Společnost Acer uvádí na trh nové notebooky Chromebook Plus

Dva nové modely poskytují větší výkon pro více možností při práci

  • Dva nové notebooky Acer Chromebook Plus poskytují více nových možností a usnadnění práce díky funkcím Google a Adobe s umělou inteligencí, dále díky dvojnásobné rychlosti, paměti a úložišti oproti dnes nejprodávanějším Chromebookům [[1]]
  • Acer Chromebook Plus 515 je vybaven velkým 15,6palcovým displejem s rozlišením Full HD (1920×1080) a výkonnými procesory 13. a 12. generace Intel® Core™ s hybridní technologií, které umožňují vyšší efektivitu a výkon při produktivní, kreativní a multimediální práci.
  • Acer Chromebook Plus 514 je vybaven nejen procesorem AMD Ryzen™ 5 7520-C pro maximální výkon v kompaktním provedení, ale také krásným 14palcovým displejem WUXGA (1920×1200) pro spolupráci na nové úrovni a produktivitu na cestách.
  • Oba nové modely mají stylový a prémiový design a splňují normy odolnosti MIL-STD 810H spolu s řadou funkcí, jako je webová kamera s rozlišením 1080p a časovou redukcí šumu, displeje IPS s vysokým rozlišením a integrované nástroje s umělou inteligencí pro optimální videokonference a spotřebu.

Praha (3. října, 2023): Společnost Acer uvedla na trh první notebooky Chromebook Plus – Acer Chromebook Plus 515 a Acer Chromebook Plus 514. Tyto notebooky debutují v rámci iniciativy Chromebook Plus společnosti Google, která nabízí novou úroveň výkonu Chromebooků s důrazem na lepší hardwarové provedení s vylepšenými displeji a kamerami v kombinaci s novými funkcemi pro produktivitu, kreativitu a multimédia.

Acer Chromebook Plus 515 a Acer Chromebook Plus 514 mají hardwarové a technologické funkce, které zákazníci potřebují k tomu, aby byli produktivní, bavili se a zůstali ve spojení. Tyto nové modely jsou vybaveny moderními výkonnými procesory, displeji IPS s vysokým rozlišením a křišťálově čistými kamerami s rozlišením 1080p, které jsou lemovány úzkými rámečky, aby se pozornost soustředila na živý obraz.[[2]]

„Kreativita, produktivita a konektivita jsou charakteristickými znaky dynamického životního stylu našich zákazníků. A možnosti nových notebooků Acer Chromebook Plus jim určitě pomohou se více soustředit na to co mají rádi,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků společnosti Acer Inc. „Chromebooky Acer jsou průkopníky již od počátku trhu – a nyní jsme nadšeni, že můžeme nabídnout novou úroveň zařízení, která disponují kvalitou, výkonem a funkcemi, jichž si zákazníci cení nejvíce.“

Notebooky Acer Chromebook Plus pomáhají zákazníkům se soustředit na to důležité

Nové notebooky Acer Chromebook Plus 515 a Acer Chromebook Plus 514 poskytují uživatelům pokročilé funkce, které jim umožní maximalizovat produktivitu a snadno vyjádřit svou kreativitu. S aplikacemi Adobe Photoshop[3] a Adobe Express nebyla úprava fotografií a tvorba výrazné grafiky na Chromebooku nikdy jednodušší. Uživatelé notebooků Acer Chromebook Plus mohou navíc získat Photoshop na webu a plán Adobe Express Premium na tři měsíce bez dalších poplatků. Díky generativním funkcím umělé inteligence poháněným technologií Firefly a preciznosti aplikace Photoshop spolu s aplikací Adobe Express „vše v jednom“ mají uživatelé k dispozici vše, co potřebují k vytváření obrázků a návrhů podle svých představ.[4]

Vestavěné možnosti úprav také umožňují rychlejší a snadnější vylepšování fotografií a videí. Například funkce Magic Eraser s umělou inteligencí ve vestavěné aplikaci Google Photos snadno odstraní nežádoucí rušivé prvky, zatímco několik snadných kliknutí na nástroje pro tvorbu videa umožní pokročilé úpravy videa. Pokud jsou uživatelé notebooku Acer Chromebook Plus mimo dosah internetového připojení, mohou nyní využívat funkci Synchronizace souborů, která zajišťuje, že dokumenty, tabulky a prezentace Google jsou vždy dostupné prostřednictvím Správce souborů Chromebook Plus, ať už online nebo offline[5].

