Synology SA3610 & SA3410 pro náročné aplikace

Společnost Synology dnes oznámila dostupnost modelů SA3610 a SA3410, dvou úložných systémů s možností rozsáhlého rozšíření, které umožňují organizacím ukládat velké objemy dat bez ztráty rychlosti a výkonu. Každý model na počátku obsahuje 12 diskových šachet, nicméně firmy mohou tento počet rozšířit až na 96 diskových šachet1 s celkovou hrubou kapacitou úložiště 1,7 PB.2 Tyto nové modely s rozsáhlými možnostmi představují výkonné servery pro centrální zálohování, sledování a poskytování souborů.

„Díky stabilní vysoké propustnosti a rozsáhlé kapacitě představují tyto nové jednotky dokonalé řešení pro zpracování velkých objemů dat, včetně souběžného zálohování, archivace, nahrávání záznamů ze sledování nebo poskytování videa a úložiště,“ uvedl Michael Wang, produktový manažer společnosti Synology Inc. „U těchto aplikací se obtížně odhadují budoucí potřeby úložiště, nicméně u modelů řady SA mohou firmy začít s malým úložištěm a jakmile to nárůst objemu dat vyžaduje, úložiště rozšířit.“

Spolehlivost na prvním místě

Řada zařízení SA3610 & SA3410 je určena pro náročné aplikace a podporuje tedy rychlosti sekvenčního čtení/zápisu 6200/3000 MB/s,3 rozhraní 10/25/40GbE a provoz v sítích Fibre Channel (včetně 2 x 10GbE RJ-45). Kromě toho lze u těchto zařízení využít funkci propojování sítí a podporu více kanálů SMB. Můžete nastavit pole hybridních úložišť, která představují cenově výhodné řešení snížení rychlosti vstupu/výstupu a latence ve svazcích disků HDD s tím, že svazky disků SSD slouží jako mezipaměť pro čtení/zápis.4

Řešení pro vzdálenou správu, jako je například vyhrazený port pro správu připojení mimo pásmo (OOB), centrální správa prostřednictvím systému Synology CMS a cloudovou službou zajištěné vzdálené monitorování ve službě Active Insight, pomáhají snižovat administrativní náklady a redundance hardwaru a sdružování do clusterů typu active-passive prostřednictvím služby Synology High Availability umožňují maximalizovat dobu provozu služeb.

Všestranná datová platforma

Všechny zařízení Synology nabízí spolehlivé firemních řešení pro správu, sdílení a synchronizaci souborů. Služba Synology Drive umožňuje přístup ke správě souborů a nástrojům pro sdílení na počítačích se systémem Windows, počítačích Mac a mobilních zařízeních. Propojuje a synchronizuje data mezi zařízeními a umožňuje tak sladit práci vzdálených týmu a kanceláří.

Služba Synology Drive ShareSync slouží k distribuci souborů na servery po celém světě a zpětné synchronizaci dat do sídla společnosti, případně ji mohou využít týmy k synchronizaci několika serverů s využitím menší šířky pásma a prostoru úložiště, protože služba využívá výkon cloudu. Při použití služby Hybrid Share5 se všechna data ukládají do datových center Synology C2 Storage, kde k nim lze přistupovat na vyžádání; často používané soubory se ukládají do místních mezipamětí systémů Synology a lze k nim tak přistupovat rychlostí sítě LAN.

Další informace o správě souborů

Komplexní ochrana dat zabudovaná v systému

Synology DiskStation Manager (DSM) nabízí výkonná řešení k zálohování počítačů, serverů, virtuálních počítačů a aplikací SaaS. Sada Active Backup Suite umožňuje organizacím konsolidovat zálohy klientů a serverů se systémem Windows, koncových bodů se systémem Linux, systémů Synology, virtuálních počítačů se systémy VMware® a Hyper-V® a platforem Microsoft 365 a Google Workspace do zařízení řady SA3610 & SA3410 a současně nabízí možnost správy všech úloh zálohování prostřednictvím konzole pro centralizovanou správu.

