Společnost Acer představila vizi „uvědomělé technologie“, která pomáhá bojovat proti změně klimatu

Dnes na tiskové konferenci v Dubaji představila společnost Acer Inc. (TWSE: 2353) svou vizi „uvědomělé technologie“, což jsou technologie navržené a vyrobené s ohledem na budoucnost. Společnost se také podělila o své pokračující úsilí v oblasti ochrany klimatu. Veřejnosti se zpřístupnila přehlídka dvou nových řešení pro uchování energie a také klimatická výstava s technologickými a produktovými koncepty.

Společnost Acer se připojila k iniciativě RE100 a zavázala se do roku 2035 získávat 100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Zavázala se také, že do roku 2050 dosáhne nulových emisí. Jako jedna z nejvýznamnějších světových společností v oblasti informačních a komunikačních technologií se snaží posílit pozitivní dopady na životní prostředí prostřednictvím jednotných opatření: 60 % jejích rozhodujících dodavatelů se zavázalo k iniciativě RE100 nebo si stanovilo vědecky podložené cíle snižování emisí uhlíku (SBT). Společnost Acer si stanovila cíl používat do roku 2025 ve svých počítačích a monitorech 20-30 % recyklovaných plastů po spotřebitelích, přičemž v roce 2022 bylo dosaženo 17% využití.

Společnost Acer se na této akci podělila o několik příkladů svého úsilí. První z nich představuje produktová řada Vero, jejíž zařízení jsou vyrobena z vysokého procenta z recyklovaných materiálů. Dalším příkladem je iniciativa Project Humanity, která vzdělává a sjednocuje zaměstnance po celém světě, aby podnikali ekologičtější kroky. Třetím příkladem je platforma Earthion, která dále spojuje partnery dodavatelského řetězce včetně jejich zaměstnanců, aby řešili problémy životního prostředí prostřednictvím inovativních a integrovaných řešení. Mezi další iniciativy platformy Earhion také patří snížení emisí z námořní logistiky Aceru pomocí biopaliv a výzkum udržitelných obalových materiálů s výrobními partnery.

„Musíme urychlit zavádění obnovitelných zdrojů energie, abychom mohli bojovat proti změně klimatu způsobené globálním oteplováním,“ řekl Jason Chen, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Acer. „V roce 2022 dosáhla společnost Acer 44% využití obnovitelné elektřiny. Abychom našeho cíle dosáhli na 100 %, bude klíčové využívat solární a větrnou energii v technologii uchovávání energie. Podnikáme rozhodné kroky, které se týkají oběhového hospodářství a poskytujeme řešení, která minimalizují negativní dopady na životní prostředí.“

Vzhledem k závazku o nulové spotřebě energie rozšiřuje společnost Acer své působení v odvětví uchování energie a napříč celým dodavatelským řetězcem nabízí řešení – od domácností po průmyslové využití, od výroby po aplikace a řešení od předních až po zadní přívody, která přispívají k přechodu na novou energetickou technologii. Díky investicím do technologií bateriových článků společnost představila nová řešení pro uchovávání energie, která rozšiřují její portfolio.

Výstava s názvem „Uvědomělá technologie pro lepší zítřky“ vypovídá o úsilí společnosti Acer v oblasti ochrany klimatu a také vypovídá o technologiích navržených a vyrobených s ohledem na budoucnost. Výstava, která se koná na Alserkal Avenue v Dubaji, představuje produkty a služby v rámci čtyř konceptů životního stylu:

  • Koncept pro práci: služba předplatného na vyžádání k rozsáhlému portfoliu produktů Acer s předplacenými balíčky aktualizací, služeb a oprav, které lze zpřístupnit kliknutím na tlačítko. Zákazníci se mohou aktivně zapojit do systému, který prodlužuje životnost digitálního zařízení a snižuje spotřebu nových zdrojů.
  • Koncept pro učení: počítačový hardware a software, který pomáhá školám snižovat uhlíkovou stopu. Studenti se mohou učit v prostředí, které je šetrné ke klimatu, a využívat repasované notebooky spolu s nástroji, které umožňují jejich uvědomělé používání.
  • Koncept pro pohyb: síť stanic mobility s nabíjecími centry, svižnými elektrokoly a elektrokoloběžkami, které jsou k dispozici pro usnadnění cestování. A to spolu s nástroji, jako je městské plánování založené na datech a předvídání infrastruktury mikromobility, které pomáhají zvýšit dostupnost dopravy pro více lidí a podporují plánování infrastruktury v rámci inteligentních měst.
  • Koncept pro život: hyperkompatibilní systém s mobilní aplikací, který umožňuje používat stávající i nové chytré spotřebiče a zvýšit odolnost domácností vůči klimatickým změnám. Aplikace umožňuje uživatelům efektivněji řídit spotřebu energie a zvýšit přehled o distribuci energie spotřebičů.

Výstava je přístupná veřejnosti od 7. do 12. prosince od 10 do 19 hodin na Alserkal Avenue – uměleckém centru Dubaje – kde se návštěvníci mohou dozvědět více o závazcích a řešeních Aceru v oblasti životního prostředí, a o nových koncepcích udržitelného života.