Společnost EGE přechází na novou verzi IFS Aplikací 7.5

Společnost EGE, jejíž aktivity jsou zaměřeny především na dodávky speciálních zařízení pro potřebu elektroenergetiky doma i v zahraničí, se po osmi letech používání podnikového softwaru IFS Aplikací rozhodla pro přechod na vyšší verzi 7.5.

V roce 2003 se společnost EGE rozhodla pro náhradu stávajícího ERP systému DIALOG od společnosti ALTEC novým moderním informačním systémem. Po náročném výběrovém řízení, kterého se zúčastnili všichni významní dodavatelé ERP v České republice, zvítězila společnost ALTEC s nabídkou systému IFS Aplikace. Hlavním důvodem vítězství ALTECu byly jednak dobré zkušenosti z předchozí desetileté spolupráce a dále dobré reference.

Do rutinního provozu byl systém IFS Aplikace uveden po devítiměsíční implementaci v lednu 2004. Společnost EGE se pak stala v dalších letech jedním z nejvyspělejších uživatelů IFS Aplikace v ČR – systém IFS používá v EGE 110 uživatelů při řízení všech nejdůležitějších podnikových procesů, kterými jsou řízení a plánování výroby, technická příprava výroby, řízení skladů, nákupu, prodeje, zákaznických vztahů (CRM), účetnictví a finance, controlling a správa majetku.

”Jednou z nejvýznamnějších výhod, která rozhodla pro přechod na novou verzi, bylo nové uživatelské rozhraní verze 7.5 – IFS Enterprise Explorer. Přináší uživatelům podstatně vyšší komfort, jednoduché a intuitivní ovládání. Nový systém bude díky své moderní technologii také snáze přizpůsobitelný individuálním nárokům uživatelů a bude možné jednoduše a s menšími náklady realizovat jeho integraci s dalšími softwarovými produkty v podniku – např. s CAD aplikacemi”, říká Stanislav Jirouch, ředitel pro techniku a rozvoj EGE.

Hlavními klady nasazeného řešení jsou pro zákazníka robustnost systému, škálovatelnost, vysoká míra spolehlivosti, dobrá podpora dodavatele a možnost řešení pružně upravovat podle vlastních potřeb.

”Spuštění nové verze plánujeme na začátek roku 2013, již dnes ale zvažujeme intenzivnější využívání dalších dosud nevyužívaných nebo jen částečně využívaných modulů systému IFS Aplikace. Jedná se např. o modul Řízení údržby, Projektové řízení a moduly určené pro podporu manažerských rozhodnutí”, dodává Stanislav Jirouch.

O společnosti IFS

IFS je veřejně obchodovaná společnost (OMX STO: IFS) založená v roce 1983, která vyvíjí, dodává a implementuje systém IFS Applications™, plně integrovanou sadu aplikací pro plánování podnikových prostředků založenou na technologii SOA. Společnost má více než 2 000 zákazníků ve více než 50 zemích a soustředí se na sedm hlavních odvětví: letectví a obranu, technické služby a telekomunikace, strojírenství, zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, maloobchod a velkoobchod, stavební průmysl a správu služeb. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s. r. o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku IFS Slovakia s.r.o. se sídlem v Žilině. Od r. 2001 v ČR rovněž jako distributor a implementační partner IFS působí významný český systémový integrátor, společnost ALTEC a.s. V současné době mají všechny tyto společnosti k dispozici více než 80 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu. Více informací naleznete na www.IFSWORLD.com.

O společnosti ALTEC

Společnost ALTEC je česká softwarová firma založená v roce 1991. Zabývá se vývojem a dodávkami podnikových informačních systémů včetně jejich implementace a servisu. Tým společnosti tvoří více než 55 vysoce kvalifikovaných odborníků s dlouholetými zkušenostmi. ALTEC vyvíjí a dodává vlastní sadu podnikových aplikací pro řízení výroby, obchodu, ekonomiky a financí, mezd, personalistiky, systémy pro podporu rozhodování (BI), ale je rovněž distributorem a implementačním partnerem dalších významných světových výrobců IT technologií a podnikových informačních systémů, společností IFS, Oracle a DCC. Více informací naleznete na www.ALTEC.cz.

O společnosti EGE

EGE je skupina podniků s holdingovým uspořádáním působící na mezinárodním trhu, která se orientuje na dodávky speciálních zařízení pro energetický průmysl – zapouzdřených vodičů, zhášecích tlumivek, ocelových konstrukcí, solárních fotovoltaických systémů a jiných. Kromě toho, že disponuje vlastní výrobní základnou, soustřeďuje specifické odbornosti pro poradenskou, projekční, obchodní i montážní činnost. Holding disponuje výhradně českým kapitálem, vlastním know-how, vlastní výrobní základnou a při obratu více než 1,5 mld. CZK zaměstnává cca 600 zaměstnanců včetně odborných týmů projektantů a zkušených montážních čet. Více informací na: www.ege.cz.