Veeam oznámil aktualizaci řešení Backup for Salesforce na předním světovém tržišti podnikového cloudu Salesforce AppExchange

Veeam Software, lídr v oblasti Data Protection a Ransomware Recovery, dnes představil novinky v řešení Veeam Backup for Salesforce v2 dostupném na Salesforce AppExchange. Veeam Backup for Salesforce eliminuje rizika ztráty dat a metadat v Salesforce v důsledku lidských chyb, problémů s integrací či poškození. Tato nejnovější verze řešení společnosti Veeam – předního poskytovatele ochrany dat – rozšiřuje podporu pro multi-cloudová prostředí, zvyšuje zabezpečení pomocí jednotného přihlášení (SSO) a vícefaktorového ověřování (MFA) a poskytuje bezpečné prostředí pro testování i vývoj prostřednictvím sandboxu. Organizace mohou zálohovací řešení nasadit lokálně nebo v cloudu, obnovit přesně to, co potřebují a kdy to potřebují, a využívat zálohování, které je navrženo na míru pro data a metadata v Salesforce.

Veeam Backup for Salesforce je již nyní k dispozici na AppExchange na adrese: https://appexchange.salesforce.com/appxListingDetail?listingId=a0N4V00000FhrqeUAB.

Veeam Backup for Salesforce

Ztráty dat jsou v organizacích nevyhnutelné, proto je důležité, aby se společnosti chránily za každou cenu. Tato nová verze navazuje na úspěch řešení Veeam Backup for Salesforce, které již nyní oddělením IT a správcům Salesforce nabízí výkonné funkce rychlého obnovení dat. Zdůrazňuje, proč je zálohování dat v Salesforce klíčové pro prevenci jejich ztráty a zajištění souladu s předpisy a umožňuje rychlé obnovení, protože poskytuje komplexní, speciálně navržené zálohovací řešení pro Salesforce, které organizacím poskytuje rychlou a spolehlivou možnost obnovy v případě ztráty dat ze Salesforce.

Nové možnosti Veeam Backup for Salesforce zahrnují:

  • Podnikové aplikace Salesforce: Rozšířená podpora platformy Salesforce, včetně Salesforce Government and Education Clouds, Field Service, CPQ, Person Accounts a řízených balíčků, je nyní součástí řešení zálohování dat, aby bylo zajištěno, že kriticky důležitá data využívaná v terénu splňují regulační požadavky a jsou chráněna i mimo pracoviště.
  • SSO a MFA v Salesforce: Přístup k funkcím na zálohování a obnovu prostřednictvím Salesforce na základě rolí a zjednodušení i zlepšení zabezpečení systémů. Auditní stopa umožňuje sledovat všechny citlivé operace.
  • Testování v sandboxu a vylepšení obnovy: Do sandboxu je možné obnovit data z produkčního prostředí nebo jiného sandboxu. Nastavením alternativních klíčů lze získat lepší kontrolu nad obnovením hierarchie. Možnost obnovy produkčních dat do sandboxu zlepšuje schopnosti společnosti při testování, vývoji a řešení problémů.

Veeam Backup for Salesforce je samostatný, placený produkt, který je nově součástí Veeam Data Platform. Je k dispozici u technologických partnerů společnosti Veeam a prodává se ve formě jednoletého až pětiletého předplatného, účtovaného dle počtu uživatelských licencí. Veeam v současné době nabízí stávajícím zákazníkům zvýhodněné balíčky, které budou dostupné do 31. prosince 2023.

K dispozici je rovněž Veeam Backup for Salesforce Community Edition, která poskytuje plně funkční bezplatné zálohování a obnovu dat v Salesforce pro organizace s 50 nebo méně uživatelskými licencemi Salesforce.

„Podle zjištění studie Veeam Data Protection Trends Report 2023 je spolehlivost a konzistence ochrany dat v rámci SaaS klíčovým faktorem pro zlepšení ochrany dat v roce 2023. Mnoho organizací ale stále nevěří, že Salesforce je třeba chránit a jsou přesvědčeny, že jsou jejich data a metadata kdesi v bezpečí v cloudu. My s tím nesouhlasíme – a stejně tak Salesforce,“ řekl Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. „Objednávky řešení Veeam Backup for Salesforce zaznamenaly ve 3. čtvrtletí roku 2023 mezičtvrtletní nárůst o 195 %. Jsme nadšeni, že s verzí 2 můžeme i nadále podporovat naše zákazníky a partnery v této společné odpovědnosti, která zajistí, že jejich podnikání bude fungovat a kritická data budou chráněna i rychle obnovitelná v případě lidské chyby, problémů s integrací nebo napadení.“

„Veeam Backup for Salesforce je vítaným přírůstkem na AppExchange, protože urychluje transformaci podnikání našich zákazníků zálohováním a rychlou obnovou dat i metadat Salesforce v cloudu i lokálně,“ řekla Alice Steinglassová, výkonná viceprezidentka a generální ředitelka pro platformy ve společnosti Salesforce. „Tržiště AppExchange se neustále vyvíjí, aby spojilo zákazníky se správnými aplikacemi a odborníky pro potřeby jejich podnikání.“

 

„Naše nedávná studie o nerovnováze v oblasti ochrany dat v rámci SaaS ukazuje, že většina koncových uživatelů sice uznává důležitost prostředí a dat v Salesforce, ale je pro ně obtížné tato aktiva chránit před hrozbou ztráty dat,“ říká Christophe Bertrand, provozní ředitel Enterprise Strategy Group. „Veeam Backup for Salesforce V2 poskytuje základní funkce pro zmírnění tohoto rizika a zvýšení ochrany dat i metadat ve velkém rozsahu, což z něj činí ideální řešení pro mnoho organizací, které potřebují chránit data.“