Funkcemi nabitá platforma pro vytváření a propojování

Nové notebooky Acer Chromebook Plus mají paměť a úložiště, které uživatelé potřebují k tomu, aby mohli více vytvářet. Každý z nich má 8 až 16 GB dvoukanálové operační paměti LPDDR5X v kombinaci s pohotovými možnostmi místního úložiště SSD s kapacitou až 256 GB u 14palcového modelu Acer Chromebook Plus a až 512 GB u 15palcové verze.[6] Oba nové modely navíc zůstávají připojené díky rychlé a spolehlivé Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.1[6] a obsahují také řadu portů pro nabíjení, přenos dat a rozšíření displeje včetně dvou portů USB typu C a HDMI.

Oba modely zajišťují vynikající konferenční spojení díky webovým kamerám s rozlišením 1080p, časovou redukcí šumu (TNR), čočkou Blue Glass a také díky nástrojům s umělou inteligencí, které automaticky zlepšují čistotu a osvětlení, potlačují šum a rozmazávají pozadí, takže zákazníci budou vždy vypadat a znít co nejlépe bez ohledu na to, jaká konferenční aplikace se používá. Přidána je také fyzická uzávěrka webové kamery, kterou lze zavřít a chránit tak soukromí během schůzek, výuky a konferencí, přičemž uživatelé mohou také jedním kliknutím ztlumit mikrofon a vypnout kameru pro větší pohodlí. Prvotřídní obraz navíc doplňují dva reproduktory s výstupem nahoru a zvukem DTS®.

Acer Chromebook Plus 515 s procesory Intel a velkým displejem pro maximální produktivitu

Acer Chromebook Plus 515 byl navržen tak, aby uživatelé mohli využívat nové funkce systému ChromeOS. Nové notebooky Chromebook Plus jsou poháněny procesory 13. a 12. generace Intel Core (až po model Core i7). Díky výkonu potřebnému pro náročnější úkoly, stejně jako efektivnímu multitaskingu a až 10 hodinám provozu na baterii s rychlým nabíjením, představují skutečný pokrok ve světě počítačů.[7,8]

Zákazníci notebooku Acer Chromebook Plus mohou tuto výpočetní kapacitu maximálně využít na prostorném 15,6palcovém displeji s rozlišením Full HD (1920 x 1080 bodů), technologií IPS a širokými pozorovacími úhly. Chromebook je k dispozici s živým dotykovým nebo nedotykovým displejem. Obě varianty si můžete vychutnat i za jasného světla díky antireflexnímu displeji, který poskytuje ostrý, čitelný text a i živá a čistá videa a fotografie.

Přenosný výkonný počítač s procesory AMD Ryzen™ a 14palcovým displejem Acer Chromebook Plus 514

Procesor AMD Ryzen™ 5 7520 řady C [1,6] v notebooku Acer Chromebook Plus 514 kombinuje až čtyři vysoce výkonná procesorová jádra „Zen 2“se špičkovou integrovanou grafikou AMD RDNA™ 2. Zajišťuje rychlé spouštění a svižnou odezvu pro moderní aplikace kvůli lepší produktivitě a spolupráci, které vyžadují firemní uživatelé Chromebooků.

