Spolupráce technologických gigantů. Schneider Electric se s NVIDIA pouští do umělé inteligence

Společnosti Schneider Electric a NVIDIA oznámily spolupráci s cílem optimalizovat infrastrukturu datových center a podpořit pokrok v oblasti umělé inteligence a digitálních dvojčat.

„Přinášíme budoucnost umělé inteligence. S pomocí našeho know-how v oblasti datových center v kombinaci s vedoucím postavením NVIDIA na poli umělé inteligence společnostem pomáháme překonat dosavadní omezení datových center a zároveň využívat plný potenciál AI. Naše spolupráce se společností NVIDIA otevírá cestu k efektivnější a udržitelnější budoucnosti poháněné umělou inteligencí,“ popisuje Pankaj Sharma, výkonný viceprezident divize Secure Power a divize datových center společnosti Schneider Electric.

Schneider Electric využije svých odborných znalostí v oblasti infrastruktury datových center v kombinaci s pokročilými technologiemi společnosti NVIDIA zabývající se umělou inteligencí k vytvoření prvních veřejně dostupných referenčních návrhů datových center s umělou inteligencí. Cílem těchto návrhů je najít nové možnosti využití AI v ekosystémech datových center.

Kvůli rostoucí popularitě potřebují aplikace s umělou inteligencí ke svému fungování více zdrojů a větší výpočetní výkon, což nutně vede ke změnám v provozu datových center. Jejich provozovatelé se snaží vybudovat energeticky stabilní, účinná a škálovatelná zařízení.

Špičkové referenční návrhy datových center

V první fázi spolupráce budou představeny referenční návrhy datových center, které budou přizpůsobeny pro akcelerované výpočetní clustery NVIDIA. Zaměří se na zpracování dat, inženýrské simulace, automatizaci elektronického návrhu, počítačem navržená léčiva (CADD – computer-aided drug design) a generativní umělou inteligenci. Důraz bude kladen na distribuci vysokého výkonu, systémy kapalinového chlazení a řídicí prvky pro snadné uvedení do provozu a spolehlivý provoz clusteru s extrémní hustotou.

„Ve spolupráci se společností Schneider Electric poskytujeme referenční návrhy datových center s využitím AI, které zároveň používají akcelerované výpočetní technologie NVIDIA nové generace. Společnosti tak mohou plně využít potenciál umělé inteligence, která podporuje inovaci a digitální transformaci napříč celým průmyslem,“ přibližuje cíle spolupráce Ian Buck, viceprezident divize Hyperscale a HPC společnosti NVIDIA.

Schneider Electric chce touto spoluprací poskytnout vlastníkům a provozovatelům datových center nezbytné nástroje pro hladkou integraci nových řešení využívajících umělé inteligence, které přispějí ke zvýšení jejich efektivity a zajistí jejich spolehlivý provoz.

Plány do budoucna

Kromě referenčních návrhů datových center připojí AVEVA, dceřiná společnost Schneider Electric, svou platformu digitálních dvojčat k NVIDIA Omniverse, což umožní bezproblémovou spolupráci mezi konstruktéry a inženýry. Dojde tak ke zrychlení návrhu komplexních systémů, což pomůže urychlit jejich výrobu a snížit výrobní náklady.

„Za pomoci technologií NVIDIA je společnost AVEVA schopná vytvářet plně simulovanou průmyslovou virtuální realitu, ve které lze simulovat procesy, modelovat výsledky a provádět v nich změny. Naše spojení má potenciál učinit průmyslová odvětví bezpečnějšími, efektivnějšími a udržitelnějšími,“ vysvětluje Caspar Herzberg, generální ředitel společnosti AVEVA.

Více informací bude k dispozici na inovačním summitu Schneider Electric, který se koná 3. dubna v Paříži.