Společnost Pure Storage přináší nové možnosti samoobslužné správy úložišť, které zlepšují služby pro zákazníky po celém světě

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování nejpokročilejších technologií a služeb v oblasti ukládání dat, oznámila nové samoobslužné funkce napříč svou platformou pro správu úložišť Pure1® a portfoliem Evergreen®. Pure tak plní svůj závazek poskytovat zákazníkům po celé světě komplexní a hodnotná softwarová řešení prostřednictvím jediné platformy.

Význam pro odvětví

Společnost Pure Storage stojí od svého založení v roce 2009 v čele revoluce v oblasti ukládání podnikových dat. Řešení Pure zpočátku zahrnovala vysoce výkonný hardware pro ukládání dat, ale  postupně se vyvinula v komplexní platformu přinášející výsledky všem typům zákazníků; důraz přitom Pure klade na úložiště jako službu (STaaS) a automatizované poskytování softwarových služeb.

Tento strategický posun směrem k dalšímu využívání úložiště jako služby je naplněním vize společnosti Pure Storage: plnit vyvíjející se požadavky moderních podniků, které hledají efektivní, nákladově úsporná a škálovatelná úložná řešení.

Aktuální oznámení je důkazem nepřetržité snahy společnosti Pure Storage poskytovat služby typu SaaS (software jako služba) podnikům po celém světě tak, aby to pro zákazníky představovalo reálný přínos: umožnilo jim to eliminovat časově náročné IT operace pomocí rozšířených softwarových funkcí, které automatizují upgrady provozního prostředí flashových úložišť Purity, zefektivňují ochranu dat, zjednodušují správu faktur a reportování ESG a posilují sdílení informací mezi partnery. Všechny tyto funkce jsou přitom v rámci předplatného Evergreen dostupné okamžitě a bez dalších dodatečných nákladů.

Nejdůležitější novinky

 • Vylepšené samoobslužné služby
  • Samoobslužné autonomní aktualizace: Více než 30 % zákazníků společnosti Pure Storage používá řešení ActiveCluster™. Aktualizace operačního prostředí Purity pro ActiveCluster dosud vyžadovaly časově náročné manuální činnosti, protože zákazníci byli nuceni přeskakovat mezi jednotlivými upgrady ve snaze udržet synchronizaci serverů. S novými autonomními upgrady mohou zákazníci jednoduše spustit upgrade Purity a další práci přenechat společnosti Pure Storage prostřednictvím její platformy Pure1. Zákazníci tím ušetří čas, který dříve trávili vlastním řízením tohoto procesu.
 • Zjednodušená odolnost dat Simplified Data Resilience
  • Zjednodušená detekce anomálií způsobených ransomwarem: V Pure1 mohou organizace využít funkcí provozní umělé inteligence (AIOps) pro detekci anomálií, které v datech způsobuje ransomware. V případě zjištění těchto anomálií nyní platforma Pure1 doručuje snímky, z nichž mohou zákazníci obnovit svá data postižená ransomwarem (lokálně i vzdáleně). Tímto způsobem se eliminují těžkopádné manuální revize katalogu snímků, které mohou trvat hodiny až dny.
  • Automatizované zotavení po havárii jako služba (DRaaS): V návaznosti na uvedení své první nabídky DRaaS nyní společnost Pure Storage vydala DRaaS ve verzi 1.1. Tato služba, fungující v rámci platformy Pure1, umožňuje zákazníkům nasadit obnovu po havárii v jejich datovém centru za pouhých 15 minut nebo i ještě rychleji. Organizace provozující virtuální počítače (VM) v prostředí VMware mohou nyní využít Pure1 k nasazení samoobslužného prostředí pro zotavení po havárii v cloudu AWS. Společnost Pure Storage vedle toho nabízí novou funkci Auto-Enroll, v rámci které mohou organizace označit (automaticky zapsat/zaregistrovat) virtuální počítače ve svém datovém centru, a zajistit tak jejich dodatečnou ochranu.
 • Vylepšená zkušenost partnerů
  • Vylepšení funkce pro partnery / sledování výkonu: Partneři Pure Storage získávají další vrstvu granularity v oblasti výkonu a také vylepšené uživatelské prostředí (funkce je dostupná v beta verzi).
  • Zjednodušená správa faktur: Díky nové zjednodušené správě faktur nabízí společnost Pure Storage zákazníkům v rámci předplatného Evergreen maximální přehlednost – veškerá funkcionalita je k dispozici v jediném pohledu. Nejnovější funkce umožňuje partnerům lépe sledovat a ladit, co je zákazníkům účtováno. Ve vztahu mezi partnerem a zákazníkem může kvůli tomu jinak zbytečně vznikat napětí.
 • Transparentní soulad s udržitelností
  • Reportování ESG přizpůsobené pro vedení firmy (C-Suite): V rámci podpory dříve oznámeného hodnocení udržitelnosti nyní společnost Pure Storage poskytuje přizpůsobitelné zprávy ESG určené pro vedení firem. Tyto reporty obsahují souhrnný pohled na datové centrum a další technologie zákazníka a zároveň popisují oblasti, v nichž je třeba dosáhnout zlepšení. Týmy IT mohou díky tomu lépe informovat vedení o dopadu IT infrastruktury na udržitelnost a dále se přizpůsobovat cílům organizace v oblasti udržitelnosti.

„Společnost Pure Storage začala jako dodavatel vysoce výkonného hardwaru pro úložiště typu all-flash. Následně se ale vyvinula tak, že nyní nabízí transformační platformu s důrazem na úložiště jako službu a automatizované poskytování softwaru. Nové oznámení odráží naše pevné odhodlání uspokojovat dynamicky se měnící potřeby moderních podniků prostřednictvím škálovatelných samoobslužných úložných řešení. Jsme nadšeni, že díky rozšířeným samoobslužným funkcím můžeme našim zákazníkům po celém světě poskytovat rozšířené služby a eliminovat úzká místa v IT,“ uvedl Prakash Darji, generální ředitel pro oblast digital experience ve společnosti Pure Storage.

„Strategický posun společnosti Pure Storage směrem k samoobslužným službám představuje klíčový moment ve vývoji řešení podnikových úložišť. Upřednostnění modelu úložiště jako služby a rozšíření samoobslužných funkcí znamená, že společnost Pure se nejen přizpůsobuje trendům v oboru, ale přímo nastavuje nový standard posilující postavení zákazníků. Tento krok je důkazem závazku Pure k efektivitě, flexibilitě a poskytování bezproblémových zkušeností zákazníkům při správě jejich úložišť,“ dodává Steve McDowell, hlavní analytik a generální ředitel společnosti NAND Research.