Vše v bílé: Kyocera představuje novou sadu keramických nožů

JanusBílá barva se stala pro nadcházející léto trendem číslo jedna v mnoha oblastech. Unést se nechali dokonce i módní návrháři a do nadčasové bílé „oblékli“ přehlídková mola v Paříži, Miláně či New Yorku. Nepřekvapí tedy, že stylová čistota a promyšlená elegance vládne také v kuchyni, na což zareagovala společnost Kyocera uvedením nové kolekce dárkových setů s čistě bílými noži, které mají nejen keramické ostří, ale i rukojeť vyvedenou v zářivě bílé barvě.

Sada celobílých nožů, které představují skvělý doplněk do designových kuchyní, obsahuje kuchařský nůž s 14-ti centimetrovou čepelí a nůž na zeleninu se 7,5 cm dlouhým ostřím. Čepele nožů Kyocera se vyznačují extrémní ostrostí, takže i jemné potraviny, jako jsou ryby, maso nebo rajčata, lze čistě nakrájet na tenké plátky. Pro ty, kteří si vystačí s jedním nožem, nabízí Kyocera sadu sestávající se z kuchařského nože a škrabky na ovoce a zeleninu, rovněž v celobílém provedení. Díky velice tenkému řezu se škrabka ideálně hodí pro přípravu ovoce a zeleniny, jako jsou například okurky, jablka, brambory nebo mrkev, ve kterých jsou vitamíny soustředěny přímo pod slupkou.

Kyocera bile noze

Keramické nože Kyocera jsou vyrobeny z pokročilých high-tech keramických materiálů, jako je oxid hlinitý či oxid zirkoničitý. Ten je druhým nejtvrdším materiálem na světě, je chemicky inertní a neopotřebovává se. Jeho tvrdost odpovídá 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10). Díky vysoké tvrdosti si čepele nožů Kyocera udržují svou ostrost velmi dlouho. Keramické čepele mají oproti běžně rozšířeným ocelovým čepelím řadu dalších unikátních výhod – nekorodují, nepohlcují chutě a pachy krájených potravin a ovoce ani zelenina po použití nezhnědne. Potraviny navíc nezískají kovovou pachuť a uchovají jídlu jeho čerstvou chuť i důležité vitamíny a enzymy, což ocení všichni zastánci zdravého životního stylu a výživy. Zákazníci na celém světě oceňují i vkusný design nožů značky Kyocera, se kterými je navíc díky ergonomickým rukojetím a překvapivě nízké váze velmi snadná a příjemná manipulace.

Kyocera bile noze

Keramické nože Kyocera jsou na trhu již od roku 1984. Díky svým unikátním vlastnostem, designu a vysoké kvalitě se staly populárními společníky v mnoha kuchyních. Do současnosti jich společnost prodala již přes 6 milionů kusů ve více než 35 zemích po celém světě.

Kyocera bile noze

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb Kyocera na českém trhu je firma Janus, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Janus
Společnost Janus byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky Kyocera v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost Janus je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern Kyocera, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.