První centrum umělé inteligence od Salesforce je v Londýně, společnost na britském trhu investuje 4 miliardy dolarů

Společnost Salesforce, jednička v oblasti CRM s umělou inteligencí, si vybrala Londýn jako sídlo svého prvního centra umělé inteligence – fyzického prostoru, který podpoří spolupráci tím, že spojí odborníky z oboru, partnery a zákazníky, aby mohli posunout inovace v oblasti umělé inteligence a zároveň poskytli kritické příležitosti pro zvyšování kvalifikace.

Britské centrum umělé inteligence Salesforce, které se nachází v londýnské budově Blue Fin, je nejnovějším projevem důvěry ve Spojené království ze strany jedničky v oblasti CRM softwaru, která loni přislíbila investovat 4 miliardy USD do inovací a růstu umělé inteligence ve Spojeném království v průběhu následujících pěti let.

V rámci svého zaměření na Spojené království, Salesforce Ventures investovala více než 200 milionů dolarů do britských společností, včetně ElevenLabs, která se zabývá převodem textu na audio a generátorem hlasu s umělou inteligencí, a AutoGenAI, předního světového engine pro psaní nabídek s umělou inteligencí.

Spuštění britského centra umělé inteligence a nejnovější informace o investicích byly oznámeny v době, kdy společnost Salesforce pořádá své každoroční světové turné v Londýně, na které se přihlásilo více než 17 500 účastníků, aby si vyslechli informace od zákazníků, jako jsou Aston Martin, McLaren Racing, Simplyhealth, Just Eat Takeaway a John Lewis Partnership.

Na této akci společnost také představí své nejnovější AI produktové inovace a oznámí, že Salesforce Data Cloud bude k dispozici na platformě Hyperforce – architektuře důvěryhodné platformy postavené na veřejném cloudu – ve Velké Británii bude k dispozici od letošního července.

„Umělá inteligence má potenciál podpořit významný růst britských firem – britský trh s umělou inteligencí předpovídá, že do roku 2035 dosáhne více než 1 bilionu dolarů. Aby bylo možné tuto příležitost využít, musí přední odborníci v oboru spolupracovat na vývoji inovativních řešení a překonávání překážek,“ uvedla Zahra Bahrololoumi, generální ředitelka Salesforce UKI. „Umístěním prvního centra umělé inteligence společnosti Salesforce v Londýně vysíláme zákazníkům a partnerům v oblasti umělé inteligence jasný vzkaz: jsme hluboce odhodláni úzce spolupracovat, abyste mohli využívat výhod této transformační technologie a zároveň zajistit, aby byla silou, která bude využíváno pro dobro všech.“

Howard Dawber, náměstek londýnského starosty pro podnikání a růst, řekl: „Londýn se rychle stává jedním z nejdůležitějších světových center podnikání v oblasti umělé inteligence a my vřele vítáme rozhodnutí společnosti Salesforce otevřít v hlavním městě své průkopnické centrum umělé inteligence ve Velké Británii.“

„Toto nové britské centrum umělé inteligence spojí odborníky z oboru, aby společně inovovali a spolupracovali. Poskytne Londýňanům školení, aby měli přístup k pracovním místům a příležitostem budoucnosti, a podpoří naši ekonomiku, protože budeme pokračovat v úsilí o spravedlivější a lepší město pro všechny,“ dodal Dawber.

Janet Coyle CBE, výkonná ředitelka společnosti Grow London ve společnosti London & Partners, která je jedním ze zakladatelů London Tech Week, uvedla: „Plány společnosti Salesforce otevřít v Londýně nové centrum umělé inteligence jasně ukazují, jak moc město tuto technologii přijímá. V oblasti výzkumu umělé inteligence děláme opravdu velké pokroky a usilujeme o to, abychom v něm byli na evropské špičce. A není to jen můj názor. Z našeho průzkumu vyplývá, že více než tři čtvrtiny (77 %) osob s rozhodovací pravomocí v mezinárodních společnostech zabývajících se umělou inteligencí považují Londýn za město, které podporuje rozvoj umělé inteligence více než jiná významná centra AI.“

V návaznosti na svůj nedávný globální závazek Salesforce Zero Copy Partner Network, přední organizace v oboru, včetně společností Accenture, Deloitte Digital, IBM Consulting a Slalom, oznámily investice do své praxe v oblasti umělé inteligence Salesforce ve Velké Británii, aby uspokojily rostoucí poptávku po službách implementace umělé inteligence v regionu:

  • „Generativní umělá inteligence je v současnosti hlavním motorem inovací a my vidíme obrovskou příležitost, jak pomoci našim klientům ve Velké Británii uvolnit sílu jejich dat a vybudovat silné digitální jádro pro umělou inteligenci pomocí Salesforce Data Cloud. V návaznosti na společné akcelerační centrum pro generativní AI, které Accenture a Salesforce spustilo v loňském roce, jsme pomohli globálním i regionálním klientům využít transformační potenciál AI a těšíme se na naši další práci na urychlení zavádění AI ve firmách ve Velké Británii.“ – Emma Kendrew, vedoucí technologického oddělení společnosti Accenture ve Velké Británii, Irsku a Africe.
  • „Salesforce je pro Deloitte Digital prioritní aliancí. Investovali jsme do rozvoje naší praxe, která je největší ve Velké Británii a má více než 125 lidí certifikovaných v akreditaci Salesforce AI. Zaměřujeme se na prohlubování našich schopností v oblasti AI a dat a společně se společností Salesforce máme jedinečnou pozici, abychom našim klientům pomohli odpovědně a eticky realizovat hodnotu AI a generativních technologií AI.“ – Colin Jeffrey, vedoucí partner, Deloitte Digital UK
  • „Společnost IBM Consulting se zavázala k podpoře digitální transformace a inovací a investuje do našich klientských služeb, aby podpořila zavádění technologie Salesforce AI u klientů ve Velké Británii.“ – Tim Elcott, Salesforce Practice Leader, Velká Británie a Irsko, IBM Consulting
  • „Slalom a Salesforce jedou na plné obrátky, aby pomohly zákazníkům aktivovat případy využití dat a umělé inteligence v Salesforce a přinesly jim vyšší obchodní hodnotu. Jen v tomto regionu vytváří společnost Slalom v Dublinu a Manchesteru více než 200 nových pracovních míst v oblasti Salesforce, dat a AI a pokračuje v investicích do růstu našeho londýnského týmu.“ – Dave Williams, prezident společnosti Slalom UK & Ireland

Příležitost k růstu ve Spojeném království dokládají i odhady IDC, podle kterých by ekonomika Salesforce ve Spojeném království – vliv Salesforce a jeho sítě partnerů – mohla do roku 2028 vytvořit více než 500 000 pracovních míst ve Spojeném království*.

Aby byla pracovní síla ve Spojeném království vybavena dovednostmi potřebnými pro výkon těchto funkcí, bude nezbytné poskytnout správné možnosti odborné přípravy. Na to se bude soustředit britské centrum AI společnosti Salesforce, které 18. června uspořádá svou první bezplatnou akci AI Now Tour.

V rámci AI Now Tour získá více než 100 vývojářů a administrativních pracovníků z celého oboru dovednosti potřebné k vytvoření nové generace generativních aplikací umělé inteligence. Tato akce bude první z probíhajícího programu a podpoří závazek společnosti vyškolit 100 000 vývojářů po celém světě.

Kromě toho společnost Salesforce nadále poskytuje další možnosti zvyšování kvalifikace prostřednictvím Trailhead, bezplatné online vzdělávací platformy společnosti. Trailhead doposud pomohla více než 7 milionům lidí rozvíjet jejich dovednosti a připravit se na budoucnost práce s umělou inteligencí. Jen ve Velké Británii získali uživatelé 2,9 mil. odznaků na platformě Trailhead za absolvování vzdělávacích modulů a projektů.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.