Společnost Synology představuje zařízení BeeDrive, osobní centrum zálohování pro vaši práci a vzpomínky

Společnost Synology dnes oznámila, že na trh uvádí zařízení BeeDrive, kompaktní datové centrum, které dokáže současně zálohovat osobní soubory a fotografie z počítače, telefonu a tabletu. Nastavení netrvá ani tři minuty a ihned poté může libovolný uživatel počítače začít pomocí zařízení BeeDrive chránit svoje soubory lokální přenosovou rychlostí a současně zajistit ochranu soukromí a vlastnictví dat.

„Každý z nás v současnosti vytváří na různých osobních zařízeních neuvěřitelné množství dat. Lepší fotoaparáty, ale především nové formáty fotografií a videa zabírají místo v úložišti našich telefonů nebo cloudových úložišť rychleji než kdy dříve,“ říká David Hu, produktový manažer ve společnosti Synology Inc.

„Odchozí rychlosti internetových připojení nedokáží držet krok s explozivním nárůstem objemu osobních dat, a proto je ukládání všech našich souborů do cloudu, obzvláště chceme-li jen zálohovat nebo archivovat staré soubory někam jinam nebo vyměňovat soubory mezi našimi osobními zařízeními, stále pomalejší a nákladnější,“ uvedl Hu. „Proto chceme nabídnout lokální, privátní alternativu.“

„Prostřednictvím zařízení BeeDrive chceme nabídnout zkušenosti společnosti Synology v oblasti technologií zálohování větší skupině uživatelů – mnoho z nich dokáže s počítači bez problému pracovat, ale nemají čas ani znalosti nutné pro práci se sítěmi, aby mohli hostovat server s nepřetržitým provozem pouze pro účely zálohování,“ dodává Hu. „BeeDrive představuje bezproblémové řešení i pro rodinné příslušníky a přátele současných uživatelů zařízení Synology.“

Zálohování místních počítačů a mobilních zařízení zkracuje dobu zálohování a snižuje dlouhodobé náklady

Po připojení k počítači mohou uživatelé zvolit, které složky chtějí chránit. BeeDrive automaticky zálohuje všechny změny v těchto složkách v reálném čase a poskytuje tak kratší dobu mezi okamžikem havárie a časem poslední zálohy dat (RPO) než zálohy prováděné podle plánu každou hodinu. Soubory záloh se ukládají v zařízení BeeDrive ve stejném formátu v jakém se nacházejí v počítači. V případě poruchy počítače mohou uživatelé svoje zařízení BeeDrive jednoduše připojit k jinému počítači a začít se svými soubory ihned pracovat – nemusí tedy instalovat žádný software ani procházet časově náročným procesem obnovení souborů.

Zařízení BeeDrive také prostřednictvím sítě Wi-Fi zálohuje fotografie a videa ze zařízení se systémem iOS a Android a zároveň tak chrání telefony a tablety. Pokud se počítač s připojeným zařízením BeeDrive a mobilní zařízení nacházejí ve stejné síti, stačí naskenovat QR kód a zařízení BeeDrive spustí zálohování s cílem uvolnit místo ve vašem telefonu.

Jelikož se na tyto přenosy nevztahují omezení šířky pásma internetu nebo poskytovatelů cloudových služeb, dokáže být zálohování pomocí zařízení BeeDrive 11krát rychlejší než zálohování velkých souborů z počítače do cloudu a 6krát rychlejší než zálohování z mobilních zařízení.1

Služba BeeDrop a obousměrná synchronizace zvyšují produktivitu při výměně souborů mezi zařízeními

Terénní pracovníci a jiní profesionálové, kteří na svém telefonu pořizují velké množství fotografií a potřebují je používat v počítači nacházejícím se v kanceláři, mohou prostřednictvím funkce BeeDrop bezdrátově odesílat obsah vygenerovaný v mobilním telefonu se systémem iOS a Android do zařízení BeeDrive. Tyto soubory jsou v počítači ihned k dispozici – již není potřeba je nahrávat do cloudu a následně je z něho stahovat.

Při přecházení mezi pracovním a domácím počítačem dokáže zařízení BeeDrive synchronizovat soubory mezi počítači ihned po svém připojení – v počítači, na kterém pracujete, jsou tedy všechny soubory vždy aktuální a současně se v zařízení BeeDrive uchovává jejich druhá kopie.

„Shromažďování souborů vygenerovaných na všech našich osobních zařízeních je ale pouze prvním krokem,“ říká Hu. „V budoucnu bychom chtěli využít nadbytečné výpočetní zdroje počítače k extrahování dalších hodnot ze samotných dat, například prostřednictvím automatické kategorizace. Naším cílem vždy bylo přinášet uživatelům Synology moderní technologie, aniž by se tím obětovala ochrana soukromí a vlastnictví jejich dat.“

Dostupnost

Zařízení BeeDrive s kapacitou 1 TB a 2 TB pro systémy Windows, iOS a Android bude možné zakoupit od poloviny června prostřednictvím partnerů a prodejců společnosti Synology po celém světě. Podporu systému macOS připravujeme. Další podrobnosti jsou uvedeny na stránce https://bee.synology.com.

  1. Rychlost přenosu dat mohou ovlivňovat různé faktory, například typ a velikost souborů, hostitelská zařízení, rychlosti sítě Wi-Fi, poskytovatelé cloudových služeb a další podmínky používání. Testování zálohování do cloudových služeb se provádí při rychlosti nahrávání do internetu 100 Mb/s.