Společnost Western Digital získala certifikaci ASPICE CL3 a splňuje dynamické požadavky automobilového průmyslu

Dnešní softwarově definovaná vozidla nejsou jen pouhými dopravními prostředky. Jsou to produkty, které vznikají z probíhající transformace tradičních vozidel na softwarově orientované zařízení na kolech. Prémiová vozidla dnes mohou mít až 150 milionů řádků softwarového kódu, který je rozdělen mezi stovky elektronických řídicích jednotek (ECU), senzorů, kamer, zařízení pro LiDAR a dalších zařízení.

Pro výrobce automobilů je zásadní zajistit kvalitu a spolehlivost těchto softwarově náročných systémů. Automotive SPICE (Software Process Improvement and Capability dEtermination) je průmyslový standard pro hodnocení procesu vývoje vestavěného softwaru v automobilovém průmyslu. Tato norma ISO/IEC 15504 prokazuje, že software a vývojové schopnosti dodavatelů a výrobců automobilů splňují požadavky OEM a zahrnují osvědčené postupy v celém cyklu vývoje automobilového softwaru.

Společnost Western Digital je se svými vestavnými flash disky iNAND AT EU552 UFS 3.1 jedním z prvních výrobců datových úložišť, kteří dosáhli úrovně ASPICE CL3 (úroveň 3) pro zařízení pro ukládání dat. Úroveň ASPICE CL3 překračuje úroveň „Managed“ CL2 na úroveň „Established“ CL3, což odráží úroveň vyspělosti, kdy jsou procesy dobře definované, standardizované a aktivně řízené. Aby bylo možné získat certifikaci ASPICE CL3, musel vývoj systému iNAND AT EU552 UFS 3.1 začít s ohledem na standardy ASPICE od prvního dne.

Palivo pro budoucnost chytrých a propojených automobilů

Certifikace ASPICE CL3 doplňuje základy inovací a odhodlání společnosti Western Digital dodávat vysoce kvalitní a vysoce spolehlivé produkty pro automobilový průmysl. Díky desítkám let zkušeností v oblasti flashových úložišť splňuje kompletní portfolio produktů NAND pro automobilový průmysl (od eMMC a UFS až po připravované BGA SSD disky) vyvíjející se dynamické požadavky zákazníků z automobilového průmyslu, kteří vytvářejí chytřejší a funkčně bohatší automobily.

Kompletní portfolio produktů iNAND pro automobilový průmysl společnosti Western Digital je také definováno 100% předzásobením kapacity zařízení před technologií povrchové montáže (SMT), což snižuje složitost a náklady ve výrobních tocích zákazníků. Napříč svým portfoliem pro automobilový průmysl splňuje společnost Western Digital také normu funkční bezpečnosti International Organization for Standardization ISO 26262 Adherence, vyhovuje standardu Automotive Electric Council AEC Q100/104 a je mimo jiné certifikována podle IATF 16949 prostřednictvím International Automotive Task Force.

„Úspěch s certifikací CL3 posiluje naše odhodlání plnit a překračovat přísné požadavky automobilového průmyslu,“ řekl Eric Spanneut, viceprezident divize Client and Enterprise SSDs, Flash Business Unit společnosti Western Digital. „Naše silné zastoupení na trhu a rostoucí portfolio je důkazem naší inovace a odhodlání poskytovat řešení, která pomáhají nově definovat budoucnost automobilů. Jako důvěryhodný partner se snažíme splňovat nejvyšší úroveň kvality, bezpečnosti a efektivity pro zákazníky z automobilového průmyslu po celém světě.“