Personální posuny v Logica CEE

logica_logo_new_web_finNovou výkonnou ředitelkou divize Service Lines společnosti Logica v regionu střední a východní Evropy (CEE) byla jmenována Ilona Kůsová. Ve funkci nahradí Zdeňka Menglera, který stojí za úspěšnou transformací této divize, jejímž úkolem je poskytování služeb klientům napříč všemi segmenty trhu. Zdeněk Mengler ve společnosti Logica přijal novou výzvu v podobě pozice Delivery Managera, zodpovědného za řízení projektů u zákazníků z oblasti státní a veřejné správy, financí, energetiky, dopravy a průmyslu.

Ilona Kůsová (44) vystudovala obor Technická kybernetika na Západočeské univerzitě v Plzni. Profesionální kariéru zahájila ve firmách Škoda Plzeň a Vikomt CZ, dále působila ve společnosti FCC Folprecht, kde se podílela například na projektech pro Českou televizi, Český rozhlas, Stock, Léčiva či Rako. Ve společnosti Logica prošla od roku 1998 postupně rolemi projektového a operačního manažera, v rámci nichž se podílela na přípravě nabídek a měla zodpovědnost za sestavování a řízení projektových týmů včetně realizace projektů u zákazníků. Naposledy pak zastávala post Delivery Managera se zodpovědností za kvalitní, včasné a nákladově efektivní dodávky projektů zákazníkům.

Ve své nové roli chce Ilona Kůsová využít své zkušenosti a znalosti ze svého předchozího působení u zákazníků a na projektech a soustředit se na posílení vazeb mezi zákazníky a projektovými týmy za účelem dalšího rozšíření a zefektivnění vzájemné spolupráce. Důraz chce klást především na větší interní propojení divize Service Line se všemi sektory a pokračování transformačního procesu.

Ve svém volném čase se Ilona Kůsová věnuje především rodině, se kterou ráda chodí do přírody, cestuje a v zimě i lyžuje. Čte beletrii, zajímá se o design a ráda tráví volné chvíle ve společnosti přátel.

Zdeněk Mengler (55 let) vystudoval Českou zemědělskou univerzitu, obor Automatizované systémy řízení. Po jejím absolvování pracoval ve společnostech Agroprojekt Praha, Patentovém informačním centru a ČEZ. V devadesátých letech působil ve firmách Poštovní Banka, Unisys a od roku 1995 ve společnosti Logica. Zde působil nejprve jako konzultant, později jako projektový a operační manager. Díky značným zkušenostem z vedení projektů byl vyzván zúčastnit se transformačního procesu divize Service Lines, kterou s úspěchem zacílil správným směrem a nyní se vrací k projektům, avšak na pozici Delivery Managera zodpovědného za jejich řízení.

V nové funkci chce dále podporovat dobré jméno firmy Logica v oblasti dodávek komplexních a rozsáhlých projektů systémové integrace.

Ve svém volném čase se Zdeněk Mengler věnuje četbě, dálkovým běhům a cykloturistice. Rád cestuje po horách a zajímavých zemích.

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující konzultace a IT služby. Zaměstnává 39 000 lidí a k jejím zákazníkům patří největší evropské společnosti. Klientům z celého světa nabízí byznys konzultace, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu. Díky správnému propojení lidí, byznysu a technologií dokáže úspěšně řešit všechny obchodní potřeby svých zákazníků. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.
Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009″ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 & TickIT. Systém řízení kvality byl potvrzen i podle nové revize ISO 9001:2008 & TickIT, issue 5.5. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Také v oblasti řízení informační bezpečnosti je společnost Logica v České republice certifikována, a to podle normy ISO/IEC 27001: 2005. Více informací najdete na: www.logica.cz