Společnost Epson se spojila s firmou MyQ a představila řešení pro ekologicky šetrnější digitální pracoviště

  • Epson a MyQ představili nejjednodušší cestu k udržitelnějšímu tisku
  • Kombinace technologie HEAT-FREE od Epsonu a řešení MyQ X nabízí rychlý a udržitelnější tisk s vysokou personalizací.
  • MyQ X má nové funkce pro správu tisku a digitalizaci, vylepšená zabezpečovací opatření a možnost snadného tisku s náhledem a skenování bez nutnosti použití osobního počítače.
  • MyQ X pomáhá organizacím šetřit zdroje a snižovat množství odpadu.
  • Mobilní aplikace MyQ X Mobile Client umožňuje bezpečné bezkontaktní přihlášení a tisk z kanceláře i mimo ni.
  • MyQ X rozhraní je certifikováno pro standardy přístupnosti WCAG, takže je dostupné i pro uživatele se zdravotním postižením.

Díky svým inovativním a udržitelnějším produktům byla společnost Epson vždy lídrem v tiskovém průmyslu. Nyní povýšila svůj závazek podporovat udržitelnost na zcela novou úroveň. Uzavřela partnerství se společností MyQ a přichází s dokonalým řešením pro udržitelnější tisk. Kombinace patentované technologie Heat-Free od společnosti Epson a pokročilých funkcí správy tisku a digitalizace MyQ X představuje revoluční změnu pro organizace, které chtějí minimalizovat svou ekologickou stopu a zároveň zefektivnit práci s dokumenty uvnitř organizace.

Dokonalé řešení pro správu tisku

MyQ X je výkonné řešení pro správu tisku a digitalizaci, které rozšiřuje vlastnosti multifunkčních tiskáren Epson. Nová generace řešení MyQ X má vedle možnosti personalizovat ovládání stroje řadu nových funkcí, vylepšení a atraktivních vizuálních prvků, které z ní činí perfektní řešení pro každou organizaci. Díky uživatelsky přívětivému prostředí usnadňuje MyQ X zaměstnancům tisk, skenování a správu dokumentů způsobem, který je rychlý, efektivní, a především šetrnější k životnímu prostředí.

Zaměstnanci ocení především rychlost

Nová generace firemních tiskáren WorkForce Enterprise AM-C a MyQ X přináší revoluční změnu v rychlosti a efektivitě práce během tisku a skenování, které dalece přesahují schopnosti konkurence. Společnost MyQ X vyvíjela poslední generaci řešení pro stroje Epson ve spolupráci s mateřskou organizací EPSON a úspěšně implementovala řešení takovým způsobem, který uživatel okamžitě pozná již při spuštění stroje, zahájení tiskové či skenovací akce, včetně dokončení. Uživatel tak při práci stráví u stroje doslova pár vteřin.

Šetření zdrojů a snižování množství odpadu

Díky novým funkcím pomáhá MyQ X organizacím šetřit zdroje a snižovat množství odpadu, což je stěžejní filozofie společnosti EPSON. Novinkou je především náhled tiskových úloh „Job Preview“, která zabraňuje zbytečným výtiskům nesprávných verzí dokumentů či dokumentů samotných. Uživatel tak má možnost náhledu na tiskovou úlohu na panelu stroje, listovat stránkami dokumentu, posoudit detaily díky funkci zoom, a nakonec se rozhodnout, zda daný dokument vytisknout, či zahodit. Uživatel též může měnit parametry tisku jako je oboustranný tisk, černobílý tisk, šetření inkoustu nebo dokončovací funkce, jako je sešívání či děrování. Systém dále obsahuje funkce pro zvyšování povědomí o dopadu konkrétních akcí na životním prostředí, upozorněním na ekologickou zátěž, která zajišťují, aby se žádný spotřební materiál nepoužíval zbytečně.

Snadný a pohodlný tisk a skenování

Další novinkou MyQ X na multifunkčních tiskárnách EPSON je snadný a pohodlný tisk a skenování bez nutnosti použití osobního počítače. Funkce „Easy Print“ umožňuje uživatelům procházet například cloudová úložiště a tisknout dokumenty přímo z panelu multifunkční tiskárny. Skenování lze integrovat do procesů zákazníka a díky tlačítku „Easy Scan“ lze na jedno kliknutí odeslat naskenované soubory do konkrétní e-mailové schránky, zvolit složku cloudového úložiště nebo systému pro správu dokumentů.

Vylepšená zabezpečovací opatření

Bezpečnost je vedle uživatelské přívětivosti pro MyQ nejvyšší prioritou. Celý proces tisku a skenování mezi uživatelem, serverem a tiskárnou je šifrovaný, takže je ideální pro organizace, které pracují s citlivými dokumenty a informacemi. Systém také podporuje více způsobů přihlášení, více faktorové ověřování pro větší bezpečnost či ochranu skenovaných či tištěných dokumentů vodoznaky.

Rychlé a snadné použití

MyQ X lze snadno a rychle začít používat, a to díky vzdálené instalaci a nastavení. Systém automaticky vyhledá a připojí nová tisková zařízení v síti a správci IT mohou nastavit tisková zařízení podle zásad organizace. Systém také poskytuje podrobné funkce účtování a reportingu, včetně nákladových středisek, režimů skupinového účtování, kvót a kreditů, účtování projektů a pokročilých možností vytváření reportů i nástroji třetích stran jako je MS Power BI.

Přizpůsobení a personalizace

MyQ X je možné snadno přizpůsobit pro každého uživatele, oddělení nebo skupinu multifunkčních tiskáren. Vestavěný terminál podporuje několik motivů s širokou paletou barev a ikon nebo si správci mohou navrhnout vlastní motiv pomocí editoru motivů MyQ. Jednotlivá tlačítka lze definovat tak, aby maximálně vyhovovalo uživatelům a umožnilo ovládání stroje a úloh na jedno stisknutí tlačítka.

Mobilita a dostupnost

MyQ X Mobile Client je mobilní aplikace pro iOS a Android platformy a umožňuje uživatelům bezpečné bezkontaktní přihlášení nebo extra bezpečné přihlášení s využitím biometriky ke strojům EPSON, tisk z kanceláře, ale i mimo ni. Navíc mohou uživatelé pohodlně využívat aplikaci pro hlášení jakýchkoli problémů s infrastrukturou či tiskovou flotilou. Webové uživatelské rozhraní je certifikováno pro přísné standardy přístupnosti WCAG, takže je dostupné i pro uživatele se zrakovým či jiným zdravotním postižením.

Dokonalé řešení pro ekologická digitální pracoviště

Spojení nových generací řešení MyQ X a Epson představuje dokonalé řešení pro rychlý a udržitelnější tisk. Ať už jste malá či velká organizace s flotilou tiskových zařízení od jednoho nebo různých dodavatelů, toto partnerství nabízí dokonalé řešení pro minimalizaci ekologické stopy a zároveň uživatelsky přívětivé ovládání a zefektivnění procesů práce s papírovými i digitálními dokumenty.