Veeam a Sophos uzavřely strategické partnerství s cílem zvýšit bezpečnost zálohování kritických podnikových dat pomocí řízené detekce a reakce pro zajištění kybernetické odolnosti

Veeam Software, lídr v oblasti Data Protection a Ransomware Recovery, dnes oznámil strategické partnerství se společností Sophos, světovým lídrem a inovátorem v oblasti poskytování kybernetické bezpečnosti formou služby. V rámci tohoto partnerství bude platforma Veeam Data Platform integrována se službou Sophos Managed Detection and Response (MDR), čímž se přidá kritická vrstva lidmi vedené detekce hrozeb a reakce na ně, aby se zvýšilo zabezpečení důležitých podnikových záloh proti ransomwarovým útočníkům, kteří se snaží manipulovat, mazat nebo měnit zálohovací prostředí zákazníků. Jedná se o jednu z taktik v jejich celkovém řetězci útoků, která má zvýšit tlak na oběti, aby zaplatily výkupné.

Vzhledem k tomu, že vytrvalí kybernetičtí útočníci neustále zdokonalují svou hru, otázka již nezní, zda nebo kdy, ale jak často bude organizace zasažena, a proto je pro organizace důležitější než kdykoli předtím mít k dispozici správné možnosti ochrany a obnovy. Technologie Veeam a Sophos společně důsledně detekují kybernetické bezpečnostní hrozby, určují vhodnou reakci a rychle obnovují zasažená data, čímž organizacím poskytují klid a jistotu, že jejich data jsou vždy dostupná a snadno obnovitelná.

„Rostoucí hrozbě kybernetických útoků lze čelit pouze tak, že se společnosti spojí a nabídnou zákazníkům komplexnější a integrovanější ochranu,“ řekl Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. „Spojení celosvětové jedničky v oblasti ochrany dat a obnovy po ransomwaru s jedničkou v oblasti MDR poskytuje zákazníkům nejobsáhlejší kybernetickou ochranu a možnosti obnovy na současném trhu. Udržet podniky v chodu bez ohledu na to, co se stane, je hlavním posláním společnosti Veeam a spojením se společností Sophos za účelem vytvoření komplexního přístupu činíme další krok v ochraně zákazníků před zločinci tím, že posilujeme jejich celkovou bezpečnostní pozici a umožňujeme radikální odolnost.“

Řešení Veeam Data Platform monitoruje prostředí organizace a odhaluje potenciální hrozby pro produkční úlohy zákazníků a jejich zálohovací prostředí. V případě zjištění hrozby, například pokusu útočníka o manipulaci se zálohami, odešle Veeam upozornění do služby Sophos MDR – plně spravované služby pro vyhledávání, detekci a reakci na hrozby, v rámci které specializovaný bezpečnostní tým pracující 24 hodin denně, 7 dní v týdnu rychle identifikuje a neutralizuje komplexní útoky, včetně ransomwaru, narušení sítě, manuálních aktivit útočníků a dalších. Tým bezpečnostních operací Sophos MDR dokáže určit, zda dochází k útoku, a podniknout kroky k narušení, zadržení a úplné eliminaci útočníka.

„Aktivní protivníci jsou pozoruhodně zdatní ve vývoji svých taktik, technik a postupů (TTP), které často předčí detekční schopnosti mnoha organizací, jak dokládají zpravodajské informace o hrozbách expertního týmu Sophos X-Ops. Potřeba bezpečného zálohování je prvořadá a nepřetržitý bezpečnostní provoz je nezbytný pro zabezpečení těchto kriticky důležitých podnikových dat,“ řekl Marty Ward, viceprezident pro technologické operace ve společnosti Sophos. „Sophos MDR je nejrozšířenějším řešením MDR s více než 19 000 zákazníky po celém světě a my se těšíme, že tuto nezbytně potřebnou službu rozšíříme i na organizace využívající technologie Veeam. Společně tak zajistíme bezpečný chod organizací.“

Mezi další klíčové výhody tohoto strategického partnerství patří:

  • Ochrana proti ransomwaru: Pokročilé funkce detekce a prevence hrozeb od společnosti Sophos spolu s neměnnými zálohami a verzováním poskytovanými společností Veeam zajišťují, že zálohovaná data zůstanou bezpečná a obnovitelná.
  • Zlepšení doby odezvy na hrozby: Specialisté bezpečnostních operací služby Sophos MDR provádějí okamžité reakce s cílem zastavit potvrzené hrozby s nejlepší průměrnou dobou odezvy v oboru 38 minut – což je o 96 % rychleji než průměrná doba v oboru.
  • Identifikace interních bezpečnostních hrozeb: Komplexní monitorování interních a externích hrozeb, jako je malware, odhaluje neoprávněné nebo podezřelé aktivity, které by mohly ohrozit zálohovaná data.
  • Prevence náhodného vymazání: Verzování záloh, auditní záznamy a možnosti neměnného úložiště chrání zálohovaná data před neúmyslnými zásahy.
  • Udržování shody s předpisy: Robustní funkce ochrany a zabezpečení dat mohou organizacím pomoci splnit požadavky na dodržování předpisů, jako jsou GDPR, HIPAA a další oborové předpisy.
  • Splnění požadavků kybernetického pojištění: Sophos MDR pomáhá splnit rozhodující požadavky kybernetického pojištění, jako je například nepřetržité monitorování hrozeb, což snižuje pravděpodobnost zamítnutí pojistného plnění a pomáhá organizacím získat lepší podmínky pojistného.

„Koordinace strategií kybernetické bezpečnosti a obnovy dává společnostem nejlepší šanci na obranu proti ransomwarovému útoku a na obnovu po něm. Týmy ITOps a SecOps musí úzce spolupracovat jak při plánování reakce na incident, tak při krizové komunikaci. Ransomwarové útoky jsou na vzestupu a zákazníci vyžadují komplexní řešení, které jim pomůže zajistit bezpečnost dat a obnovu v celém jejich životním cyklu. Cílem partnerství společností Veeam a Sophos je spojit klíčové disciplíny – schopnost detekovat kybernetické bezpečnostní hrozby, určit legitimní reakci a rychle a bezpečně obnovit zasažená data,“ řekl Phil Goodwin, viceprezident pro výzkum ve společnosti IDC.

Dostupnost

Očekává se, že integrace Veeam Data Platform a Sophos MDR bude k dispozici později v tomto roce. Další informace naleznete na adrese https://www.veeam.com.

Registrace na 10. ročník akce VeeamON, která se koná od 3. do 5. června 2024 v hotelu Diplomat Resort ve Fort Lauderdale na Floridě v USA, byla spuštěna. Zaregistrujte se nyní za časově omezenou cenu k 10. výročí: https://www.veeam.com/veeamon.