SOCulus – detekční platforma nové generace pro větší kybernetickou bezpečnost

V dnešním světě, ve kterém kybernetické hrozby rostou alarmující rychlostí, je klíčové si před nimi udržet náskok. Proto společnost Soitron představuje SOCulus, inovativní detekční platformu, která bude organizacím poskytovat pokročilé služby kybernetické bezpečnosti.

Projekt SOCulus je spolufinancován Evropskou unií a představuje jedinečnou kombinaci funkcí využívajících pokročilé technologie detekce a analýzy k poskytování vylepšené ochrany pro širokou škálu organizací.

„Jsme hrdí, že se schopnosti a kapacita našeho dohledového centra kybernetické bezpečnosti v následujících třech letech výrazně rozšíří díky spolufinancování Evropské unie, respektive jeho programu Digitální Evropa. To je skvělá zpráva nejen pro naše stávající, ale i budoucí zákazníky. S novou platformou SOCulus budeme schopni oslovit mnohem větší zákaznickou základnu a chránit aktiva organizací prostřednictvím nových a vylepšených služeb,“ uvedl Martin Lohnert, ředitel dohledového centra kybernetické bezpečnosti void SOC společnosti Soitron.

SOCulus představuje inovativní detekční platformu, vyvinutou týmem odborníků na kybernetickou bezpečnost. Je navržena tak, aby zlepšila SOC schopnosti společnosti Soitron pomocí inovativních funkcí monitorování a detekce hrozeb v širokém spektru průmyslových sítí a systémů (pomocí modulu SOCulus_OT). Zároveň nabízí rychlejší detekci kybernetických hrozeb (prostřednictvím SOCulus_AI) a dosahuje rychlejší a efektivnější analýzy a reakce na incidenty (s pomocí SOCulus_SOAR).

Další informace o projektu SOCulus a o tom, jak může chránit organizace před kybernetickými hrozbami, se nacházejí na www.voidsoc.com/soculus.