Pro fyzická zařízení jsou k dispozici možnosti obnovení celého systému nebo obnovení na úrovni souborů a virtuální počítače lze dočasně obnovit do integrovaného hypervisoru a minimalizovat tak výpadek služeb. Deduplikace dat na úrovni bloku dokáže významně snížit využití úložiště a přírůstkové zálohy minimalizují dobu zálohování a využití šířky pásma.

Místní snímky umožňují chránit soubory a jednotky LUN před nehodami a externími hrozbami jako útoky ransomwarem, a to při současné minimalizaci využití úložiště a doby obnovení dat (RTO). Všechna řešení Synology pro správu dat jsou vybavena komplexními funkcemi zálohování systému a souborů pro bezpečné zálohování do jiných systémů Synology nebo do služby cloudového úložiště.

Další informace o ochraně dat

Soukromé sledování pomocí videa

Synology Surveillance Station je výkonný systém VMS navržený pro firmy, který chrání již více než 500 000 serverů. Flexibilní podpora standardu ONVIF a více než 8300 ověřených IP kamer usnadňuje nasazení a přizpůsobení požadavkům konkrétních míst. Ke každé jednotce řady SA3610 & SA3410 lze přidat až 128 IP kamer6 a prostřednictvím zabudovaného systému pro centrální správu lze jednoduše monitorovat, spravovat a zálohovat několik serverů.

Další informace o službě Surveillance Station

  SA3610 SA3410
CPU Intel® Xeon® D-1567 12jádrový Intel® Xeon® D-1541 8jádrový
Sekvenční čtení/zápis 6275/3056 MB/s 6283/3023 MB/s
Hodnoty IOPS náhodných čtení/zápisů 450 814 / 122 675 336 224 / 116 518
Max. paměť 128 GB DDR4
Max. rozšíření 96 diskových šachet (7 x RX1222sas)
Ethernet​ 5 x 1GbE RJ-45
2 x 10GbE RJ-45
PCIe sloty 2 x slot PCIe 3.0 x8, pásma x8
Externí porty​ 2 x port USB 3.2 Gen 1
1 x rozšiřovací port (Mini-SAS HD)
Port správy připojení mimo pásmo K dispozici
Záruka7 5 let

Dostupnost

Zařízení SA3610 a SA3410 můžete zakoupit již dnes u prodejců Synology.

  1. Jednotky řady SA3610 & SA3410 podporují prostřednictvím sedmi zvlášť prodávaných rozšiřovacích jednotek Synology RX1222sas až 96 disků.
  2. Svazky o velikosti 200 TB až 1 PB používají souborový systém Btrfs (Peta Volume) a podporují omezený výběr aplikací, služeb a konfigurací. Služba Snapshot Replication, šifrování sdílených složek, komprimace souborů a další funkce nejsou dostupné u svazků větších než 200 TB. Další informace a omezeních se nacházejí v tomto článku.
  3. Hodnoty výkonu byly získány v rámci interního testování společnosti Synology. Skutečný výkon se může lišit podle testovacího prostředí, používání a konfigurace. Další informace jsou uvedeny v  grafech výkonu .
  4. Mezipaměť SSD lze umožnit pomocí 2,5″ disků SSD řady Synology SAT5200 nebo, nechcete-li obsadit přihrádky na disky, nainstalováním disků řady Synology SNV3500 NVMe SSD pomocí karet adaptéru M2D20 nebo E10M20-T1. Všechna zařízení se prodávají samostatně.
  5. Služba C2 Storage for Hybrid Share vyžaduje zakoupení příslušného ročního nebo měsíčního předplatného. U každého nově zaregistrovaného zařízení je k dispozici bezplatné zkušební období.
  6. Jeden server SA3410 nebo SA3610 se službou Synology Surveillance Station podporuje až 128 IP kamer. Přidáním dalších nahrávacích serverů s aplikací Surveillance Station CMS lze spravovat až 10 000 kamer v jednom nasazení. Surveillance Station obsahuje 2 bezplatné licence. Připojení dalších kamer a zařízení vyžaduje další licence. Další informace
  7. Záruční doba začíná datem zakoupení uvedeným na vaší účtence. Více informací se nachází pod tímto odkazem.