Řešení Symantec Data Loss Prevention 14 zajistí ochranu dat i v cloudech

logo_symantec_small_okSpolečnost Symantec představuje novou nabídku bezpečnostních řešení, která podnikovým IT oddělením umožní lepší viditelnost a řízení firemních dat. Posíleno bylo partnerství s cloudovou službou Box

 

 

Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) uvádí řešení Data Loss Prevention 14. Ředitelé IT mohou pomocí nového řešení zajistit, aby zaměstnanci využívali výhod cloudových technologií bez rizika ztráty nebo krádeže informací.

 

„Řešení Symantec Data Loss Prevention (DLP) pomáhá organizacím dále zvýšit zabezpečení obsahu. Dává jim kontrolu nad tím, kde jsou jejich citlivá data uložena, jak jsou používána a jak je ochránit proti ztrátám či krádežím,“ uvádí Amit Jasuja, viceprezident vývoje produktů ve společnosti Symantec. „V aktuální verzi jsme dosah našeho řešení DLP rozšířili na e-mail a úložné systémy poskytované pomocí cloudových služeb. Zákazníkům tak nabízíme viditelnost a zabezpečení citlivých informací, které umožňují zachovat bezpečnost dat a zároveň plně využívat výhod cloudu. Novinkou je integrace s cloudovým úložištěm Box, což naši stávající zákazníci zmiňovali jako jeden z hlavních požadavků.“

 

Řešení DLP pro cloudový e-mail – Společnost Symantec nyní v rámci svého řešení podporuje sadu Microsoft Office 365 i s jejím řešením cloudového e-mailu. Zákazníci tak mohou nasadit stejná bezpečnostní pravidla (politiky) pro zabezpečení informací bez ohledu na to, zda používají cloud nebo řešení na vlastní infrastruktuře (on-premise).

Řešení DLP pro ukládání dat v cloudu – Součást Symantec DLP for Box nyní podporuje virtuální disk Box a umožňuje používat tuto platformu i pro citlivé podnikové informace. Hladká integrace obou prostředí nabízí monitoring účtů zaměstnanců i analýzu toho, jak jsou používány a sdíleny informace označené za citlivé. K dispozici jsou rovněž další funkce pro práci s citlivými soubory.

Ochrana při sdílení a synchronizaci souborů v cloudu – Součástí řešení Symantec DLP 14 je agent pro koncové body, který umožňuje chránit citlivé informace i v případě, že zaměstnanci používají vlastní cloudové služby pro sdílení a synchronizaci souborů. Řešení Symantec DLP monitoruje a brání v synchronizaci citlivých firemních souborů z desktopu na osobní účty v cloudových službách, jako je Box, Microsoft OneDrive, iCloud, Google Drive a Dropbox. Citlivé soubory nelze ani posílat prostřednictvím cloudových e-mailových služeb, jako je Gmail.

 

Dostupnost

Řešení Symantec Data Loss Prevention 14 je aktuálně celosvětově dostupné.

 

 

 

Poznámka pro editory: V případě potřeby dalších informací o Symantec Corporation a produktech Symantec navštivte Symantec News Room zde: www.symantec.com/news.

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají jednotlivým zákazníkům i organizacím zabezpečit a spravovat informace. Náš software a naše služby chrání komplexněji a efektivněji, před více riziky a ve více místech a poskytují jistotu při užívání a ukládání informací. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com nebo na go.symantec.com/socialmedia