Oracle poskytuje zdarma mapu narušení internetového provozu

Společnost Oracle (NYSE: ORCL) představuje webovou aplikaci Internet Intelligence Map. Tato mapa představuje jednoduchý způsob, jak sledovat fungování internetu a získat přehled o případných problémech a narušeních, ať už jsou důsledkem přírodních katastrof, státních zásahů nebo jiných příčin. Aplikace je součástí iniciativy Internet Intelligence společnosti Oracle, jejímž cílem je poskytovat přehled o stavu globální internetové infrastruktury a související analýzy. Aplikace Internet Intelligence Map je volně přístupná na adrese https://internetintel.oracle.com.

Specialisté z týmu Oracle Internet Intelligence upozornili během posledních více než 10 let na řadu klíčových událostí, které ovlivnily fungování internetu, mj. únosy protokolu BGP nebo poškození podmořských kabelů ponorkami. Objektivní data a analýzy poskytované týmem Oracle pomáhají veřejnosti pochopit technické aspekty fungování Internetu a jejich souvislosti, např. s geopolitikou nebo e-commerce. Oracle má v této oblasti k dispozici nejen rozsáhlé zkušenosti, ale také jedny z nejkomplexnějších dat popisujících internetovou infrastrukturu. Klíčové analytické funkce nyní společnost Oracle zpřístupňuje právě prostřednictvím aplikace Internet Intelligence Map.

„Je paradoxní, že internet je přes svůj obrovský význam až neuvěřitelně zranitelný. Případná narušení mají přitom přímý dopad na firmy, vlády i provozovatele sítí,“ uvádí Kyle York, viceprezident produktové strategie pro Oracle Cloud Infrastructure a ředitel divize Oracle Dyn Global Business Unit. „Všechny zúčastněné strany proto potřebují mít co nejpodrobnější přehled o „zdraví“ internetu, a právě ten jim nyní poskytujeme.“

Aplikace Internet Intelligence Map nabízí  informace o internetové konektivitě v jednotlivých zemích na základě řady parametrů/protokolů (traceroute, BGP, dotazy DNS) v jediném panelu. Díky tomu lze např. dále analyzovat dopady jednotlivých problémů v různých částech světa.

„Pro provozovatele webových aplikací a služeb je klíčové vědět, jaké externí události mohou uživatelům bránit v přístupu ke službě. Příslušné informace provozovatelům umožňují vylepšit dostupnost a výkon,“ dodává Jim Davis, zakladatel a hlavní analytik společnosti Edge Research Group.

Internet Intelligence Map představuje jeden z příspěvků společnosti Oracle, který demonstruje a dále zvyšuje využitelnost cloudu a poskytuje lepší viditelnost informací. Služba je propojena s platformou Oracle Cloud Infrastructure, která nabízí sadu základních infrastrukturních služeb a umožňuje zákazníkům provozovat v cloudu libovolnou úlohu. Platforma Oracle Cloud Infrastructure je ve své kategorii jedinou nabídkou na trhu, která pokrývá veškeré (end-to-end) části infrastruktury pro zpracování informací, jak ji potřebují moderní podniky. Oracle Cloud Infrastructure dokáže zajistit vlastní výpočetní výkon, úložiště, síťové služby i služby na okraji infrastruktury (edge computing) související např. s Internetem věcí.

Tags: