Red Hat byl nezávislou výzkumnou společností označen za lídra v oblasti multicloudových kontejnerových platforem

Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil, že Red Hat OpenShift byl společností Forrester Research oceněn za lídra v žebříčku The Forrester Wave™: Multicloudové kontejnerové platformy ve 4. čtvrtletí roku 2023.

Společnost Forrester Research identifikovala 8 nejvýznamnějších poskytovatelů, které prozkoumala, analyzovala a vyhodnotila. Red Hat a ostatní nejlepší poskytovatelé byli v rámci The Forrester Wave™ hodnoceni podle 32 kritérií rozdělených do tří kategorií: aktuální nabídka, strategie a přítomnost na trhu. Red Hat získal nejvyšší možné hodnocení ve 29 kritériích, včetně prostředí pro vývojáře, prostředí pro operátory, automatizace DevOps, vývojových prostředí, bezpečnostních funkcí a politik, služeb AI/ML, správy dat, podpory multicloudu a hybridního cloudu, vize, plánů, inovací a dalších.

Podle hodnocení společnosti Forrester „společnost Red Hat díky systematickým inovacím a vývoji řešení OpenShift na mnoha frontách pomohla změnit tržní segment multicloudových kontejnerových platforem. To, co začalo jako jednoduchý open source projekt, se stalo plnohodnotnou multicloudovou vývojovou a infrastrukturní platformou, která zvládá vše od interních aplikací na míru až po digitální operační platformy a komplexní úlohy s využitím AI/ML“.

„Jak se uvádí ve studii, ‘Red Hat udává tempo díky svým schopnostem v oblasti podnikového IT a masivnímu zastoupení na trhu‘, a my jsme hrdí na to, že jsme byli v žebříčku The Forrester Wave™ označeni za lídra. Věříme, že získání nejvyššího možného počtu bodů ve 29 kritériích potvrzuje, že Red Hat OpenShift je ucelená aplikační platforma, která poskytuje organizacím důvěryhodnou sadu funkcí pro rychlejší a snadnější uvádění nativně cloudových aplikací na trh. Red Hat OpenShift jsme navrhli tak, aby podporoval organizace bez ohledu na typ úloh nebo na to, kde se aplikace v hybridním cloudu nachází, a i nadále budeme pokračovat ve vývoji a zdokonalování jeho funkcí, abychom co nejlépe podpořili dnešní i budoucí inovace zákazníků,“ řekl Joe Fernandes, viceprezident a generální ředitel pro platformy hybridního cloudu ve společnosti Red Hat.

Studie The Forrester Wave™: Multicloudové kontejnerové platformy ve 4. čtvrtletí roku 2023 je volně dostupná. Více o najdete na stánkách Red Hat OpenShift.