Veeam rozšiřuje možnosti ochrany dat a obnovy po ransomwarových útocích pro Microsoft 365

Veeam Software, lídr na trhu Data Protection a Ransomware Recovery, oznámil rozšíření své spolupráce se společností Microsoft. Veeam usnadňuje zákazníkům ochranu dat v prostředí Microsoft 365 pomocí řešení Cirrus by Veeam, které přináší jednoduchost a flexibilitu zálohování formou služby (Backup-as-a-Service, BaaS) do prostředí Microsoft 365. S využitím výkonu a spolehlivosti špičkového řešení Veeam Backup for Microsoft 365 a našich zkušeností s téměř 18 miliony chráněných uživatelů Microsoft 365 budou tyto nové funkce BaaS zahrnovat podporu úložiště Microsoft 365 Backup Storage, které zákazníkům společnosti Microsoft poskytne nejoblíbenější možnosti ochrany dat a obnovy po ransomwarovém útoku.

„Podniky dnes potřebují mít jistotu, že jsou jejich kriticky důležitá data chráněna,“ řekl Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. „Jsme rádi, že můžeme rozšířit pokročilé možnosti, které používáme k ochraně téměř 18 milionů uživatelů služby Microsoft 365, o integraci s Microsoft 365 Backup Storage. Nedávné doplnění naší nabídky BaaS o řešení pro Microsoft 365 podtrhuje náš závazek pokračovat v poskytování nových funkcí a možností, které využívají výkon a spolehlivost Veeam Data Platform, aby udržely podniky v chodu.“

Veeam tuto novou integraci s Microsoft 365 Backup Storage nedávno předvedl na konferenci Microsoft Ignite. Živá ukázka zdůraznila potenciál rychlé a efektivní obnovy velkého množství dat z Microsoft 365, což organizacím umožňuje minimalizovat odstávky způsobené ransomwarovým útokem nebo jinou hrozbou vedoucí ke ztrátě dat.

„Microsoft 365 Backup Storage poskytuje vysokorychlostní obnovu dat uložených v prostředích Microsoft 365 v reálném čase, takže mohou zákazníci rychle a sebevědomě reagovat na nejnovější kyberbezpečnostní hrozby,“ řekl Richard Riley, generální ředitel pro Low Code a Content Services ve společnosti Microsoft. „Integrace s řešením Veeam Backup for Microsoft 365 přináší našim společným zákazníkům radikální zvýšení odolnosti s rychlým zálohováním a obnovou kriticky důležitých podnikových dat, aby uživatelé nástrojů Microsoft 365 zůstali produktivní.“

Veeam Backup for Microsoft 365

Veeam Backup for Microsoft 365 je předním řešením v oblasti zálohování dat z prostředí Microsoft 365 a používá se k ochraně téměř 18 milionů uživatelů. Takto vysoká míra nasazení odráží sdílenou odpovědnost zákazníků za vlastnictví a ochranu jejich kriticky důležitých dat v prostředí Microsoft 365, včetně služeb Microsoft Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business a Microsoft Teams.

Zákazníci si nyní mohou vybrat z několika možností, jak využívat technologie Veeam a spravovat své prostředí Microsoft 365:

  • Nové řešení Cirrus by Veeam: Poskytuje jednoduché a snadno použitelné prostředí SaaS, bez nutnosti spravovat infrastrukturu nebo úložiště v rámci Microsoft 365 Backup Storage.
  • Veeam Backup for Microsoft 365: Nasazení stávajících softwarových řešení Veeam for Microsoft 365 na ochranu dat i správu infrastruktury.
  • Zálohovací služba od partnerů typu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP): Řešení postavené na platformě Veeam s přidanou hodnotou jedinečnou pro oblast působnosti poskytovatele.

Další informace o řešení Veeam Backup for Microsoft 365 najdete na adrese https://www.veeam.com/backup-microsoft-office-365.html.

Dostupnost

Práce na integraci řešení Veeam Backup for Microsoft 365 a Microsoft 365 Backup Storage prostřednictvím jejich rozhraní API pro zálohování právě probíhají. Všeobecná dostupnost doplněné nabídky řešení Veeam se očekává do 90 dnů od zpřístupnění Microsoft 365 Backup Storage.

Již byla otevřena registrace na 10. ročník akce VeeamON, která se koná od 3. do 5. června 2024 v hotelu Diplomat Resort ve Fort Lauderdale na Floridě. První registrovaní získají časově omezenou slevu v rámci 10. výročí akce: https://www.veeam.com/veeamon.