovanějších akcí v oboru.