Přirozeně hravý a zábavný: vivo představuje Y36

Vivo představuje svůj nejnovější telefon střední třídy, který by měl být dobrou volbou především pro zákazníky hledající bezproblémové a jednoduché používání. Nové vivo Y36 toho chce dosáhnout vysokou kapacitou paměti a obrovskou výdrží baterie, což by mělo vyhovovat velmi akčním a časově vytíženým uživatelům.

„Jsme rádi že můžeme představit nový přírůstek do rodiny přirozeně zábavných a hravých smartphonů Y – vivo Y36. Při vývoji zařízení jsme chtěli vytvořit chytrý telefon, který od základu mění, co mohou zákazníci očekávat od smartphonů v této cenové kategorii. Obzvláště proto, že řada z nich hledá náhradu za své stávající zařízení kvůli nedostatečné paměti RAM a celkové kapacitě uložiště,“ uvedla Gabriela Roušarová, marketingová manažerka českého zastoupení společnosti vivo pro Českou republiku. „Model Y36 těmto problémům předchází špičkovou vybaveností z hlediska paměti RAM a uložiště, ale i kapacity baterie nebo rychlosti nabíjení, což uživatelům přinese klid při aktivním používání a udrží telefon ve formě i během nadcházejících let.“

Chytrý výkon a dostatek prostoru uložiště

Vivo Y36 je velmi schopný 4G smartphone, v základu s 8 GB paměti RAM a možností rozšíření operační paměti na dvojnásobek díky funkci Extended RAM 3.0. Využívá možností strojového učení i analýzy používání pro „vypůjčení“ až 8 GB paměti z uložiště zařízení, díky čemuž si vede lépe při větším množství operací nebo přepínání mezi zapnutými aplikacemi. A co se samotného uložiště týče, zařízení nabízí vysoce nadstandardní kapacitu 256 GB, tedy naprosto dostatečný prostor pro vzpomínky, média i aplikace. Úložiště je navíc možné dále rozšiřovat microSD kartami s kapacitou až 1 TB.

Srdcem telefonu je pak Qualcomm Snapdragon 680 Mobile Platform, úsporný čipset, který společně s Extended RAM a osmijádrovou architekturou s šestinanometrovým výrobním procesem zajišťuje plynulé fungování a konektivitu.

Vysoká výdrž baterie a chytré nabíjení

Vivo Y36 používá baterii s kapacitou 5000 mAH a nabízí tak dostatek energie pro nepřerušované používání telefonu během celého dne, čímž dokonale poslouží vyznavačům současného aktivního životního stylu. Telefon zároveň podporuje 44W rychlé nabíjení vivo FlashCharge, díky kterému uživatelé mohou rychle dobít baterii a bez zbytečného prodlení se věnovat svým aktivitám. Během 15 minut se baterie z 1 % dobije na 29 % a plnou kapacitu nabídne během 73 minut.

Chytrý design skrz naskrz

V návaznosti na závazek společnosti vivo vytvářet mimořádně spolehlivá a odolná zařízení se vivo Y36 vyznačuje elegantním skleněným designem na čelní i zadní straně telefonu. Využívá 2,5D zakřivený displej, kombinující efektní a čistý vzhled s pohodlným držením. Na to navazuje také zadní strana telefonu s objektivy fotoaparátu připomínajícími klasické filmové objektivy, což dodává přístroji tak trochu nostalgické kouzlo.

Za zmínku také stojí, že je Y36 vybaven snímačem otisků prstů schovaným v tlačítku napájení a vedle nabíjecího portu najdou zákazníci 3,5milimetrový konektor pro sluchátka, pro fanoušky „starého dobrého drátu“. V neposlední řadě se pak jedná o smartphone s hybridním slotem pro dvě SIM karty, který uživatelům umožňuje používat buď dvě SIM karty, nebo jednu SIM kartu a výše zmíněnou paměťovou kartu microSD.

Zachycujte každodennost s naprostou věrností

Jak už se od smartphonů vivo běžně očekává, model Y36 nabízí promyšlený systém fotoaparátu umožňující uživatelům pořizovat snímky každodenního života s naprostou čistotou. 50MPx hlavní objektiv zachycuje detaily a živé barvy, podpořen 2MPx doplňujícím objektivem pro zachycení hloubky bokeh. Ten umožňuje pořizování profesionálních portrétů s rozostřeným pozadím. Nabídku doplňuje 2MPx makro objektiv otevírající možnosti fotografování detailů a 16MPx přední fotoaparát pro perfektní selfie a čisté videohovory.

Vylepšené funkce fotoaparátu

Vivo věnuje spoustu pozornosti zpracování obrazu a tím pádem nabízí uživatelům možnost postoupit o úroveň dále ve schopnostech fotografování díky pokročilým funkcím. Portrait Light Effect dokáže do portrétů vnést nasvětlení srovnatelné s profesionálním studiem, funkce Portrait Bokeh pak skrz senzory chytře rozmazává pozadí, což umožňuje předmětům zájmu vystoupit do popředí. Funkce Double Exposure nakonec umožňuje smíchat dva snímky a vytvořit tak unikátní kompozici. To je ale jen ochutnávka inteligentních fotografických prvků, které Y36 nabízí.

Vtahující obrazový zážitek

Model vivo Y36 nabízí velký 6,64palcový LED displej s rozlišením FHD+ a s tím související ostrý obraz a živé, syté barvy. Plynulá 90Hz obnovovací frekvence zase zajišťuje plynulý pohyb a ladné animace. Efektní 91% poměr obrazovky vůči tělu pak maximálně rozšiřuje celkovou využitelnou plochu přístroje a otevírá možnosti maximálního ponoření do světa filmů, her nebo jiných multimédií.

Jako vhodný doplněk k imerzivnímu vizuálnímu zážitku je Y36 vybaven také vysoce kvalitním ozvučením High-Resolution Certified Audio s vylepšenou kvalitou zvuku celkově posilující dojem ze sledování filmů a další zábavy.

Jednoduché na používání od momentu, kdy rozbalíte krabičku

Nejnovější přístroj střední třídy od vivo běží na aktuálním operačním systému Funtouch OS 13 se základem Android 13. Přináší tak plynulé a nastavitelné uživatelské prostředí s podporou oblíbených aplikací a her. Uživatelé se také mohou spolehnout na garanci tří let softwarových aktualizací včetně bezpečnostních aktualizací a systémové údržby. Součástí garance jsou také dvě velké aktualizace systému Android.

V České republice už dnes

Nové vivo Y36 je dostupné ve dvou barevných provedeních – elegantní černé Meteor Black nebo výrazné a osobité zlaté Vibrant Gold. Obě varianty využívají na zadní straně zpracování odolné vůči otiskům prstů s povrchem příjemným na pohled i na dotek. Díky tloušťce 8,07 milimetru a hmotnosti 202 gramů jsou pak pohodlné na nošení, ale zároveň i dostatečně robustní.

Zařízení jsou u prodejců dostupná ode dneška, tedy 8. srpna ve verzi s 8 GB RAM a 256 GB paměti s doporučenou maloobchodní cenou 6 499 Kč. U Y36 nabízí vivo standardní dvouletou tovární záruku. V souvislosti se závazkem nabízet zákazníkům perfektní uživatelský servis bude obsahem balení také 44W adaptér vivo FlashCharge pro rychlé nabíjení, kabel spojující rozhraní USB A a USB C nebo průhledné ochranné pouzdro.

Pro více podrobností o telefonu vivo Y36 navštivte vivo.com/cz/products/Y36