Procesor AMD Ryzen™ 5 7520 řady C[1,6] v notebooku Acer Chromebook Plus 514 kombinuje až čtyři vysoce výkonná procesorová jádra „Zen 2“ se špičkovou integrovanou grafikou AMD RDNA™ 2. Zajišťuje rychlé spouštění a svižnou odezvu pro moderní aplikace pro produktivitu a spolupráci, které vyžadují firemní uživatelé Chromebooků.

Velký 14palcový displej WUXGA notebooku Acer Chromebook Plus 514 s poměrem stran 16:10, který zvyšuje produktivitu, zaujme svým rozlišením (1920 x 1200). Displej je vybaven antireflexní vrstvou, která udržuje obraz a text ostrý a jasný, a také technologií IPS, která zajišťuje široké pozorovací úhly. Díky tomu je pak spolupráce nebo i konference snadná a plynulá. Displej je navíc k dispozici s možností dotykového nebo nedotykového ovládání. Je ideální na cesty pro profesionály a studenty díky kompaktním rozměrům a dlouhé 12hodinové [7] výdrži baterie, kterou lze rychle nabíjet.

Odolný design podporuje misi Země společnosti Acer

Nové odolné Chromebooky, které byly nezávisle ověřeny jako vyhovující americké normě MIL-STD 810H [9], snadno odolávají každodennímu opotřebení. Oba modely zahrnují touchpad OceanGlass™ a možnost volby podsvícené klávesnice.

V souladu se závazkem společnosti Acer neustále pozitivně ovlivňovat životní prostředí, nové notebooky Acer Chromebook Plus 515 a Acer Chromebook Plus 514 podporují misi Earthion a mohou se pochlubit několika ekologickými funkcemi a registrací EPEAT[10]. Obsahují recyklované materiály, udržitelné obaly a energeticky úsporný design, který splňuje certifikaci Energy Star.

Bezproblémová správa zařízení pro školy

Oba notebooky Acer Chromebook Plus jsou k dispozici s aktualizací Chrome Education Upgrade pro bezproblémovou správu zařízení ve školách. Chrome Education Upgrade pomáhá správcům spravovat zařízení ve velkém měřítku tak, aby vyhovovala potřebám učitelů a studentů. Pedagogové a studenti mají přístup ke spoustě nástrojů pro výuku a spolupráci, jako je Screencast, Adobe Express a File Sync, které umožňují produktivitu offline. Správci vybavení mohou výkonnými ovládacími prvky maximalizovat produktivitu, zefektivnit používání zařízení a snadno nasadit konfigurace zabezpečení, aby zajistili, že studenti a škola zůstanou v bezpečí před hrozbami. Mohou také využívat funkce Chrome Education Upgrade, jako je bezdotyková registrace a nepřetržitá podpora Google.

Správa zařízení pro podniky s Acer Chromebook Plus Enterprise 515 a Acer Chromebook Plus Enterprise 514

Pro firemní uživatele jsou notebooky Acer Chromebook Plus Enterprise 515 a Acer Chromebook Plus Enterprise 514 vybaveny aktualizací Chrome Enterprise Upgrade, která zpřístupňuje integrované podnikové funkce systému ChromeOS. Pracovníci a IT oddělení mohou využívat zjednodušenou registraci zařízení, integraci infrastruktury a pokročilá nastavení zabezpečení, která zajistí ochranu dat a aplikací. Správa aktualizací, přehledových zpráv a technických problémů je také usnadněna, protože je dodávána s asistencí při řešení problémů se systémem ChromeOS a nepřetržitou podporou správce IT.

Ceny a dostupnost

Acer Chromebook Plus 515 (CB515-2H/T) bude v regionu EMEA dostupný od října za cenu od 13490 Kč/560 € včetně daně.

Acer Chromebook Plus 514 (CB514-3H/T) bude v regionu EMEA dostupný od října za cenu od 13490 Kč/560 € včetně daně.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit podle regionu. Další informace o dostupnosti, specifikacích a cenách produktů na konkrétních trzích získáte v nejbližší pobočce společnosti Acer na adrese www.acer.com.