Společnost Pure Storage rozšiřuje rodinu Pure//E a umožňuje zákazníkům zvolit technologii flash pro jakoukoli pracovní zátěž

Nově uvedený systém FlashArray//E přináší 8x vyšší hustotu, 3x vyšší energetickou účinnost (TB/watt) a 7x nižší poruchovost disků než starší úložiště; rozšiřuje výhody technologie flash i do té části trhu uchovávání dat, kde se dříve používaly pouze klasické pevné disky.

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG),průkopník v poskytování nejpokročilejších technologií a služeb v oblasti ukládání dat, oznámila na konferenci Pure//Accelerate® 2023 rozšíření své rodiny Pure//E™, jejímž cílem je náhrada starších pevných disků, o zcela nový produkt FlashArray//E™.

Úložiště FlashArray//E zákazníkům rozšíří možnosti, jak řešit nárůst objemu dat až na 1 PB bez nutnosti frustrujících offline archivů nebo rozšiřování drahých diskových systémů. Začátkem tohoto roku uvedla společnost Pure Storage na trh řešení FlashBlade//E, škálovatelné úložiště nestrukturovaných dat vytvořené pro podporu sjednocených souborových a objektových úloh. Dnešní uvedení FlashArray//E rozšiřuje rodinu Pure//E o podporu sjednocených blokových a souborových úložišť a zároveň poskytuje bezproblémovou kapacitu škálování až na 4 PB.

FlashArray//E nabízí zákazníkům ve srovnání s klasickými pevnými disky 80% snížení spotřeby energie a prostoru, o 60 % nižší provozní náklady a 85% redukci množství elektronického odpadu. Rodina produktů Pure//E přináší z hlediska cen, provozu a úspory energie stejné výhody jako FlashBlade//E.

Význam pro odvětví

Množství zpracovávaných dat se stále zvyšuje rychlým tempem. Pro velkokapacitní a cenově citlivé pracovní úlohy využívající starší a disková úložná řešení není tato situace udržitelná. Tato řešení nejsou dostatečně vybavena pro zvládání rostoucí poptávky; náklady přestávají být konkurenceschopné, není možné omezovat prostor datových center ani zefektivnit spotřebu energie.

Podniky ve snaze vypořádat se s omezeními a náklady na růst požadované kapacity disků našly pouze krátkodobá řešení. Například při uchovávání dat v režimu offline trvá návrat dat pro další zpracování až několik dní; taková dočasná řešení výrazně zpomalují tempo podnikání.

Systém FlashArray//E představuje naproti tomu špičkové a nákladově efektivní řešení úložiště, které účinně řeší globální nárůst nestrukturovaných dat bez snížení výkonu.

Nejdůležitější novinky

Řešení FlashArray//E umožňuje zákazníkům konečně se rozloučit s posledními pevnými disky v jejich datovém centru. Přináší jednoduchost a efektivitu technologie flash pro všechna souborová a bloková úložiště. Mezi výhody FlashArray//E mj. patří:

  • Ekonomičnost disků bez ohledu na měřítko (kapacitu): S technologií FlashArray//E rozšiřuje rodina Pure//E podporu kapacity směrem dolů až na 1 PB (dříve 4 PB). S pokračující nabídkou pod 0,20 dolarů za GB a s tříletou podporou přináší Pure//E vždy dostupné datové úložiště vytvořené pro exponenciální růst dat s nejlepší energetickou účinností v oboru (5krát menší spotřeba než u klasických pevných disků).
  • Výběr nákupních modelů: Kromě tradičního nákupu mohou zákazníci nasadit FlashArray//E a FlashBlade//E buď prostřednictvím nové úrovně služby //UDR v rámci Pure Storage Evergreen//One Storage-as-a-Service (STaaS, úložiště jako služba), nebo prostřednictvím předplatného Evergreen//Flex™. Evergreen//One™ je nabídka STaaS s garancí úrovně služby (SLA), která poskytuje ekonomický model platby podle potřeby a kombinuje cloudové prostředí s kontrolou nad nasazením v místě instalace. Evergreen//Flex poskytuje zákazníkům možnost vlastnit svá úložná pole a zároveň platit za spotřebu, tj. podle využití aktiv.
  • Největší flash disky v oboru: Úložiště FlashArray//E bude obsahovat připravované vydání největších modulů QLC DirectFlash® s kapacitou 75 TB a vestavěnou nevolatilní pamětí RAM. Společnost Pure Storage předpokládá, že do roku 2026 dosáhnou moduly DirectFlash až 300 TB. Zákazníci se dočkají bezkonkurenční úspory energie a prostoru. DirectFlash ve srovnání s konkurenčními poli all-flash poskytuje 20krát vyšší spolehlivost a více než 4krát vyšší energetickou účinnost.
  • Neustálé inovace bez dodatečných nákladů a přerušování provozu: Díky architektuře Evergreen® a modelu předplatného společnosti Pure Storage mohou zákazníci bez dodatečných nákladů neustále využívat nové datové služby FlashArray, které jsou uvolňovány každý měsíc. Neustále vylepšovaná sada funkcí Pure Storage zajišťuje, že zákazníci budou i nadále získávat z řešení větší hodnotu a využívat nové možnosti bez nutnosti rušivých upgradů.

„Starší disková řešení, která se vyznačují vysokými náklady, obrovskými nároky na prostor v datových centrech a neefektivní spotřebou energie, nejsou dostatečně vybavena pro podporu vyvíjejících se potřeb moderních podniků. Společnost Pure Storage byla založena právě s vizí nahrazení mechanických úložišť ve prospěch plně flashových datových center. Díky rozšíření rodiny produktů Pure//E nyní dokážeme z podniků odstranit i poslední zbytky klasických disků,“ uvádí Ajay Singh, produktový ředitel společnosti Pure Storage.

„Pole typu all-flash změnila přístup firem všech velikostí a napříč odvětvími k moderním architekturám úložišť a Pure Storage je při rozvoji tohoto trhu klíčovým dodavatelem. Společnost Pure pokračuje v rozšiřování svého portfolia, a nabízí tak datovým centrům více možností modernizace úložné infrastruktury se škálovatelností, flexibilitou a předvídatelným výkonem, které koncoví uživatelé požadují pro současné i příští generace pracovních zátěží,“ komentuje Dave Pearson, viceprezident pro výzkum ve společnosti IDC.