Skupina ALSO plánuje koupit společnost SWS a její dceřiné firmy, posílí tím svou pozici na českém a slovenském IT trhu

Skupina ALSO oznamuje akvizici českého poskytovatele IT, společnosti SWS a.s. a jejích dceřiných firem Entec Solutions a.s. a SWS International, s.r.o. Touto akvizicí ALSO Czech Republic výrazně posílí svou pozici na distributorském trhu v České republice a na Slovensku. Partnerům bude z jednoho zdroje k dispozici hardware, software a služby v transakčním i subskripčním modelu poskytování. Akvizice podléhá obvyklým schvalovacím procesům.

Společnost SWS a. s. měla v roce 2022 obrat ve výši 8,77 miliard korun a zaujala tak druhé místo v žebříčku TOP 100 IT společností v České republice. Pro skupinu ALSO, s působností ve třiceti evropských zemích a obratem 12,6 miliardy eur v roce 2022, jde o další významné posílení pozice na českém, resp. slovenském trhu. Loni v létě ALSO Czech Republic dokončila fúzi se společností DAQUAS a rozšířila mezinárodní síť odborníků skupiny ALSO o špičkové experty na cloudová řešení společnosti Microsoft.

„Tento strategický krok nám zajistí vedoucí postavení na velmi silném trhu. Díky možnosti oslovit rozsáhlou základnu zákazníků z řad malých a středních podniků se nám otevírají obrovské možnosti růstu v byznysovém i spotřebitelském segmentu. Akvizice nám zároveň umožní sdílet a přenášet znalosti a zkušenosti v regionu i za jeho hranicemi,“ uvedl Gustavo Möller-Hergt, generální ředitel společnosti ALSO Holding.

ALSO disponuje mezinárodní sítí IT odborníků a po celé Evropě má tematicky zaměřená kompetenční centra, např. na kybernetickou bezpečnost, umělou inteligenci nebo IoT aplikace. Partneři a klienti ALSO, včetně těch z České republiky nebo ze Slovenska, se díky tomu mohou se svými požadavky obracet na experty ze všech zemí, kde společnost působí, a těžit ze znalostí a zkušeností získaných v jednotlivých organizacích.